PDA

Zobacz pełną wersję : jak zmienić lub dodać pozycję do szablonu



Jop
22-10-2010, 15:04
Witam,
mam 2 strony, 2 różne szablony. Zainstalowałam moduł JT SlideShow (na obu stronach). Na pierwszej stronie (szablon Winter_Sky) ustawiłam pozycję dla tego modułu "baner1" (taka pozycja już istniała); na drugiej stronie (szablon siteground-j15-41) miałam mniej pozycji do wyboru i wybrałam pozycję "user3", ale nie było w porządku, moduł "usadowił" się na miejscu baneru głównego, a baner główny zjechał pod moduł zakrywając część strony... (zdjęcia obu przypadków w załącznikach). Proszę o pomoc, podpowiedź...

Pozdrawiam,
JOP
31663167

Robster
23-10-2010, 14:20
Baner zjechał, bo blok w którym się znajduje ma stałą wielkość, a ty w pozycji nad nim wrzuciłaś zbyt wysoki moduł. O pozycjach modułów poczytaj tutaj:

http://wiki.joomla.pl/index.php/Pozycje_modu%C5%82%C3%B3w
http://wiki.joomla.pl/index.php/Instrukcje_jdoc


I tyle z mojej strony, chodź byłoby więcej, tyle że nie napisałaś jaki efekt końcowy chcesz ostatecznie uzyskać. No i jeszcze link do strony, troszkę już tutaj jesteś, postów kilkanaście masz, więc chyba już się spotkałaś z informacją, że link do strony to podstawa w tego typu problemach.

Jop
23-10-2010, 20:12
Linku do strony nie podawałam ponieważ wyłączyłam ten moduł dlatego, że wyświetlał się tak jak w wyżej załączonych obrazkach (2 obrazek). A chciałabym umieścić moduł JT SlideShow pod banerem, tylko, że żadna pozycja możliwa do wybrania mi nie pasuje; tzn. kiedy ustawiam pozycję user3 to moduł oczywiście pojawia się, ale nad banerem, a baner zjeżdża w dół i zasłania kawałek strony (link do strony www.spolecznykomitet.pl (http://www.spolecznykomitet.pl)). Ja chciałabym żeby baner główny był gdzie jest a pod spodem było takie samo miejsce (ta sama szerokość co baner) na moduł JT SlideShow (chciałabym umieszczać pod banerem reklamy). Czyli co miałabym zrobić? Czytałam o dodawaniu pozycji, ale nie wiem jaką pozycję powinnam dodać pod ten baner dla modułu. Wystarczy sklonować user3?

Robster
23-10-2010, 20:22
Nie. Edytujesz plik index.php swojej templarki, dodajesz w nim nowy blok umiejscowiony pod blokiem #search ewentualnie .clr i wstawiasz do niego taką linijkę:

<jdoc:include type="modules" name="nazwa_pozycji" />
i tyle pisania.

Jop
23-10-2010, 20:58
Dzięki! A powiedz mi jeszcze czy muszę w templateDetails.xml też mam dopisać nową pozycję?

Robster
23-10-2010, 21:39
Jeśli nie dopiszesz, to nic się nie stanie, tylko nie będzie ona wyświetlana w PA, więc dla wygody lepiej dopisać.

Jop
23-10-2010, 21:45
dziękuję!

Jop
25-10-2010, 14:10
Jednak nie udał mi się uzyskać pożądanego efektu... w idex.php szablonu dodałam pozycję (na czerwono):

</head>
<body id="page_bg">
<!--topmenu start-->
<div class="pill_m">
<div id="pillmenu">
<table cellspacing="0" cellpadding="0" style="margin: 0 auto;">
<tr><td>
<jdoc:include type="modules" name="user3" />
<jdoc:include type="modules" name="reklama" style="table" />
</td></tr>
</table>
</div>
</div>
<div class="clr"></div>
<!--topmenu end-->
<div class="clr"></div>
<div id="search">
<jdoc:include type="modules" name="user4" />
</div>
</div>
<div class="clr"></div>

<div class="center">
<div class="center_right">
<div id="wrapper">
<br />
<div id="content">
<!--pathway start-->
<div style="text-align: left; padding: 1px 10px 15px 310px;">
<jdoc:include type="module" name="breadcrumbs" />
</div>
<!--pathway end-->
<?php if($this->countModules('left') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>
<div id="leftcolumn">
<jdoc:include type="modules" name="left" style="rounded" />
</div>
<?php endif; ?>

<?php if($this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>
<div id="maincolumn">
<?php else: ?>
<div id="maincolumn_full">
<?php endif; ?>
<div class="nopad">
<jdoc:include type="message" />
<?php if($this->params->get('showComponent')) : ?>
<jdoc:include type="component" />
<?php endif; ?>
</div>
</div>

<?php if($this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>
<div id="rightcolumn" style="float:right;">
<jdoc:include type="modules" name="right" style="rounded" />
</div>
<?php endif; ?>
<div class="clr"></div>
</div>
</div>
</div>
</div>
<jdoc:include type="modules" name="debug" />


<div id="footer">
<div id="sgf">
<div style=" padding: 30px 0 0 80px;">
<div style="float: left; width: 700px;">
<?php $sg = ''; include "templates.php"; ?>
</div>

</div>
</div>
</div>
</body>


Efekt był tylko trochę zadowalający. Moduł JTSlideShow "usadowił się" pod głównym banerem tak jak chciałam (link do tego EFEKTU (http://www.spolecznykomitet.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=58&Itemid=105)), ale nadal najeżdża on na część strony, nie wiem co mam dopisać, zmieć, aby moduł był pod banerem, ale nie najeżdżał na stronę? Chciałabym także aby między banerem głównym a modułem był malutki odstęp. Nie wiem czy myślałam w dobrym kierunku, ale zmieniłam w css wysokość baneru głównego o wysokość modułu, ale to nic nie dało... A poza tym w templateDetails.xml nie mam wyszczególnionych ŻADNYCH pozycji...

Proszę o pomoc (i zrozumienie)

JOP

Robster
25-10-2010, 14:19
Wyślij mi na PW ten twój szablon.

alex51
25-10-2010, 14:49
Sprawdź czy poprzez poprawki w pliku template.css nie poprawisz nieco tego co wprowadziłaś. Można spróbować edycji w wierszu 130, gdzie dla własności padding można dać wartość 155px


div#wrapper {
background:url("../images/main_part.jpg") no-repeat scroll center top #FFFFFF;
margin:0 auto;
padding:155px 0;
width:940px;
}

Jop
25-10-2010, 15:07
Tak! Zadziałało! EFEKT (http://www.spolecznykomitet.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=58&Itemid=105) A jak zrobić odstep (żeby baner i moduł nie były złączone, tak jak to teraz wygląda) pomiędzy tymi dwoma elementami?

Robster
25-10-2010, 15:10
Jesteś pewna, że teraz jest ok? A co do odstępu to nadaj .slidewrap margin-bottom.

Jop
25-10-2010, 15:23
W sumie jest ok. Ale jak wchodzę na stronie to moduł tak jakby spada z baneru pod baner na swoje miejsce. A można tak zrobić, żeby ten moduł był "przytwierdzony" do swojego miejsca, bez tego efektu spadania? A co do odstępu to nadaj .slidewrap margin-bottom - a gdzie mam to nadać?

---------- Post dodany o 15:23 ---------- Poprzedni post był o 15:16 ----------

To było głupie pytanie o tym "spadaniu". Nieważne:wstyd: A ten odstęp to gdzie miałabym zrobić?

Robster
25-10-2010, 15:25
No w pliku CSS swojej templarki :) A tego efektu się nie pozbędziesz jeśli nie wykonasz osobnych DIV'ów dla tych modułów i temu z banerem nie nadasz stałej wysokości. Ale nie wiem czy jest sens to robić, wszytko działa jak należy, a efekt spadania jest spowodowany ładowaniem się tego rotatora.

Jop
25-10-2010, 15:38
Teraz to się już zbłaźnię do końca, ale w moim css nie czegoś takiego jak .slidewrap.... Nie wiem dlaczego, ale u dołu strony zrobiła mi się szpara...

Robster
25-10-2010, 15:49
No nie ma, ale tam masz wpisać :)


.slidewrap {
margin-bottom: 10px;
}

a dla pewności:

.slidewrap {
margin-bottom: 10px !important;
}
i sprawdź czy pomoże. A co do szarości to w CHROME nic nie widzę.

Jop
25-10-2010, 16:11
A jak to wstawiam, to owszem mam odstęp, tylko, że baner idzie w lewo...