PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana wygladu jednej pozycji menu (glownego)



BogdanH
19-10-2010, 09:31
Potrzebuje wyroznic (wytluszczenie, kolor) jedna pozycje menu.
Oczywiscie jako noworysz probowalem w tytule pozycji menu dopisac <b></b> efekt byl widoczny jedynie a panelu administracyjnym. Na stronie byly znaczniki.
Czy jest jakis sposob dla laika?

Robster
19-10-2010, 13:42
Co znaczy "noworysz"? Chyba nie, to że jesteś nowy lub cuś w tym rodzaju?

Każda pozycja menu ma swój własny identyfikator, więc nie wiem w czym problem. Wszystko sprowadza się do wpisaniu kilku linijek w pliki CSS.
Temat był wielokrotnie poruszany, a w jednym został nawet podany link do modułu tworzącego różnokolorowe-obrazkowe menu.

BogdanH
19-10-2010, 15:44
Co znaczy "noworysz"? Chyba nie, to że jesteś nowy lub cuś w tym rodzaju?
Każda pozycja menu ma swój własny identyfikator, więc nie wiem w czym problem. Wszystko sprowadza się do wpisaniu kilku linijek w pliki CSS.
Temat był wielokrotnie poruszany, a w jednym został nawet podany link do modułu tworzącego różnokolorowe-obrazkowe menu.
Hehehe - faktycznie - dalem plame z noworyszem. :) Co znacza przyzwyczajenia. :)
Dzisiaj w Lotto jest 5mln - moze wygram i nim zostane. :)

W temacie CSS jestem nedza. Ta witryne zrobilem tylko dzieki uniwersalnosci joomli. :)
Ta pozycja wyglada tak:
<code>
<li class="item59">
<a href="/index.php/....">
<span>Pozycja w menu</span>
</a>
</li>
</code>
Szukalem w tematach forum, ale konkretniejszej podpowiedzi nie znalazlem.
W googlach nie za bardzo potrafilem trafic z zapytaniem.

Robster
19-10-2010, 17:02
Jak byk masz napisane :)

class="item59"
Dodajesz do CSS'a

.item59
{
...
}
i już.

Wszystko sprowadza się do znajomości HTML'a i CSS'a. Poświęć temu chwilkę, bo zagadnienie nie jest ciężkie, a ułatwi Ci pracę z J! niesamowicie.

BogdanH
21-10-2010, 09:24
Jak byk masz napisane :)

class="item59"
Dodajesz do CSS'a

.item59
{
...
}
i już.
Wszystko sprowadza się do znajomości HTML'a i CSS'a. Poświęć temu chwilkę, bo zagadnienie nie jest ciężkie, a ułatwi Ci pracę z J! niesamowicie.
Dziekuje - podwojnie. :)
Faktycznie proste jak drut, ale ostatnio robilem cos z CSS w latach kiedy byl w powijakach (chyba przy IE6), a potrzeby nie wymuszaly doksztalcania. :)
P.s.
Tak czy inaczej pierwsi tworcy joomli powinni pretendowac do Nobla. :)