PDA

Zobacz pełną wersję : artbanners 2.0 problem



arek66
18-09-2006, 23:29
Witam na forum i wsrod milosnikow joomla. Jestem uzytkownikiem joomla od niedawna (wczesniej postnuke) i probuje ogarnac nowy CMS.
Mam problem z komponentem artbanners. Zainstalowalem zarowno modul jak i komponent. Info po instalacji bylo, ze wszystko poszko dobrze. Niestety widze, ze w katalogu com_artbanners brakuje kilku plikow, ktore sa orginalnie w pliku zip. Probuje je wgrac recznie na serwer ale nie moge. Nie moge rowniez wgrac pliku spolszczenia. Przy probie ustawiania komponentu pojawiaja sie informacje o bledach. Juz kilka razy instalowalem i odinstalowywalem komponent. Co moze byc przyczyna?

Zapomnialem napisac, ze "nie weszly" miedzy innymi takie pliki jak:
"toolbar.artbanners.html.php"
"toolbar.artbanners.php"
"admin.artbanners.php"
"admin.artbanners.html.php"

Sova
18-09-2006, 23:49
A skąd posiadasz ten komponent żeby wgrywać spolszczenie? Tutaj masz paczuszkę komponent+moduł Artbanner (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,85/) - wersja PL. Zobacz czy też będzie taki problem.

arek66
19-09-2006, 09:15
niestety nie moge zainstalowac ani modulu ani komponentu. W obu przypadkach pokazuje i, ze brak pliku XML. CHMOD-y mam dobrze ustawione, wiec nie wiem co jest zle.

arek66
20-09-2006, 23:13
znalazłem rozwiązanie, aby moduł i komponent chciały sie zainstalować. Zarówno w jednym jak i w drugim w plikach XML należy dopisać kodowanie:
<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2" ?>
Po tej poprawce pliki instalują sie poprawnie.

NIESTETY
Błąd, który miałem poprzednio cały czas sie powtarza. Przy próbie administrowania w komponentach banerami pojawia się nappis:

Fatal error: Non-static method MENU_Default::MENU_Default() cannot be called statically in /usr/home/konta/home/keraplustech/www/data/joomla/administrator/components/com_artbanners/toolbar.artbanners.php on line 68

Wszystko się zgadza, bo pliku "toolbar.artbanners.php" nie ma na serwerze. Nie wgrał się i nie można wgrać go ręcznie. Co robić?

klubnetpl
16-04-2007, 16:55
Mój problem dotyczy samego linkowania i nie tylko...:confused: / gdy klikam w banner flashowy(wczesniej podaje link do niego w opcjach bannera) to otwiera mi sie adres: http://mojadomena.pl/undefined,nie sprawdzalem czy otwiera sie link do bannerow gifowych i jpg, ale i tak zachowuje sie dziwnie, bo animacja flashowa zatrzymuje sie w pewnym momencie, probowalem na wszystkie sposoby, czytalem full postow, instalowalem ArtbannersPlus, Artbanners 2.0 oraz FlexAdvert i czyni to samo, zainstalowalem jeszcze inny(nie pamietam jaki) i znow to samo z linkiem, tylko, ze animacja nie zatrzymywala sie:rolleyes:

Nie wiem co to moze byc, ale moze ktos pomoze. Mile widziana pomoc:)

Morlokus
21-05-2007, 16:38
...
Fatal error: Non-static method MENU_Default::MENU_Default() cannot be called statically in /usr/home/konta/home/keraplustech/www/data/joomla/administrator/components/com_artbanners/toolbar.artbanners.php on line 68

Wystarczy z owego pliku wykasować: MENU_Default::MENU_Default();
u mnie zadzialalo :)

nokin
11-07-2007, 21:22
Wystarczy z owego pliku wykasować: MENU_Default::MENU_Default();
u mnie zadzialalo :)
Doszedłem sam do tego, ale mam problem z brakiem ikon w banner manager. Proszę o pomoc.

nokin