PDA

Zobacz pełną wersję : Strona zgłoszona jako dokonująca ataków!



toom145
25-10-2010, 11:17
Witam
Strona pod adresem www.gim5.slupsk.pl zgłoszona jako dokonująca ataków! z kolei ta sama zawartość pod adresem: www.gim5slupsk.nets.pl jest ok. Czy ktoś może mi wyjaśnić o co tu chodzi? (oczywiście dzieje się to pod firefoxem i google chrome.

zwiastun
25-10-2010, 11:20
strona jest zarażona złośliwym kodem. Wszystko, co tu wyjąśniać - posprzątaj.

trzepiz
25-10-2010, 11:20
Bo to 2 różne adresy .. Jeśli ten drugi adres będzie także odwiedzany - także zostanie zablokowana.

i jeśli chcesz usunąć ten komunikat - cytuję

"Jeśli jesteś właścicielem tej witryny, możesz poprosić o ponowne przeanalizowanie swoich stron za pośrednictwemNarzędzi dla webmasterów (http://www.google.com/webmasters/tools/). Więcej informacji na temat procesu sprawdzania witryn znajduje się w Centrum pomocy dla webmasterów (http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=45432)."

Oczywiście najpierw musisz oczyścić stronę ze złośliwego oprogramowania.

edit:// Cześć @Zwiastun :)

toom145
25-10-2010, 11:27
Drugi adres (www.gim5slupsk.nets.pl) przetestowałem w narzędziach dla webmasterów i wyświetla komunikat: "Nie wykryliśmy żadnego złośliwego oprogramowania w tej witrynie."

trzepiz
25-10-2010, 11:33
to jest ta sama strona ? to jest ten sam hosting ?

Złośliwość witryny nie jest uwzględniana jedynie przez roboty google. Możesz wysłać taką notyfikację np: programem antywirusowym. Gdyby jedynie google odpowiadało za pilnowanie naszych witryn pod względem "złośliwości" kodu - to można by spać spokojnie.

Reasumując. Być może ktoś zgłosił Twoją witrynę jako "wirus" takie informacje trafiają do centrów (ogólna baza) a Google może taką stronę zablokować. Być może w configuration.php masz podaną deklarację adresu strony i taki adres został zablokowany. Nie znaczy to, że na drugim adresie jest wszystko OK .. Jeśli jesteś pewny, że strona jest "czysta" zastosuj się do wątku wyżej i zgłoś, że ją "wyczyściłeś" ..

PS : a co się stanie jhak za chwilę jakąś swoją domenę podepnę pod twój adres ? jak myślisz ? czy google od razu będzie wiedziało, że strona jest zainfekowana ? - no chyba nie ... Zrób porządek, zgłoś naprawę i będzie spokój. Nie wnikaj dlaczego działa na drugim adresie - bo jeśli ci tak zależy - to za chwilę może nie działać .. Przecież każdy może wysłać monit do Google, że te 2 adresy prowadzą w to samo miejsce ...

PeFik
25-10-2010, 11:36
Sugeruje serwis oddać w ręce fachowców, niech sprawdzą i zabezpieczą, bo jak widzę (bez obrazy) średnio sobie radzisz. Sam oferuje tego typu usługi, ale mam już napięty kalendarz.

toom145
25-10-2010, 12:04
Tak to ta sama strona i ten sam hosting. To prawda że cienko mi idzie od niedawna pracuje z joomla, w/g wskazówek z forów przeszukałem swoją zawartość folderów i nic podejrzanego nie znalazłem świeżych dat nadpisania plików czy niepokojących wpisów normalnie ręce opadają. W ostateczności odbuduję stronę od nowa zajmie mi to kilka dni ale dam rade. Oczywiście backupa nie zrobiłem ironicznie mówiąc bo po co mi jak wszystko działało, teraz żałuję.

zwiastun
25-10-2010, 12:46
Kopia strony jest przecież do wykonania. Przecież jakiś dostęp do systemu plików i bazy danych masz. Do tego nie jest potrzebny panel administracyjny Joomla.

toom145
25-10-2010, 13:13
Kopie można oczywiście zrobić ale czy ma to sens teraz gdy strona jest zainfekowana?

zwiastun
25-10-2010, 13:41
Podstawą obrony jest znajomość przeciwnika albo przynajmniej sposobu/miejsca/czasu, w którym zaatakował. Co chcesz naprawiać, jak nie wiesz, gdzie były luki.
Procedura postępowania po ataku jest opisana. Nie ma co filozofować, tylko trzeba ją wykonać.