PDA

Zobacz pełną wersję : Prawa dostępu



madjer22
21-10-2010, 20:16
Witam!
Jest to mój pierwszy post na tym forum z tego też powodu iż dopiero od kilku dni bawię się w joomli.

Tak więc, wszystko było okej. Gdy jednak dzisiaj chciałem wrzucić plik do folderu (korzystam z FilleZilla) /images/logo zaczęły się problemy. Pomyślałem że pewnie w configuration.php są ograniczona prawa. Tak też jest. Problem w tym że w configuration.php nie mogę zmienić tych praw dostępu. Pojawia się taki komunikat:

Odpowiedź 550 Could not change perms on configuration.php: Operation not permitted.

Dodam że wcześniej nie było problemu, gdyż dodałem plik do folderu /images/logo. A teraz ani dodać nic ani usunąć ani nie mogę zmienić praw dostępu.
Zauważyłem że prawie wszystkie pliki mają Właściciel 490897 Grupa 33. A te których zmienić się nie da (configuration.php) mają Właściciel 33 Grupa 33.
Czy wie ktoś jak temu zaradzić?

Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuje za każdą odpowiedź.

PS. Nie wiem czy jest to dobry dział

mjmartino
21-10-2010, 20:24
A co ma plik configuration.php ? do katalogu images ? raczej nic :)
Więc sprawdź uprawnienia go images pownien miec 755 a jeśli niema to i nie możesz zmienić to zwróć się do hostingodawcy o pomoc
Pozdrawiam

madjer22
21-10-2010, 20:31
Pewnie nie ma nic z nim wspólnego. Wybacz nie wiedzę, dopiero zaczynam ;) Myślałem że jeśli uda mi się przypisać uprawnienia do configuration.php to i w images wtedy pójdzie.
Images ma 775 a logo 755. A zawarty plik w logo 644. Także nie mam zielonego pojęcia co jest grane. Mimo wszystko łączy je jedna rzecz i configuration.php i plik zawarty w logo mają właściciela 33 a nie 490897 jak reszta.
Jeśli nic się nie uda zmienić to z pewnością nic innego mi nie pozostanie. Dzięki za odpowiedź ;)

Zastanawia mnie skąd taka nagła zmiana, czy to wynik instalacji jakiś modułów/komponentów?
Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

mjmartino
21-10-2010, 20:41
Raczej na pewno nie jest to wina modułów/komponentów przynajmniej ja się z takimi problemami nigdy nie spotkałem odkąd zajmuję się J
Z ciekawości zapytać z jakiego hostingu korzystasz ?
P.s. a możesz zmienić ten drugi katalog na 755 czy też nie ? jeśli w ogóle nie możesz zmieniać uprawnień do katalogów znakiem tego że nie jesteś ich właścicielem... i w tym wypadku tylko kontakt z supportem może coś zaradzić.
Pozdrawiam

madjer22
21-10-2010, 21:00
Narazie na próbe żeby sobie zobaczyć czy ogarniam, darmowy cba.pl. Jednak od soboty chce zakupić na webd.pl. Także sprawa nie jest jakaś pilna bo i tak założę wszystko na nowo. Ale lubię rozwiązywać problemy, próbować, uczyć się bo zawsze coś więcej będę wiedział.
Tak, da radę. Jednak to problemu nie rozwiązuje. Mimo wszystko ciekawość zżera mnie, bo nic się samo nie robi :D
Pozdrawiam

mjmartino
21-10-2010, 21:33
W tym wypadku ... stawiam na winę po stronie cba.pl .. hostingi kwiatki nie nadają się do stawiania produkcyjnych cms.
Pamiętaj że dobór hostingu jest ważny aby później problemów niemieć min. tego typu więc zanim coś kupisz poczytaj opinie w internecie o tym czy o tamtych hostingu aby nie wpaść z deszczu pod rynnę ;)
Pozdrawiam.

madjer22
21-10-2010, 21:59
Dzięki za pomoc. Jeśli mogę zapytać, skąd polecasz usługę hostingową? Nie mam na myśli jakiegoś serwera dedykowanego, bo na takie potrzeby jakie ma ta strona wystarczy jakaś powierzchnia dyskowa. Oraz domenę? Większość poleca home.pl i co niektórzy nazwa.pl
Pozdrawiam

mjmartino
21-10-2010, 22:11
Powiem tak to są molochy ;) i nie należą do tanich hostingów
Można znaleźć tańsze równie dobre ;)
Na każdym prawie hostingu masz opcję testu od 7-14dni za darmo (w pełni funkcjonalne) skorzystaj i porównaj co Ci odpowiada.
Były wątki takie na forum tutaj poszukaj :)

madjer22
22-10-2010, 11:04
Temat do zamknięcia! Udało mi się rozwiązać problem. Zainstalowałem na joomli eksplorator eXtplorer. Tam z poziomu panelu joomli nie było problemu aby zmienić prawa dostępu do configuration.php czy folderu logo. Domyślam się iż eksplorator z poziomu joomli tak jak hostingodawca są głównymi właścicielami. Dzięki za pomoc ;)
Pozdrawiam