PDA

Zobacz pełną wersję : Rozszerzenie do Media Manager: Tagi / keywordsy do fotek oraz wyszukiwanie?



G-J
21-10-2010, 23:23
Witam,

Czy znacie może jakieś rozwiązanie, które pozwoliłoby na rozszerzenie standardowej funkcjonalności Joomla Media Managera o możliwość:
1. dodawania (przez admin panel) tagów / keywords'ów do zdjęć tudzież innych plików multimedialnych (zapisywanych do bazy)
2. możliwość wyszukiwania obrazków/plików po tagach
??

Pytam o Media Managera (a nie Galerie) dlatego, że takie rozszerzenie dedykowane jest przede wszystkim dla redaktorów newsów.
Będę wdzięczny za rady i sugestię, gdyż mimo przejrzenia JED'a, archiwum forum oraz googlowaniu nie udało mi się nic znaleźć.

Jola
22-10-2010, 00:33
Witam,
Media Manager umożliwia dodawanie i zarządzanie plikami w folderach a nie w bazie danych, z tego powodu raczej trudno jest przypisać do nich dodatkowe informacje.

G-J
23-10-2010, 17:28
Witam,
Media Manager umożliwia dodawanie i zarządzanie plikami w folderach a nie w bazie danych, z tego powodu raczej trudno jest przypisać do nich dodatkowe informacje.

Wiem, że Media Manager zasadniczo operuje tylko na plikach. Nie zmienia to jednak faktu, że można by go o wspomniane przeze mnie funkcjonalności rozbudować jakimś rozszerzeniem. Stąd też moje pytanie czy ktoś takowe zna...? :)