PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyłączyć logowanie do admina



dariusov77
23-10-2010, 12:01
Witam

Czy ktoś może mi doradzić w jaki sposób można wyłączyć logowanie do admina w j1.5.21? Chodzi mi o to, aby po wpisaniu www.mojastrona.pl/administrator od razu pojawiało się zaplecze z pominięciem strony logowania.


pozdrawiam
dariusov77

kurtz
23-10-2010, 12:16
ojoj, a to mądre jest ? :hmm:

/ edit :

trochę wsiąkłem w necie w sprawie tego pytania. przyznam szczerze, że nie jest zbyt popularne. znalazłem jedynie to :


http://forum.joomla.org/viewtopic.php?p=2241144

w zasadzie, wątek niewiele nam mówi.

na pewno idzie to zrobić, jednak wymaga sporej ingerencji w kod i utrudnia pracę, bo tę samą ingerencje trzeba wykonywać podczas każdej aktualizacji.

pytanie brzmi po co ?

Dylek
23-10-2010, 20:15
A nie mozesz sobie danych do logowania zapamietac w przegladarce?

Jdwind
23-10-2010, 20:22
Na szybko znalazłem TO (http://www.jokris.info/content/view/137/1/), ale czy działa nie wiem - nie próbowałem.

seba.adm
24-10-2010, 02:48
Witam
Kolego @dariusov7, nie obraź się ale w nawiązaniu do tego co napisał @icek_klezmer, ani nie jest to mądre -a jak na osobę która Administruję stroną w Joomla z takim stażem (patrząc na datę rejestracji) - jest to zupełnie nieodpowiedzialne i nieprzemyślane działanie. Każdy z Administratorów swoich stron szuka dodatkowych rozwiązań, jak tu odpowiednio się dodatkowo zabezpieczyć, przed nieautoryzowanym wejściem na zaplecze, a Ty jak nic szukasz drogi obejścia. Dostaniesz rozwiązanie, zastosujesz i za chwilę pojawi się post: "Pomocy - zaatakowali mi stronę, co robić?". I zów kolega ma rację:

.... pytanie brzmi po co ?
Jeżeli rzeczywiście tak bardzo nie chce ci się wpisywać drugi raz hasła i już koniecznie musisz zastosować to rozwiązanie , skorzystaj z tego co napisał Admin @Dylek. Każda przeglądarka oferuje zapamiętywanie haseł (Opera, IE, Chrome, FF (zainstaluj dodatek, np. "Secure Login")) i korzystaj z tego rozwiązania.

Pozdrawiam

dariusov77
24-10-2010, 10:53
Szanowni Koledzy.

Zadałem to pytanie czysto retorycznie i nie mam zamiaru tego stosować w praktyce. Chodzi mi tylko o prześledzenie metody logowania. Co do zapamiętywania haseł i dodatków samologujących - wiem że tak można :-), sam jednak z tego nie korzystam. Nie mam też problemu z zapamiętaniem haseł. Tak jak wspomniałem chciałbym uzyskać tylko informację, więc jeżeli ktoś posiada taką wiedzę i zechcę się nią podzielić to będę wdzięczny.

Pozdrawiam

PS.

kurtz
24-10-2010, 11:24
pre-definiować w module logowania login i hasło użytkownika. i tak wymaga wciśnięcia przycisku log-in, chyba, że użyjesz przekierowania. nie wiem komu będzie się chciało dłubać za każdym razem w plikach.

fac
06-12-2010, 10:24
Można też uruchomić skrypt js, który po załadowaniu strony sam załaduje odpowiednie dane do inputów, a następnie wywoła button.click()