PDA

Zobacz pełną wersję : Dwa sklepy działające na jednej bazie danych



lucas22
25-10-2010, 11:46
Witam serdecznie!

Poszukuje wszelkich informacji na temat budowy dwóch sklepów, działających na jednej bazie danych. Dokładnie rzecz ujmując, ceny i opisy produktów muszą być inne w każdym sklepie. Użytkownicy rejestrujący się do jednego sklepu nie mogą być jednocześnie zarejestrować się do drugiego. Jedyną właściwie rzeczą wspólną ma być magazyn tj. jeżeli towar zostanie sprzedany w jednym sklepie musi zostać automatycznie wycofany z drugiego.

Mam nadzieję że opisałem to w miarę zrozumiale:).

Jeżeli ktoś jest w stanie wyjaśnić mi po kolei jak uzyskać taki efekt za pomocą Joomla był bym bardzo wdzięczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam!!!

kurtz
25-10-2010, 11:49
zainstalować dwa joomla! zmieniając im prefix'y w bazie danych.

lucas22
25-10-2010, 12:08
generalnie idea jest ok ale inne prefiksy oznaczają także osobne magazyny dla sklepów, a cały problem polega na tym że magazyn musi być jeden wspólny. Tak jak pisałem wcześniej : jeżeli towar zostanie sprzedany w jednym sklepie musi zostać automatycznie wycofany z drugiego.

kurtz
25-10-2010, 12:14
nie da rady z joomla!. mogę ci to zrobić na dedykowanym cms.

lucas22
25-10-2010, 15:26
Próbuje osiągnąć ten efekt na prestashop ale kompletnie nie mam pojęcia jak to zrobić.

kurtz
25-10-2010, 15:28
to nie jest prosta sprawa, trzeba wykonać skrypt, który w czasie rzeczywistym będzie agregował dane.

lucas22
25-10-2010, 15:35
ok, powiedzmy że chciał bym coś takiego zlecić, kto mógł by się tego podjąć i jaki był by tego koszt?

kurtz
25-10-2010, 15:38
dział zlecę, itd.

i czekaj na odpowiedź.

ale dla prestashop tutaj raczej celu nie osiągniesz. nie każdy zna wszystkie systemy.

ja proponuje rozwiązanie dedykowane.

lucas22
25-10-2010, 15:54
ja proponuje rozwiązanie dedykowane.

Czyli mam rozumieć że pisanie skryptu od nowa?

kurtz
25-10-2010, 16:03
nie, ja mam gotowy prof. cms.

kwestia dostosowania go do potrzeb klienta.

lucas22
25-10-2010, 16:17
ok, a kwestia późniejszej rozbudowy, no i najważniejsze - koszt?

kurtz
25-10-2010, 16:52
info w skrzynce pw.

duladr
12-01-2011, 10:12
Ja mam podobne pytanie.
Jak na joomli stworzyć kilka sklepów, w których produkty będą się wyświetlały z jednej bazy danych?
I czy jest to w ogóle możliwe?
Chodzi o to, żeby w razie zmian produktów zmodyfikować je w jednym miejscu, a zamówienia z poszczególnych stron trafiały do odpowiednich właścicieli sklepów.

moje
12-01-2011, 11:06
Ja mam inne rozwiązanie, musisz napisać własny komponent, z własną obsługą bazy danych i instalujesz go na kilku Joomla.

W pierwszej stronie Joomla przedrostek jest j1_, w drugiej j2_, w trzeciej j3_ itd. Podczas instalacji komponentu dajesz kolejny przedrostek skl_, wtedy ten komponent na dwóch różnych stronach obsługuje jedną bazę danych.
A możesz zrobić to samo tylko każda strona ma swoją osobna bazę danych, a zainstalowany komponent na wszystkich stronach korzysta z jednej bazy danych.

duladr
12-01-2011, 11:18
hmm...
Aż tak zaawansowany nie jestem. Chyba będę musiał jeszcze sporo poszperać.
Ale rozwiązanie jak najbardziej użyteczne. Każda strona musiała by i tak mieć odrębną bazę, bo inaczej wszystkie treści na każdej stronie byłyby identyczne, a to już podchodziłoby pod spam.
Póki co zajmę się budową własnego sklepu. wrócę do wątku, jak już będzie konkretny plan.
Dzieki pozdrawiam