PDA

Zobacz pełną wersję : Jak znaleźć IP złośliwego komentartora



Tonks
20-10-2010, 19:35
Witam
Pomagam przy administrowaniu pewnej str w joomu 1.5.9. Zainstalowane jest tam parę komponentów w tym wdsubmit za pomocą którego przeglądający dodają komentarze. Niestety ten program nie daje mi możliwości zapisu IP osób komentujących. Mam problem z jednym "uciążliwym komentującym", i bardzo bym chciała wiedzieć jak mogę sprawdzić z jakiego adresu IP był dodawany komentarz znając datę i czas jego dodania. Strona umieszczona jest na serverach webd.pl , niestety nie bardzo znam zasadę działań panelu administracyjnego tegoż servera. Czy adres IP jest może zapisywany gdzieś w bazie danych jeśli tak to gdzie go szukać?
Proszę o konkretne odpowiedzi i darowanie sobie wszelkich złośliwości, szkod amojego i waszego czasu. Pozdrawiam.

palyga007
20-10-2010, 19:38
Nie wiem co to jest joomu 1.5.9
Jeśli Joomla! to koleżanka chyba przespała parę miesięcy bo aktualna wersja to 1.5.21
Jeśli facet jest dzieckiem neo to IP raczej Ci nic nie pomoże robi restart neta i już ma inne.

Tonks
20-10-2010, 19:42
być może przespałam(dzięki za przebudzenie:)), wiem jak działa IP w neo, ale to akurat elementowi nie pomoże, miał pecha, bo mimo to jest do wyłapania, ja muszę tylko znać jego IP w chwili kiedy dodawał komentarz

---------- Post dodany o 17:42 ---------- Poprzedni post był o 17:40 ----------

i oczywiście chodzi o joomla :) literówka sorry

Robster
20-10-2010, 19:45
No mnie się wydaje, że jeśli nie miałaś włączonego zapisywania IP w komentarzach, to teraz jest "po ptokach". Chodź ostatnio był poruszany temat logów w J!, może tam coś się zapisało, ale musiałabyś więcej na wiki poszukać.

---------------
Pierwsza zasada wszechświata: Nigdy, ale to nigdy, nie wkurzaj kobiety :/

palyga007
20-10-2010, 19:46
Rozejrze się jak to jest skonfigurowane jak tylko jakąś instalke znajde. ;]

Tonks
20-10-2010, 19:53
w owym komponencie nie ma opcji zapisu IP( jak by była napewno bym włączyła, klient podał @, zapewne nie prawdziwego, fakt że nie wiedział iż raport z każdego dodania dostaje z pełnymi danymi jakie podał na swoja pocztę), nie wiem czy Joomla ma coś takiego jak zapis IP osób dodających coś na str z zewnątrz w sobie, przypuszczam że jeśli tak, to musi być gdzieś w bazie zapisane , ale to tylko moje przypuszczenia.

palyga007
20-10-2010, 19:59
sprawdź access logi serwera :) tam będziesz miała wszystko: IP, godzina, przeglądarka internetowa, system operacyjny.

to takie proste, czemu wcześniej na to nie wpadłem

Robster
20-10-2010, 20:10
@palyga007 sądzę, że przy dużym ruchu na stronie (a nawet średnim), to znalezienie kogoś kto dodał komentarz może być ciężkim zadaniem :) Zresztą tam zapisywane są dane tylko przy "skakaniu" po stronach, a nie z konkretnych czynności (tak to u mnie wygląda, nie wiem czy jest tak wszędzie).

palyga007
20-10-2010, 20:14
@Tonks pisze, że zna datę i czas dodania a to znacząco ogranicza liczbę wierszy do przeszukania :)

Zresztą tam zapisywane są dane tylko przy "skakaniu" po stronach, a nie z konkretnych czynności
Dodanie komentarza też musiało zacząć się skokiem na stronę komentarzy przecież :]

Tonks
20-10-2010, 20:14
dzięki i tak serdecznie obu panom(?!) już sprawdzam:)

Robster
20-10-2010, 20:18
@Tonks pisze, że zna datę i czas dodania a to znacząco ogranicza liczbę wierszy do przeszukania :)

Dodanie komentarza też musiało zacząć się skokiem na stronę komentarzy przecież :]

No widzisz, o tym jednak nie pomyślałem :)

Tonks
20-10-2010, 20:40
Podpowiedz bardzo dobra, niestety zapisy jest z 36 godzin wstecz. Trochę za krótko. Teraz albo elementa sprowokuje by się wypowiedział i go namierzę, albo poczekam na jego ruch, ale dziękuję raz jeszcze!!!!

mjmartino
20-10-2010, 21:59
Podpowiedz bardzo dobra, niestety zapisy jest z 36 godzin wstecz. Trochę za krótko. Teraz albo elementa sprowokuje by się wypowiedział i go namierzę, albo poczekam na jego ruch, ale dziękuję raz jeszcze!!!!
A może po prostu przeportuj swój system komentarzy do systemu z logowaniem IP chodź by nawet użyć darmowego jcomments który integruję się łatwo a i zaimportować z poprzedniego nie powinno być problemu ;)
Bo tak to będziesz mieć zabawę w kotka i myszke....

Tonks
21-10-2010, 09:29
Ten sam pomysł chodzi mi po głowie, tylko czy czas dział wstecz? , czyli czy jeśli mój obecny komponent nie wyświetla IP, to czy ten będzie wstanie je odtworzyć wstecz?
W każdym razie napewno spróbuje i zobaczymy co mi wyjdzie:)
Dzięki.

Robster
21-10-2010, 10:18
Nie nie działa wstecz :) @mjmartino chodzi o to, że skoro i tak masz zamiar sprowokować gościa, do kolejnego komentarza, to nie ma sensu robić to na obecnych zasadach i szukać IP w logach, tylko zainstalować porządny system komentarzy, który wyświetli ci IP delikwenta.

Jungla
26-10-2010, 10:27
hmm... a mnie tak w ogóle zastanawia jedno... po co chcesz go łapać? czy nie lepiej by było po prostu zablokować ewentualnie możliwość dodawania komentarzy w ogóle przez np. niezalogowane osoby? a logowanie można przecież ustawić w ten sposób, że konieczna jest weryfikacja przez admina i wtedy tak jakby odpada sporo problemów... bo takie ściganie po IP to mi serio na imwigilację zakrawa już... i w ogóle co Ci da samo IP? co planujesz dalej?... wysłanie listu z pogróżkami, nękanie przychodzneiem do domu czy co?

Tonks
26-10-2010, 16:19
hmm... a mnie tak w ogóle zastanawia jedno... po co chcesz go łapać? czy nie lepiej by było po prostu zablokować ewentualnie możliwość dodawania komentarzy w ogóle przez np. niezalogowane osoby? a logowanie można przecież ustawić w ten sposób, że konieczna jest weryfikacja przez admina i wtedy tak jakby odpada sporo problemów... bo takie ściganie po IP to mi serio na imwigilację zakrawa już... i w ogóle co Ci da samo IP? co planujesz dalej?... wysłanie listu z pogróżkami, nękanie przychodzneiem do domu czy co?
1. Str nie jest moja, właściciel życzył sobie by komentarze szły od razu na str., chyba nie spodziewał się chamstwa. Teraz niestety jest moderowanie i program wyłapujący IP.
2. Z ta inwigilacja to przesadziłeś , a co Ty myślisz że niby anonimowy jesteś w sieci?
3.Właściciel str chciał znać IP komentujących. Jego prawo.
4. I najważniejsze: ani ja ani właściciel tej że str nie zamierza zniżać się do poziomu owego kretyna od wrednych komentarzy, chcieliśmy tylko potwierdzić prawidłowość naszych przypuszczeń co do miejsca skąd pisano komentarze - banalna rzecz jak znasz IP i wiesz jak szukać:).Facet ma stałe IP:)