PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja/przeniesienie z serwera na serwer



Koller
22-10-2010, 13:33
Czy jeśli mam zainstalowaną joomlę z dodatkami. I przeniosę wszystkie pliki oraz całą starą bazę na nowy serwer to będzie normalnie działać?Czy trzeba od nową instalować Joomlę z dodatkami i takie przeniesienie nic nie da?

alex51
22-10-2010, 13:38
Poza stosownymi zmianami w pliku configuration.php nic wiecej nie trzeba robić oprócz fizycznego przeniesienia zawartości serwera i bazy danych. Z drugiej strony nie lepiej zdać się na komponent Akeeba, by mieć z głowy konieczność dostosowywania pliku configuration.php?

ppilus
22-10-2010, 13:47
Również polecam AkeebaBackup.
Przed zadaniem kolejnych pytań warto by poświęcić chwilę na przeszukanie forum by nie powielać tematów.

forestce
10-12-2010, 09:55
Odświeże temat.
a Co zrobić jeżeli strona jest zablokowana przez nazwa.pl i nie się dostępu do panelu?
skopiować wszystko co się da i pobawić sie w configuration.php czy jest inna opcja?

palyga007
10-12-2010, 10:21
Co to znaczy zablokowana?
Do przeniesienia strony potrzebny jest dostęp do plików poprzez FTP i do bazy danych przez phpMyAdmin. Jeśli któryś z tych warunków nie jest spełniony to raczej czarno to widzę.

//Cześć @alex51

alex51
10-12-2010, 10:22
Do przeniesienia strony wystarczy mieć dostęp do ftp serwera i bazy danych. Na temat procedur związanych z przenoszeniem zawartości stron www pisano tu już wielokrotnie, więc może zamiast odświeżać postaraj się poszukać.

//
Cześć @palyga007 :)

forestce
10-12-2010, 23:15
otóż net art zawiesił cały folder powodując błąd 403 tłumacząc że za duże obciązenie dla serweru powoduje strona. Dostęp do ftp mam php musze sprawodzić ale na 90 % jest (nie ejstem twórcą tylko od niedawna administratorem) a pisze w tym temacie ponieważ zainteresował mnie komponent AkeebaBackup.
Pozdrawiam