PDA

Zobacz pełną wersję : VirtueMart - usuniecie kolumny z listy



hazael
23-12-2005, 15:35
Wstawiłem ok 100 kategorii produktów, gdzie opis kazdej kategorii jest na tyle długi, że zajmuje cały ekran monitora - na liscie. Jest to dosc irytujące i ciezkie do normalnego zarządzania

czy jest mozliwosc zlikwidowania kolumny tam, gdzie wyswietla sie na liscie kategorii produktów ten niepotrzebny "opis kategorii"? Nagłowek <th> znalazłem bez problemu, jednak komórki <td> nie moge znalezc. :-/

magic
23-12-2005, 20:51
Chyba nie dość jasno przedstawiłeś problem. Na której liście kategorii ??
Daj link do strony, albo napisz bardziej konkretnie ...

hazael
27-12-2005, 18:13
Ok, jescze raz.

chodzi mi konkretnie o panel administratora, w którym znajduje się opisywany wyżej komponent.

Wybieram z menu "wylistuj kategorie". Tam wyswietlaja mi się drzewo (lista) wszystkich kategorii i podkategorii dla kazdego produktu. Wszystko jest wporzadku do momentu, gdy zrobie opisy do tych kategorii. Kazdy opis w całości wyswietla sie na tej liście - w "kolumnie opis kategorii".

Na dzien dzisiejszy mam 20 kategorii, które mają po kilka podkategorii i kazda z nich ma obszerne opisy razem ze zdjęciami. Na liscie tej, wygląda to koszmarnie - ciężko w ogole sie odnaleźć, no i z tego powodu troche długo ładuje się ten dział. W przyszłosci tych opisywanych pozycji dojdzie jescze wiecej i już całkiem sie zgubie. W ogóle nie rozumiem, dlaczego ktoś wpadł na tak idiotyczny pomysł, żeby wyświetlać pełne opisy w drzewach kategorii.

Moje pytanie jest chyba jasne - jak zlikwidować z panelu administratora od tego komponentu kolumne odnoszącą się do opisów każdej kategorii. Przyznam szczerze, że szukałem w plikach i nie znalazłem. Prosze o wskazówki/pomoc.

magic
27-12-2005, 18:48
W folderze .../administrator/components/com_virtuemart/html/ znajdziesz plik product.product_category_list.php
W tym pliku znajdź linijkę: "// start the list table" (ok. 91 wiersza).
Od tego miejsca zaczyna się budowanie przedmiotowej tabelki.
Zastanów się, czy chcesz całkowicie usunąć kolumnę opisu kategorii, czy tylko np. skrócić opisy do pierwszych n znaków, czy jeszcze inaczej ... I pokombinuj z kodem tego pliku.
Powodzenia.

hazael
27-12-2005, 21:10
Generalnie chodziło mi o całkowite zlikwidowanie tej kolumny, bo i tak wiem co w tych kategoriach mam ;-)
Ale wielkie dzięki za wskazanie celu - mój problem juz rozwiązany:

Ten fragment:


$VM_LANG->_PHPSHOP_CATEGORY_FORM_NAME => 'width="25%"',
$VM_LANG->_PHPSHOP_CATEGORY_FORM_DESCRIPTION =>'width="30%"',

zamieniamy na:



$VM_LANG->_PHPSHOP_CATEGORY_FORM_NAME => 'width="55%"',
// $VM_LANG->_PHPSHOP_CATEGORY_FORM_DESCRIPTION =>'width="30%"',

następny fragment:


$listObj->addCell( "&nbsp;&nbsp;". $category_tmp[$row_list[$n]]["category_description"] );

zamieniamy na:



// $listObj->addCell( "&nbsp;&nbsp;". $category_tmp[$row_list[$n]]["category_description"] );

I po sprawie :)

magic
27-12-2005, 21:24
Dzięki, że nie zapomniałeś pokazać innym jak rozwiązałeś problem.
Pozdrawiam

Tomaan
18-03-2010, 21:47
Czy ktoś pomoże? Jak usunąć kolumnę "Opis" w listowaniu produktów? :(