PDA

Zobacz pełną wersję : KOMENTARZE ~~~!!!!!!



gkp90
19-09-2006, 14:08
hej! mam już swoją stronke w Joomla ale mam mały problem. Otóz, kiedy dodaję nowy artykuł, mam pod nim opcją CZYTAJ CAŁOŚĆ, natomiast zależy mi bardzo na opcji KOMENTUJ lub KOMENTARZ. Czy ktoś wie w jaki sposób zainstalować skrypt od tego i gdzie go znaleźć...?? PROSZĘ O POMOC !! pozdro:)

zwiastun
19-09-2006, 15:47
Cieszymy się, że masz już swoją stronkę.
I jesteśmy trochę zaskoczeni. Bo jeśli to stronka w Joomla. to jest tam poradnik Pierwsze kroki, a w nim i tekst, jak się instaluje komponenty.
A poza tym pewno skąds tę Joomlę pobierałeś, więc pewno wiesz, że jest cos takiego, jak plikownie, w których sa różne rzeczy do pobrania i zainstalowania.

Kulajson
20-09-2006, 21:10
witam miałem ten sam problem ale poradziłem sobie z instalacją

skozystałem z komponentu Artura K. Ako Comments PL
co idzie w parze zainstalowałem rowniez bota i w opcjach joomli "opublikowałem go"

pod artykułami ukazały sie upragnione komentarze i juz cieszyłem się ze stronka bedzie w pełni gotowa lecz wystapił bląd. Po wpisaniu komentarza wyskoczył poniższy błąd






Warning: botakocomment(components/com_badwords2/class.badwords2.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/rybnik90/public_html/mambots/content/akocommentbot.php on line 82

Fatal error: botakocomment(): Failed opening required 'components/com_badwords2/class.badwords2.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/rybnik90/public_html/mambots/content/akocommentbot.php on line 82





Na białym tle wyskoczył ten tekst
po oddaniu komentarza i wracajac na główna strone wszystko jest ok ale jesli chciałbym ponownie wpisac komentarz lub obejzec ten co napisałem przed chwila wyskakuje ten oto bład

stone
20-09-2006, 21:19
Zobacz tu http://www.forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=4513

Kulajson
20-09-2006, 22:11
instalowałem juz mos COm ale nigdy nie potrafie dobrze wkleic kodu w HTML templatki !!!

moze ktos mi podpowie gdzie sie wkleja tem czarodziejski kod zeby wszystko działało idealnie ??

stone
21-09-2006, 09:54
daj jako załącznik plik index.php swojej skórki oraz wklej tu instukcje co tam trzeba wstawić to Ci wstawię

Co do akocomment to wyłącz w opcjach badwords

gkp90
22-09-2006, 22:32
ekh..sorki że tak zapytam, ale czy mógłby ktoś z dobrego serca napisać lub pokazać screenami co po kolei trzeba robić, aby zainstalować Moscom..? jestem początkującym webmasterem i poradziłem sobie z Joomla, ale z komentami jest już o wiele ciężej....czekam na odp..

stone
23-09-2006, 07:53
Znajdć wpliku index.php skórki kod <?php mosMainBody(); ?>
i dodaj zaraz za nim aby było tak jak poniżej


<?php mosMainBody(); ?><?php
if (file_exists($mosConfig_absolute_path."/components/com_comments/comments.php"))
{ require_once($mosConfig_absolute_path."/components/com_comments/comments.php") }
?>

arek66
26-09-2006, 16:58
zacząłem używać komponentu "moscom". Niestety po instalacji nie udało mi się znaleść w pliku "index.php" w mojej templatce wpisu "<?php mosMainBody(); ?>". Znalazłem jednak wpis "("mainbody.php"); ?>" i po nim wkleiłem potrzebny kod.
Niestety mam problemy z konfiguracją, tzn. nie działaja pewne opcje. Ustawiam, aby ukrywał URL oraz aby nie wymagał adresu email. Niestey pokazuje się odwrotnie. POkazuje URL (choś nie trzeba go wypełniać) oraz pojawia sie formularz adresu email z informacją, że wypełnienie go jest wymagane. Jeśli sie go nie wypełni nie ma problemu, tylko jak to zmienić.

stone
28-09-2006, 10:32
Jest nowa wersja moscom, być może jest to błąd który już został w niej poprawiony

arek66
28-09-2006, 12:14
rzeczywiscie pomoglo, szkoda tylko, ze w nowej wersji czesc pliku "polish" jest nieprzetlumaczona i calosc instrukcji jest po angielsku, szczegolnie, ze w poprzedniej wersji wszystko bylo juz po polsku ;-)

Pobawiłem się i mogę wrzucić spolszczony lang, ale mam problem z wierszami:

define('_COM_A_EXCL_CONT','Exclude Contents');
define('_COM_A_EXCL_CONT_DESC','Use to exclude contents via article id not to show comments form, eg: 0,1');

Zostały one dodane w nowej wersji, i nie za bardzo wiem, co oznaczają. Przypuszczam, że wyłączają poszczególne artykuły, aby ich nie komentować. Proszę o pomoc, wtedy będzie pakiecik spolszczony w wersji 0.8

iirp
12-02-2007, 16:09
A u mnie działa taki wpis:
<?php mosMainBody(); ?><?php
if (file_exists($mosConfig_absolute_path."/components/com_comments/comments.php"))
require_once($mosConfig_absolute_path."/components/com_comments/comments.php")
?>

I teraz jest wszystko OK.