PDA

Zobacz pełną wersję : JCE - nie formatuje na głównej



zejnowski
25-10-2010, 21:38
Problem polega na tym, że JCE formatuje wszystko w panelu (tzn. wielkość czionki, grubość, akapity itd. itp.) i w podglądzie również to widać, ale już na głównej stronie treść nie jest w ogóle sformatowana, co może być przyczyną i jak temu zaradzić?
Dodam, że na innych szablonach wszystko działa a na moim autorskim nie...

Z góry dzięki za pomoc.

a_m
25-10-2010, 21:58
w index.php szablonu (chyba że inny szablon) musisz podlinkować css, z którego korzysta edytor

zejnowski
25-10-2010, 22:02
No to może głupie pytanie zadam, ale wyszukwarka poszła w ruch i nie znalazłem, z jakich css korzysta jce? Czy to są ktoreś z templates/system/css/... ?? Bo te podlinkowałem konkretnie system.css i general.css może ten editor.css jeszcze musi być.

a_m
25-10-2010, 22:09
jak masz wskazany plik css dla edytora i podaną ścieżkę we właściwym pliku szablonu, to pewnie głupstwo palnąłem

zejnowski
25-10-2010, 22:11
<jdoc:include type="head" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/system/css/system.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/system/css/general.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/system/css/template.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template;?>/css/zico.css" type="text/css" />

</head>Tak to u mnie wygląda i powinno działać... nie działa niesety

głupstwo nie głupstwo cieszę się, że chcesz pomóc.

Jola
26-10-2010, 00:13
Witam,
bardzo pomocny byłby adres Twojej strony.

zejnowski
26-10-2010, 13:28
http://www.zs1.szczecin.pl/~zejnowski/joomla/

a_m
26-10-2010, 13:35
nie wiem skąd wytrzasnąłeś ten reset - zico.css w wierszu 4, ale spotkasz z nim jeszcze niejedną niespodziankę; wywal: font-family:inherit; font-style:inherit; font-weight:inherit;

zejnowski
26-10-2010, 16:44
Ale jaja :D zadziałało... wyrzuciłem cały reset z css'a faktycznie na początku go dodałem a później już uwagi na niego nie zwracałem... :) wielkie dzięki. Teraz muszę jakoś ładnie sformatować aktualności bo mam problem z ikonkami drukuj, pdf itd.

a_m
26-10-2010, 16:47
jeśli mogę coś podpowiedzieć - całego nie wyrzucaj, tylko to co na czerwono

zejnowski
26-10-2010, 16:50
Ale główny reset jest, margin padding itd. reszta w miarę potrzeb... po co w sumie zaśmiecać skrypt.

a_m
26-10-2010, 16:57
no to zerknij jeszcze tu (http://meyerweb.com/eric/tools/css/reset/)

zejnowski
26-10-2010, 21:30
No poczytałem i trochę zmodyfikuję to i w sumie warto chyba wstawić, ale jeszcze poczytam.

Pojawił się moim oczom kolejny problem, nie pojawiają się ikony drukuj i pdf w aktualnościach. Domyślam się, że to również css lub pewnie brak plików w img... gdzie tego poszukać?

---------- Post dodany o 19:30 ---------- Poprzedni post był o 19:22 ----------

Dobra temat rozwiązałem :D