PDA

Zobacz pełną wersję : muzyka w tle strony



Edgecrusher
25-10-2010, 21:03
Tak mnie tknelo przed chwila aby umiescic jakas fajna wtyczke pod joomla 1.5.x co by wprowadzała miły nastrój na stronie jakaś klasyczna nutą np. Mozartem.

szukałem po necie i niestety nie znalazłęm.
Moze ktoś posiada jakas przyjemna wtyczke,komponent lub moduł pozwalający na taka przyjemność. Czytalem wczesniejsze tematy z odlegla data i tam podawali same skrypty.

Jezeli bylibyscie mile napiszcie cos jeszcze raz w tym temacie

Robster
25-10-2010, 21:05
http://extensions.joomla.org/search?q=mp3&sa.x=0&sa.y=0

//Musiało do tego dojść wcześniej czy później :) A swoją drogą też mnie niesamowicie wkurza szukanie, w której zakładce odpaliła się reklama lub jakiś piejec.

palyga007
25-10-2010, 21:06
mod_simplemp3bar

na pewnej stronie wykorzystuję ten moduł.
Ale mnie osobiście nic nie wkurza tak jak szukanie po zakładkach na której stronie mi jakieś @#$@ piszczy

//@ Robster
no to mamy remis ;]

Edgecrusher
25-10-2010, 21:18
kurcze nie chodzilo mi o odtwarzacze mp3 bo to nie jest problem chodzi mi o cos co pozwoli mi samoistnie puszczac w tle strony zaraz po zaladowaniu jeden plik mp3

palyga007
25-10-2010, 21:21
Kolega podejrzewa mnie o jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem? :)
ten moduł a opcję Autoplay.
Wstawiasz 1 klip dajesz Autoplay: YES i samo zaczyna brzęczeć.


kurcze nie chodzilo mi o odtwarzacze mp3 bo to nie jest problem chodzi mi o cos co pozwoli mi samoistnie puszczac w tle strony zaraz po zaladowaniu jeden plik mp3
Tylko mi nie pisz że chciałbyś coś czego nie da się wyłączyć, bo tego nie widać?

Robster
25-10-2010, 21:34
kurcze nie chodzilo mi o odtwarzacze mp3 bo to nie jest problem chodzi mi o cos co pozwoli mi samoistnie puszczac w tle strony zaraz po zaladowaniu jeden plik mp3

No skaranie Pańskie normalnie. Nawet przejrzeć Ci się tych modułów nie chciało. Już nawet trzeba tłumaczyć, że każdy moduł ma inne możliwości, w których skład wchodzi np minimalizacja, czy ukrywanie modułu z wglądem tylko dla admina i jak pisał kolega @palyga007 z opcją auto play.

Piszesz, że nie chcesz skryptu do wklejania, a moduł też Ci nie odpowiada. Chyba logiczne jest, że musi być on widoczny PRZYNAJMNIEJ dla Ciebie, bo samo nic się nie obsługuje.

Edgecrusher
25-10-2010, 23:05
domyslam sie drogi Robsonie ze modul musi byc min widoczny dla admina tego wymaga logika jednak smiem twierdzic ze Twoja osoba cierpi na nadinterpretacje faktow. Jezeli jestes zmeczony tudziez cos nie podoba Ci sie w moim poziomie inf. nie pisz.

Postawilem ten temat dla osob otwartych i milych. Wypowiadaja sie tutaj chetni a nie na sile zaciagnieci do klawiatury

zwiastun
25-10-2010, 23:57
Daruj sobie uwagi ad personam, jeśli chcesz być mile traktowany. Ode mnie dowiesz się jeszcze, że nie chciało Ci sie także przeszukać forum pod kątem tego tematu. Przewijał się tu już razy parę...

Edgecrusher
26-10-2010, 00:59
Nie zgodze sie z faktem,ze nie przejrzalem forum. znajduje sie tutaj dosyc sporo tematow tego typu jednak co mi po fakcie gdzie jest w nich odpowiedz po jednym posice o tresci:

http://extensions.joomla.org/search?q=mp3&sa.x=0&sa.y=0 CZYT. POSZUKAJ SOBIE.

Ja rozumiem gdybym nie szukal i pierwsze co bym zrobil napisal bym na tym forum ze potrzebuje czegos i prosze o pomoc,ale ku Waszemu zdziwieniu szukalem i nie znalazlem nic ciekawego procz

Simple MP3 Bar v.1.2

teraz chcialbym sie jeszcze dowiedziec jak go skonfigurowac bo jakbym nie wrzucal pliku z mp3. i nie wskazywal sciezki muzyka sie nie odpala.

Fajnie by bylo wreszcie zrobic jakis glebszy temat z tego. Przegladajac tematy na forum zauwazylem ze wiekszosc ludzi odsyla pytajacych do tego samego linku jakby udawajac ze wiedza i niemieli czasu,a duza ilosc chyba sama nie wie... bo jak wszedzie sa wskazowki i opisy konfiguracji tak w tym przypadku gleba...

HELP AGAIN!!! :(

---------- Post dodany o 22:59 ---------- Poprzedni post był o 22:49 ----------

Parametry modułu
Przyrostek klas CSS modułu
======== Appearance ========
Bar Gradient Colour 1
Bar Gradient Colour 2
Slider Gradient Colour 1
Slider Gradient Colour 2
Button Colour
Hover Colour
Szerokość
Height
Show Stop Button Nie Tak
Show Volume Button Nie Tak
======= Player Settings =======
Show List Nie Tak
Show List # Nie Tak
Font Color
Playlist Color
Active Song Color
Playlist Transparency
Autoplay Nie Tak
Loop Nie Tak
Shuffle Nie Tak
Quantity One Playlist
Folder ?????????????????
File(s) ?????????????????
Song Titles ?????????????????

zwiastun
26-10-2010, 01:14
Przykro mi, niezbyt mnie interesuje w tym momencie Twoje "zgadzanie" lub "niezgadzanie". Po prostu przestrzegaj Regulaminu forum. A ponadto - prosząc o pomoc, określaj jasno, o co Ci chodzi, bo ja np. nie wiem, czy o tłumaczenie zacytowanych fragmentów, czy o to, ze w ogóle Ci moduł nie działa.

Edgecrusher
26-10-2010, 01:21
Wiec napisze jasno.

parametry konfiguracyjne modulu Simple MP3 Bar v.1.2

co wpisac w tzry ostatnie wiersze?

Folder ?????????????????
File(s) ?????????????????
Song Titles ?????????????????

plik z muzyka nosi nazwe mymusic.mp3 a folder docelowy w ktorym sie znajduje to : /home/leszek1958/ftp/images/stories

zwiastun
26-10-2010, 02:35
folder spróbuj: images/stories lub /images/stories
plik: mymusic.mp3
Tytuł - to chyba tylko Ty wiesz, co to jest

Edgecrusher
26-10-2010, 02:41
niestety w obu przypadkach nic. Szczerze walcze z tym faktem od 19:00 i za diabła nie moge zadnej muzyki odpalic.

Moze Joomla nie widzi plików mp3 i trzeba jakis plik edytowac?
Albo plik mp3 powinien miec iles tam khz gdzies widzialem ze wymoiem bylo 44.

Osobiscie rece mi opadaja z braku pomysłow...

palyga007
26-10-2010, 08:25
Ech..
Moje ustawienia na których to działa
forder: muzyka/ (folder znajduje się w głównym katalogu witryny na tym samym poziomie co główne katalogi Joomla!)
file: nazwa_pliku.mp3 (bez spacji i innych znaków specjalnych)
tytuł: tytuł piosenki

To musi działać. innej opcji nie ma.

Edgecrusher
26-10-2010, 10:52
jak ladowales plik mp3 na serwer jesli moge wiedziec?

Jdwind
26-10-2010, 11:13
Właśnie "wróciłem" z jednej strony z muzyczką, otworzyłem na niej kilka zakładek i na każdej grał ten sam utwór, tylko akurat w różnych momentach (otwieranie kolejnej zakładki powoduje uruchamianie utworu od nowa). Powiem szczerze, że wrażenia nie były szczególnie fajne :)

palyga007
26-10-2010, 11:15
Gołębiem pocztowym...
FTP

Edgecrusher
26-10-2010, 14:00
@palyga007: pytam bo plik rowniez mozna zaladowac przez panel joomli oczywiscie wczesniej nadpisujac plik z rozszerzeniami aby joomla go widziala ;]

Na przyszłość mam prośbe jezeli kogoś drażnia moje wypowiedzi w tym temacie lub są dla niego zbyt oczywiste i przez zanizaja mu poziom cukru niech zwyczajnie nie odpisuje. Staram sie wypytac o wszystko gdyz szukam momentu gdzie moglem popelnic blad,a niektore osoby odpisuja jakby je to denerwowalo. Niestety nie jestem z wyksztalcenia informatykiem tudziez programista, obecnie jestem studentem prawa ktory hobbystycznie probuje zrobic stronke na joomli dlatego prosilbym o odrobine wyrozumialosci lub jezeli to za duzo brak wymuszonych i wynioslych odpowiedzi.

Rejestrujac sie na to forum myslem,ze jest ono po to zalozone zeby wymieniac sie informacjami z osobami chetnymi... Powoli mam wrazenie ze sie myle.

---------- Post dodany o 12:00 ---------- Poprzedni post był o 11:41 ----------

ok :) juz udalo mi sie odpalic. palyga007 miales racje i wielkie Ci dzieki :) + reputacja.

palyga007
26-10-2010, 14:01
Szanowny kolego.
Nie mogę oczywiście odpowiadać za innych użytkowników tego forum, ale:
Czasem po prostu denerwuje mnie czekanie na "zróbcie to za mnie" czym innym jest prośba o wskazówki a czym innym czekanie, aż ktoś poda mi gotowe rozwiązanie.
Plik mogłeś wrzucić bądź przy pomocy Joomla! bądź przy pomocy klienta FTP. Wypróbowanie tych dwóch metod zajęłoby Ci całe 3-4 minuty.
Gdybyś napisał:
"Wypróbowałem wrzucanie plików przy pomocy Joomla! oraz klienta FTP, ale guzik z pętelką ciągle nie słychać muzyki" na pewno stałbym się bardziej zainteresowany Twoim problemem ot tak z prostej chęci poznania co jest nie tak.
Odnosząc się nawet do problemu z wpisaniem odpowiednich danych w pola:

Folder
File(s)
Song Titles
Powiedz w jakim celu ktoś zadaje sobie trud tworząc opisy tego co należy tam wpisać w postaci dymków pojawiających się po najechaniu na te pozycje skoro ty nie zadajesz sobie nawet odrobiny aby zrozumieć co jest tam napisane?

Dla mnie wujek Google i ciocia Wikipedia to stale goszczący u mnie krewniacy.
Oczywiście nie na każdą informacje trafia się w pierwszym wyniku na pierwszej stronie, ale uwierz mi, że w 95% przypadków tą odpowiedź idzie znaleźć przy odrobinie samozaparcia.

Wystarczy już tego wywodu, później znowu będą pisać, że sobie liczbę postów nabijam.

PS: I naprawdę byś się chyba zdziwił jak wielu użytkowników tego forum nie jest informatykami tudzież programistami a swoją wiedzą to by mnie "zjedli z butami"

Pozdrawiam

Edgecrusher
26-10-2010, 14:02
ok dziala. wielkie dzieki za pomoc palyga007 + reputacja :)

teraz mam pytanie czy daloby rade tak zrobic aby utwor nie startowal od nowa w momencie przelaczenia zakladki? i ewentualnie jakim modeulem/komponentem czy pluginem to zrobic?

zwiastun
26-10-2010, 14:12
@Edgecrusher: gdybyś skupił się na sensie udzielanych Ci odpowiedzi, a nie na swoich wrażeniach, to pytanie tez by nie padło!
Przykro mi - temat zamykam. Nie będziemy po raz kolejny drążyć rzeczy już opisanych.
1. Muzyczka "w tle" na stronie to idiotyzm, co nie znaczy, ze niektórym takie idiotyzmy nie odpowiadają.
2. Skoro bardzo chcesz ją mieć, poszukaj - na 100% na forum udzielono (mimo mojej wyraźnej niechęci wobec takich rozwiązań) wyczerpującej w tej mierze odpowiedzi.
Może lepiej posłuchać, co Ci doradzali starsi, bardziej doświadczeni i wyrobieni koledzy na początku, bo nikt tu na pewno nikomu krzywdy nie chce zrobić ani go swoją wiedzą dobić, jak Tobie się wydaje!

Dla przykładu jeden z kilku linków:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?6958-Muzyka-w-tle&highlight=muzyka+w+tle+strony