PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon - nie da się go edytowac



Przemk0
24-10-2010, 11:55
Witam !
Ściągnąłem szablon ( paczka : http://dl.dropbox.com/u/12573581/design.zip)
Paczka zawierała INSTALKĘ Joomli,( jeśli instalowało się TYLKO templatkę to nie wyswietlały sie żadne grafiki).
Zainstalowałem więc zmodyfikowaną(chyba) joomle, graficznie działa super, gorzej z usunięciem i wstawieniem włąsnej treści . Są przykładowe artykuły jednak nie można ich zdjąc z publikacji ani usunąć. Menu identycznie tylko nie wyświetla się nawet nic na liście w PA (po dodaniu własnej pozycji także jej nie widać ).

Ma ktoś może pomysł jak zedytować/ zmienic ten szablon aby działał- dał się edytować ?
Proszę o szybkie odpowiedzi- strona Sztabu WOŚP

Z góry dzięki

palyga007
24-10-2010, 12:02
A dlaczego kolega tak to sobie utrudnił?
Nie można było pobrać joomla z oficjalnej strony projektu. zainstalować a dopiero potem szukać szablonu ?

Przemk0
24-10-2010, 12:07
To nie jest moja pierwsza strona w joomli :p
Miałem już gotową czystą instalkę oficjalną ale spodobał mi się ten szablon.
wiec go próbowałem instalować - są problemy. Potem zainstalowałem zmodyfikowaną wersję joomli - i ,,niby" działa

palyga007
24-10-2010, 12:10
No właśnie "niby"
A teraz jest problem nie na "niby" bo ciężko coś wywnioskować nie wiedząc jakim modyfikacjom została poddana tamta "wersja" Joomla!
Hmm...
Wszystkie uprawnienia do plikow/katalogów na pewno ustawione są poprawnie itd. Więcej póki co do głowy mi nie przychodzi.

Przemk0
24-10-2010, 12:13
Tak poniważ na razie joomla jest na dysku mojego kompa.

-------------------------------------
Zrobiłem jeszcze tak na orginalną joomle wrzuciłem pliki tej modyfikowanej ( oprócz ważnych plików - katalogu installation, installation.php, configuration.php ) i działa tylko dalej nie ma możliwości głebszej modyfikacji - znikają nawet te przykładowe arty :/

alex51
24-10-2010, 12:40
W podanej paczce instalatora jest szablon, więc może go kolega wyodrębni, zapisze na dysku i wgra przez ftp na serwer do katalogu Templates? Instalacja szablonów nie wymaga tworzenia tabel w bazie danych stąd nie musi się korzystać ze standardowego instalatora Joomla!.

Przemk0
24-10-2010, 12:43
Tak właśnie wyodrębniłem, wstawiłem i.... nie ma grafiki...

alex51
24-10-2010, 12:47
Sprawdziłem, robiąc paczkę w zipie i próbowałem tradycyjnie go zainstalować. Instalacja została potwierdzona pomyślnym zakończeniem, ale w katalogu szablonu brak było kilku folderów, które trzeba było ręcznie dodać przez ftp.

Przemk0
24-10-2010, 13:05
Dzięki!!! teraz graficznie działa nie ma jednak w modułach pozycji szablonu do wyboru (nie mogę wstawić ich w odpowiednie miejsce ), templatka ustwaiona na domyślną.

http://wospostrowek.cba.pl/

alex51
24-10-2010, 13:09
Bo nie masz tych pozycji wpisanych w pliku templateDetails.xml. Wpisuj je bezpośrednio w okienku wyboru pozycji modułu - jest taka możliwość, lub zmodyfikuj wspomniany plik templateDetails.xml.
Wszystkie dostępne pozycje są widoczne w podglądzie szablonu w PA.

Przemk0
24-10-2010, 13:12
Dzięki, problem rozwiązany dzięki alex51, do zamkniecia

alex51
24-10-2010, 13:17
Dzięki, a przy okazji wskazywana w pierwszym poście paczka instalatora zawiera Joomla! 1.5.8, a więc wersję mocno przestarzałą. W razie jej wykorzystania zalecałbym niezwłoczną aktualizację do obecnej wersji 1.5.21.