PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyśrodkowaniem strony , templatki



tomputer
21-10-2010, 14:12
Witam.

Po raz pierwszy postanowiłem stworzyć własną templatkę. Stworzyłem plik .psd następnie za pomocą psd2css przekonwertowałem ją na szablon joomla. Niestety mam problem z wyśrodkowaniem tej templatki .

Kombinowałem w ten sposób by dodać w indeksie jako pierwszy <div id="wrapper"></div>
a w stylach .css zapis #wrapper { width: 1000%; margin: auto;} , próbowałem również do sekcji <body> dodać text-align="center" ale to tez nie pomogło.

Rozumiem że mam tu problem ze zrozumieniem zasady działania css ale dopiero poznaje temat tworzenia szablonów więc prosze o wyrozumiałość.

poniżej zamieszczam zawartość pliku index.php oraz .css templatki jako .txt
3163
3162

Czy da się ogarnąć wszytkie div-y jednym nadrzędny i wyśrodkować go pozostawiając ustawienia pozostałych klas dla innych div??

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Robster
21-10-2010, 14:22
I mówisz, że ten szablon ładnie działa, tylko że templarka nie jest wyśrodkowana? Dla mnie to jest kompletna sieczka, nawet nie staram się tego zrozumieć.

A odpowiadając na twoje pytanie. Idea programowania na DIV'ach i w ogóle tworzenia szkieletu strony opiera się "zagnieżdżaniu" jej elementów by osiągnąć cel. Ty tymczasem wrzucasz wszystko luzem (o_0). Wyśrodkowanie strony odbywa się właśnie na tej zasadzie jaką przedstawiłeś.
A osobiście proponuję darować sobie tworzenie templarki pod J! i poćwiczenie czystego kodowania XHTML+CSS. Jak to opanujesz, to później szybko skoczysz pod templarki na J!, ale z obecną wiedzą zwyczajnie nie dasz rady.

tomputer
21-10-2010, 14:32
Ok dziękuje za "bardzo pomocną" odpowiedź , tak jak pisałem powyżej mam świadomość braku wiedzy na ten temat. Będe jednak bardzo wdzięczny jeśli ktoś zechce zerknąć na tą "sieczkę" i poradzić żółtodziobowi

palyga007
21-10-2010, 14:57
To może jednak warto posłuchać rady @Robstera. I nie ma się co gniewać. Css nawet na prostych stronach bez CMS potrafi płatać różne figle. Także posłuchaj dobrej rady kolegi i zacznij naukę jazdy na "motocyklu" od zwykłej 125 bo wsiadając od razu na 1000 mozesz daleko nie ujechać.
Pozdrawiam i miłego dnia życzę :)

Robster
21-10-2010, 15:01
Ok dziękuje za "bardzo pomocną" odpowiedź , tak jak pisałem powyżej mam świadomość braku wiedzy na ten temat. Będe jednak bardzo wdzięczny jeśli ktoś zechce zerknąć na tą "sieczkę" i poradzić żółtodziobowi

@tomputer słuchaj, to nie jest tak, że w ogóle nie sprawdziłem plików. Sprawdziłem je i dlatego otrzymałeś taką odpowiedź. Z tym nic się nie da zrobić, całość jest zwyczajnie spaprana. Żeby coś z tego zrobić, trzeba by było wczytać nową zakładkę i zacząć od początku. Za jakieś 2-3 dni skończę na swoim blogu kurs na temat tworzenia templarek pod J!, jest tam również wytłumaczone jak stworzyć sobie odpowiedni szablon w XHTML+CSS. Oczywiście nie zastąpi to porządnej książki na temat tworzenia szablonów, ale myślę, że da Ci ogólny pogląd na ten temat i zrozumiesz, jak beznadziejnie obecnie przedstawia się Twój "szablon".
Jeśli będziesz zainteresowany, to przypomnij i o sobie w weekend, a wyślę Ci link do kursu.

Pozdrawiam

tomputer
21-10-2010, 15:16
Z wielką chęcią skorzystam z wiedzy którą udostępnisz. Dzięki za poświęcony czas.