PDA

Zobacz pełną wersję : SOBI2 - problem z automatyczną instalacją



Pita
18-10-2010, 15:29
Czesc,

Zabrałem się wczoraj za instalację Joomla 1.5.20, najpierw poprzez Fantastico z Cpanel. Zainstalowało pięknie, ładnie. Gdy zabrałem się za instalację SOBI2 przez automat wywalało bład. No to sruuu wszystkie pliki z serwera i załadowałem Jomla raz jeszcze tym razem przez ftp.

Podczas instalacji jest sugestia aby wyłączyc safe mode i display errors ustawic na off. Admin wyłączył safe mode, display wyłączyłem w htaccess i myslałem że automat instalacji komponentów zadziała. Niestety znowu lipa. Wywala mi błąd że nie znaleziono pakietu instalacyjnego.

Załączam screen, może będzie przydatny w rozwiązaniu problemu. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Piotrek3146

EkleErs
18-10-2010, 16:13
najpierw unrar to archiwum
moze tam byc pare dodatkow

Pita
18-10-2010, 17:09
W archiwum nie ma juz żadnych zipowanych dodatków. Same pliki i foldery.

Robster
18-10-2010, 18:55
Mówisz, że instalujesz, a na screenie widać coś o odinstalowywaniu :/

Pita
18-10-2010, 19:03
Nie pytaj dlaczego bo nie wiem. Wybieram pakiet .zip z plikami SOBI2, robię kliken na "wczytaj plik&zainstaluj" no i właśnie wychodzą takie rzeczy.

Robster
18-10-2010, 19:44
A próbowałeś ręcznie zainstalować? Wrzuć przez FTP wszystkie pliki w odpowiednie katalogi i będzie po kłopocie.

Pita
18-10-2010, 20:21
Wiem że istnieje jeszcze ręczna instalacja, ale z tego co poczytałem to wcale nie jest takie proste. Jeśli dojdzie do tego niezbyt zgrabne poruszanie się w php/mysql to komplikuje to sprawę. Jeśli jestes tak uprzejmy to wytłumacz mi proszę step by step gdzie wrzucic jakie pliki przy ręcznej instalacji.

Robster
18-10-2010, 20:36
No może w przypadku SOBI rzeczywiście rozpędziłem się z tym ręcznym instalowaniem :) To nie moduł, żeby bazę pomijać ^^ Troszkę, to wygląda tak jakbyś instalował go 2 raz, a pliki z poprzedniej instalki nie były prawidłowo usunięte.

EkleErs
18-10-2010, 20:44
daj linka do tej paczki
mozesz probowac instal z sieci
moze w configuration ftp zle ustawione / wylaczone?
czy tylko sobi nie idzie czy wszystko nie daje sie zainstalowac?

Pita
18-10-2010, 21:20
Podczas instalacji Joomla pominąłem konfigurację FTP (nic nie uzupełniałem). Gdy teraz wchodzę w konfigurację-serwer-FTP to mam jedynie wpisany serwer oraz port. Nie wiem natomiast co wpisac jako uzytkownik, haslo, katalog.

Kombinuje tez z instalką bezpośrednio z serwera ale wywala mi błąd że inny komponent uzywa juz katalogu ...components/com_sobi2. Folder com_sobi2 jest pusty, nic w nim nie ma.

Co do instalacji to nic nie daje się zainstalowac. A paczka z SOBI2 ściagnieta ze strony sigsiu.net http://www.sigsiu.net/download/components/

Jola
18-10-2010, 22:55
Witam,
sprawdź wymagania instalacyjne dla Sobi2 (wersja mySQL i PHP).
Informacja jest na stronie, którą podałeś.
Miałam podobny przypadek kiedy moje wersje były zbyt "stare" :)

EkleErs
19-10-2010, 00:16
PA->Pomoc->System info->Prawa do katalogów
Tam gdzie niezapisywalny zmienic prawa na zapisywalny

Pita
19-10-2010, 10:48
Zmieiłem atrybuty katalogu tmp na 777, katalogu components na 777 oraz katalogu administrator/components i na 777.

SOBI2 zainstalował się, zobaczymy podczas jego konfiguracji czy cała instalacja przebiegła ok i czy będzie wszystko działało.