PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie bazy



dr.hd
21-10-2010, 13:39
Witam na forum
Mam stronkę na jednej domenie i aktualnie jestem w trakcie zmiany domeny oraz modernizacji mojej stronki, wszystko ładnie sobie porobiłem w joomli 1.5.20 i teraz chciałbym przenieść część bazy danych na tą nową domenę, głównie chodzi mi o użytkowników którzy są zarejestrowani na tej starej domenie, kombinuje jak mogę i nic mi nie wychodzi, proszę o podpowiedź jak to zrobić, czy w ogóle tak się da zrobić ? w googlach szukam i szukam i po prostu za duży śmietnik w tych googlach i nie mogę znaleźć odpowiedniego tematu :/

PeFik
21-10-2010, 13:40
panie dr, skorzystaj z AkeebaBackup , opis był chyba na wiki.joomla.pl !

oraz u mnie: http://blog.elimu.pl/3643-z-localhost-na-serwer-w-15-minut/
procedura ta sama.

dr.hd
21-10-2010, 14:57
Z tego co poleciłeś to wyczytałem że AkeebaBackup służy do przeniesienia całej bazy, a ja chciałbym tylko np. jos_users , próbowałem w PHPmyAdmin wyeksportować ten plik i potem importować go do tej nowej bazy (obie bazy są na tym samym serwerze) jednak wyskakuje jakiś błąd :/

Elvaron
21-10-2010, 15:00
A jaki błąd?

ppilus
21-10-2010, 15:05
W AkeebaBacup możesz wykluczyć których tabel nie chcesz przenosić.
Błąd w phpMyAdmin mógł być spowodowany tym, że użytkownik admin już istniał w nowej bazie. W importowanej bazie trzeba "wyciąć" ponowne tworzenie tego użytkownika.
Poza tym informacja, że wyskakuje jakiś błąd nie pozwala ci pomóc. Jeżeli był błąd to napisz jaki. Łatwiej będzie zdiagnozować co nie tak robisz.

dr.hd
21-10-2010, 17:15
Ups..:zagubiony: faktycznie mogłem podać od razu ten błąd, ale po waszych odpowiedziach postanowiłem spróbować ponownie i wykluczyłem admina i udało się :) baza została poprawnie zrobiona ale pojawił mi się kolejny problem, przy logowaniu jako użytkownik, na stronce dostałem taki komunikat "E_NOLOGIN_ACCESS" , w PhPAdmin w bazie jak klikne jos_users to mi pokazuje użytkowników a na zapleczu joomli pokazuje mi tylko admina i 10stron ale nikogo na nich nie ma ? pokazuje puste strony :/ , czy mam jeszcze jakiś plik przerzucić ze starej bazy ? czy o co chodzi ? i dzięki Panowie za te podpowiedzi z tym wykluczeniem admina :)

dr.hd
23-10-2010, 16:21
i nikt nic nie wie....? kurcze ja dalej mam problem i nie wiem jak zrobić żeby pokazywało mi użytkowników ?

alex51
23-10-2010, 17:23
Sprawdź jakie tabele są odpowiedzialne za pokazywanie użytkowników. Oprócz wspominanego przez Ciebie jos_users zauważ też inne tabele jak jos_core_acl_aro i jos_core_acl_groups_aro_map. Zakładam, że nie uzywasz komponentu Community Builder, bo gdybyś go miał, to potrzebna byłaby jeszcze jego podstawowa tabela z bazy danych.

dr.hd
23-10-2010, 19:29
Dzięki alex :) teraz już wszystko działa elegancko :) i dzięki za info, dla mnie te tabele, bazy danych itp. to czarna magia, uczę się małymi kroczkami :) teraz już będę wiedział że muszę sprawdzić inne tabele, na początku nie wiedziałem i dlatego błędy miałem.

Pozdrawiam