PDA

Zobacz pełną wersję : dziwny problem przy instalacji rozszerzen, szablonów etc. :(



segovesus
17-10-2010, 22:08
cześć mam problem z instalacją rozszerzeń dla joomla :( ściągam plik rar z danym rozszerzeniem, chcę go zainstalować przez instalator i jak kliknę wczytaj plik i zainstaluj to wychodzi mi taki komunikat:

Warning: setadapter() [function.setadapter]: Unable to access /var/www/sites/yoyo.pl/t/e/testtenis/libraries/joomla/installer/adapters/jceplugin.php in /var/www/sites/yoyo.pl/t/e/testtenis/libraries/joomla/installer/installer.php on line 216

Warning: setadapter(/var/www/sites/yoyo.pl/t/e/testtenis/libraries/joomla/installer/adapters/jceplugin.php) [function.setadapter]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/sites/yoyo.pl/t/e/testtenis/libraries/joomla/installer/installer.php on line 216

Fatal error: setadapter() [function.require]: Failed opening required '/var/www/sites/yoyo.pl/t/e/testtenis/libraries/joomla/installer/adapters/jceplugin.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/sites/yoyo.pl/t/e/testtenis/libraries/joomla/installer/installer.php on line 216

jak sprawdzam foldery na serwerze poprzez FileZilla to prawa dostępu mam 755
co robię źle ?

PeFik
17-10-2010, 23:53
kto YoyYO używa ten sam sobie szkodzi, to nie jest hosting na CMS-y, koniec i basta. Poszukaj sobie.
Pierwsze RAR-y nie są obsługiwane, tylko ZIP. Zatem musisz rozpakować.

co robię źle ?
Skoro zaś masz RARy sugeruje, abyś przestał korzystać z pirackich źródeł, skąd pobierasz rozszerzenia, bo żaden z producentów oprogramowania do Joomla! nie daje RAR-ów.

segovesus
18-10-2010, 16:39
przeprasza to są pliki zip. ;) i nie są to pirackie dodatki tylko darmowe min. z http://pliki.joomla.pl/

czyli na yoyo się nie da niczego zainstalować ? a na o12 ?

mjmartino
18-10-2010, 19:10
Poszukaj lepiej serwera płatnego za 50 - 100 zł można mieć dobry serwer z abonamentem na cały rok ;) I na pewno z inwestycji będziesz zadowolony ;)

Robster
18-10-2010, 19:53
Lub skorzystać z ofery 1&1.pl lub ovh.pl gdzie dostaniesz hosting z domeną .pl na dwa lata za free, bez zobowiązań. Na yoyo.pl z instalowaniem czegokolwiek są wielkie problemy, więc tak jak @mjmartino radzę, z góry zrezygnować.

segovesus
18-10-2010, 20:56
hm...a gdybym próbował po prostu przesłać rozpakowane pliki na serwer ( przez: FileZilla ) to w jaki folder je wkleić ?

mam jeszcze hosting na o12 wykupiony na rok. ale tam obecnie strona w html-u działa a chciałem przetestować sobie joomle co i jak, jak wygląda etc.

PeFik
18-10-2010, 21:31
plików się nie wkleja, rozszerzenia sie instaluje, bowiem tylko wtedy dodają się odpowiednie wpisy do bazy danych.