PDA

Zobacz pełną wersję : Rozbudowany moduł/komponent audio. Nagranie zalezne od pory dnia



k24
21-10-2010, 23:48
Witam Was,

Szukałem sporo, efekty kiepskie - pytam na forum, może ktoś z Was już spotkał się z podobnym modułem.

Poszukuje playera mp3 z mozliwością wypuszczenia pliku lub playlisty w zależoności od pory dnia. Czy w ogóle coś takiego istnieje?

Przykład:

Gość wchodzi na stronę o godzinie 12 - na start ładuje mu się mp3 bądź playlista zaplanowana na tę godzinę

Wchodzi o 16 - ładuje się inny plik

Wchodzi o 18.45 - ładuje się inny plik


Pozdrawiam Was

Michał

kurtz
22-10-2010, 08:58
takie rzeczy raczej nie w komponencie / module.

radziłbym szukać jakiejś aplikacji czysto strumieniowej + broadcasting i z niej osadzić kod w joomla!

nigdy nie interesowałem się tym dlatego nie znam podobnych rozwiązań. może jednak ktoś.

rozwiązanie takie w samym joomla! jest w zasadzie nie możliwe, ponieważ ogólnie przyjęta jest zasada, że plików muzycznych / filmowych nie wolno hostować na serwerach wirtualnych ( za które uważa się te, które mają bezpośrednie połączenie z odbiorcą ) nawet youtube, last.fm, etc przechowują pliki w oddzielnych bibliotekach ( dla ułatwienia ochrzcijmy je serwerami nie-fizycznymi).

PeFik
22-10-2010, 09:11
Poza tym owe mp3 i tak należało by zmienić na inny bardziej sensowny, internetowy format.
Oczywiście kwestie prawne masz uregulowane, zatem ZAIKS wie i będziesz odprowadzał tantiemy, tak jak każda rozgłośnia ?

k24
23-10-2010, 08:42
Nie chodzi tu o puszczanie muzyki, ale ze względu na dość nietypową stronę robioną dla klienta potrzebuje wpuszczenia komunikatów głosowych nagranych przez lektora w okreslonych porach dnia. Czasem jest to jeden plik, czasem kilka. Raz jest to nagranie trwające 10 sekund a raz dwie minuty. Nie ma tu mowy o prawach autorskich, bo wypuszczane mp3 nie są chronionymi.'

Zastanawiałem się jeszcze nad jednym rozwiązaniem:

Może ktoś z Was spotkał się z modułem, który w zalezności od określonej godziny pokazuje dany artykuł (np. o 15.00 - wyswietli artykul X, o 16.00 - art Y a o 16.45 art Z). Takie rozwiązanie już uratowałoby mnie...

kurtz
23-10-2010, 10:32
przecież pisałem, ze nie ma. albo manual albo rozwiązanie czysto broadcasting'owe.

Jola
23-10-2010, 21:12
Witam,
chyba jest to do zrobienia :).
1. Instalujemy dodatek do odtwarzania dźwięku.
2. Modyfikujemy jego zawartość - wstawiając warunki godzinowe.
3. Wpisujemy do artykułu właściwy kod, który uruchomi dodatek.
4. I już