PDA

Zobacz pełną wersję : jak sprawdzić co pyta SQL



TomaszBr
18-10-2010, 12:47
Witam
chciałbym sprawdzić jaki komponent, skrypt czy cokolwiek innego generuje zapytania do bazy SQL oraz ile zapytań i wierszy w zapytaniach jest pobieranych.
Inaczej czy joomla gdzieś loguje takie rzeczy, lub czy logować może?
Albo jeszcze inaczej...
ważne żeby znaleźć narzędzie które pokaże ten ruch.

Pozdrawiam
Tomasz

kurtz
18-10-2010, 14:22
może by tak wycieczka po panelu administracyjnym ?

KejeN
18-10-2010, 15:30
@icek_klezmer mówisz o PA Joomla! czy hostingu?

kurtz
18-10-2010, 15:39
joomla!

KejeN
18-10-2010, 16:01
Taaa?! Serio jest coś takiego w standardzie w J! ?

kurtz
18-10-2010, 16:48
owszem.

KejeN
18-10-2010, 16:58
Ah, ależ Pan wylewny:)
Można prosić by skierował Pan mnie nieoświeconego na to coś lub choć trop tego czegoś, które owszem jest w standardzie J! ?
Proszę tylko nie odpisywać "można prosić." :D

kurtz
18-10-2010, 17:15
bardzo proszę : panel administracyjny joomla!

mjmartino
18-10-2010, 17:41
bardzo proszę : panel administracyjny joomla!
Jak masz odpowiadać .. to naprawdę ciężko będzie cokolwiek komuś podpowiedzieć...

@TomaszBr
Jedynie co możesz włączyć to z PA w konfiguracji System i Diagnostyka Analiza systemu zmień na tak i zobacz czy masz interesujące Cie dane.

kurtz
18-10-2010, 17:53
@mjmartino, panel joomla! nie należy do tych b. rozbudowanych, poza tym osoba, która dwa lata korzysta z joomla! powinna wstydzić się nawet zadać podobne pytanie.

mjmartino
18-10-2010, 18:06
@icek_klezmer to że ktoś dołączył do forum w 2009 roku nie znaczy że tyle korzysta z J i nie każdy ma pamięć absolutną :) Tak samo jak ilość postów nie jest odzwierciedleniem wiedzy na forum ;)
Jeśli już odpisujemy to starajmy się pomoc w prosty sposób lub nakierować raz a porządnie. Sam czasem odpisuje na pierdoły z sarkazmem ale zawsze to rozwiązanie podaje lub kieruje do rozwiązania problemu.

kurtz
18-10-2010, 18:39
uważasz, że wskazanie miejsca, bez instalowania zbędnych dodatków nie jest wystarczającą pomocą ?

/ edit

zwróć też uwagę, że funkcjonalności opisane są w formie chmur czy tam tooltip'ów, przetłumaczone na język polski. zwykła próżność kieruje ludźmi żądając podania rozwiązania na talerzu.

mało tego. ignorancja wobec ludzi, którzy przygotowali zasoby i którzy poświęcili swój czas na ich przygotowanie,.

TomaszBr
19-10-2010, 10:12
@ mjmartino

Jedynie co możesz włączyć to z PA w konfiguracji System i Diagnostyka Analiza systemu zmień na tak i zobacz czy masz interesujące Cie dane.dzięki, skorzystałem z tej możliwości. Podaje ilość zapytań na stronę. Ale nie mogę się dopatrzyć ile wierszy pobiera. Ale nawet gdyby podawał to przeglądanie kilku tysięcy stron jedna po drugiej...
Dzięki
szukam dalej
a, i co do Panów wiem nie powiem, wstydź się, to nie warto się przejmować, zobacz ile postów dziennie taki ekspert sobie nastrzela. Gość:up:

---------- Post dodany 19-10-2010 o 10:12 ---------- Poprzedni post był 18-10-2010 o 18:52 ----------

Narzędzia:
Joomla: Konfiguracja globalna/System/Diagnostyka/Analiza systemu
Pokazuje zapytania zadane przez stronę.

Te zapytania po obróbce czyli usunięciu numerów porządkowych i wstawieniu średnika między zapytaniami wstawiamy do

MYSQL Workbench. On zwraca nam rezultaty zapytań w formie szczegółowej jak i podsumowaniu. W moim przypadku jedno z zapytań generowało ok 14 000 wierszy. I bęc! Mam winnego.

Dla bardziej intelektualistów, a mniej empiryków: jeśli zapytanie nie jest ograniczone parametrem LIMIT i dotyczy całej tabeli albo też wyników z kilku tabel, to unosi się nad nim smrodek podejrzenia :hmm:

Dzięki za porady
Tom