PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana pozycji modułu



palyga007
24-10-2010, 15:32
Pytanie brzmi.
Czy jest sposób na sterowanie pozycją modułu (left, right, itd) w zależności od aktualnie wyświetlonej pozycji menu?

Czyli:
dla "Strona głowna" moduł ma pozycję left
a dla "O nas" moduł ma pozycję right.

Oczywiście można by stworzyć dwa moduły i przypisać im osobne pozycje menu, ale... jakoś to tak nieelegancko jak dla mnie ;]

kurtz
24-10-2010, 15:39
można, ale nie w joomla!

javaserver faces (jsf)

przykład


http://moja.gazeta.pl/moja-gazeta/main.jsf

w joomla! jedynie na czas trwania sesji . próbował joomlart w jednej lub kilku templatach. nazw nie pamiętam.

palyga007
24-10-2010, 15:48
@icek_klezmer
Dzięki za info :)

Hmm...
W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak oczy swe zwrócić do @jolaass specjalistki spraw beznadziejnych ;]

Problem powstał, przy popołudniowej kawie, także traktuję go raczej jako ciekawostkę, niż oczekiwanie na konkretne rozwiązanie.

kurtz
24-10-2010, 15:50
ja nie wiem czy jolaass jest w stanie zrobić coś co możliwe jest do zrobienia na frameworkach jee, dla joomla! odpada. ;)

/ edit

mógłbym przy okazji zrobić niezależną kontrybucję dla liferay i jahia, jakoby przy okazji integracji ex:
joomunity z w/w ecms. :P

oczywiście w formie prostego interface. nikt przecież nie będzie budował ogólnie dostępnego rozwiązania typu T3.

kurtz
31-10-2010, 11:33
tak szybciutko, bo nie mam czasu ...

znalazłem rozwiązanie. przyznam szczerze, że sam głowiłem się jak to zintegrować.

powiem tak :

ładowanie każdego modułu i komponentu
iframe
własny kod html, js, etc
włącz, wyłącz, zwiń, rozwiń, przesuń góra, dół, pomiędzy tabelami

prosty skalowalny skrypt.

poniżej screen. o to chodziło ?

zapewne będzie wykorzystany do innych ciekawych, komercyjnych projektów dla joomla!

oczywiście nie ma tu mowy o wykorzystaniu w zależności od pozycji menu. w tym wypadku mamy do czynienia z czymś w rodzaju frameworka. użytkownik otrzymuje własną stronę, którą konfiguruje wg. swoich potrzeb.