PDA

Zobacz pełną wersję : Wielojęzyczna joomla a pozycjonowanie.



ats2008
24-10-2010, 13:28
Witajcie.

Mam do zrobienia stronę wielojęzyczną. Klient zapytał, a ja Was, jakie rozwiązanie będzie lepsze od strony pozycjonowania w różnych krajach:

1. jedna instalacja joomla i komponent tłumaczący joomfish,
2. kilka skryptów joomla w różnych językach w odpowiednich podkatalogach.

Pozycjonowanie jest tutaj sprawą kluczową i klient uzależnia wybór metody od wpływu na pozycjonowanie. Niestety, nie mam zbyt wielkiego w tym rozeznania, więc pytam mądrzejszych.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

keran
24-10-2010, 19:11
Joomfish nie jest zbyt wygodny jak dla mnie. Osobiście dla 2-3 języków wybrałbym osobne instalacje. Nie trzeba się dręczyć brakami tłumaczeń w którejś z wersji, można zrobić inną zawartość.
Najlepiej zainstaluj sobie joomfisha i spróbuj wykonać dowolną stronke dla 2-3 języków. Sam zobaczysz ile z tym pracy i co Ci się lepiej opłaca. Pozycjonowanie to podobna kwestia, trzeba się na tym znać :) Istnieją komponenty ułatwiające optymalizację witryny (linki, meta itp) i współpracujące z joomfishem. Możesz porobić języki w subdomenach en.strona.pl lub w folderach strona.pl/en/
ważniejsze są i tak inne sprawy - a jest ich podobno coś ponad 200 w algorytmie :)

PeFik
24-10-2010, 20:49
Faktycznie korzystając z JoomFisha łatwo się pogubić i zapomnieć o tłumaczeniu tego i owego i co wtedy.
Jasne, że lepiej pozycjonować jedną rozbudowaną stronę niż rozbijać swój czas na trzy różne.

Poza tym obsługa Joomfisha przez klienta, to będzie ... sajgon, z pewnością skończy sie na tym, że co 2-3 dni będzie ci wysyłał poprawki, wiem z autopsji.
Jeśli to ty będziesz stroną zarządzał wybierz JF, jeśli klient ... pomyśl 2-3 razy, szczególnie jeśli ma być tylko kilka języków.
Kilka stron to także większe bezpieczeństwo, że jak Turcy odstrzelą jedną reszta będzie "pływać".

mjmartino
24-10-2010, 21:21
Nie napisałeś co będzie zawarte w tej witrynie, a to dość znaczący aspekt.
Tak czy inaczej wybrałbym opcja nr 2
Ale jeśli zależy ci na oczkach u google to opcja nr 1 jest lepsza. Aczkolwiek znowu nie wiemy jaką treść będzie zawierać stroną, a dużo zależy od jej unikalności.

ats2008
24-10-2010, 22:41
Dzięki panowie.

Strona będzie zawierała sklep na VirtueMarcie - malutki, bo raptem kilkanaście produktów, kilka artykułów, moduł Facebooka oraz forum. W sumie będzie aż... 6 języków, więc rypania będzie, aż strach pomyśleć. Niestety, wrypałem się, ale zajmę się też administracją, więc będzie ok.

Osobiście bardziej skłaniam się do Joomfish, chociaż wiem, że rypania jest z tym cholernie dużo. Do pozycjonowania będzie lepszy, tak?

Pozdrawiam.

mjmartino
25-10-2010, 07:27
Do pozycjonowania tak.
Pozdrawiam

ats2008
25-10-2010, 11:00
Dzięki.

Zamykam