PDA

Zobacz pełną wersję : Ukrycie zaplecza, zmiana loginu.



MusicWarrior
27-10-2010, 18:39
Jak ukryć zaplecze? Żeby nie było w folderze /administrator. I jak zmienić login?

palyga007
27-10-2010, 18:43
zmienić na /dowolny katalog.
To oczywiście żart. Temat był poruszany na forum i z tego co pamiętam to gra jest raczej nie warta świeczki.
Jest wiele łatwiejszych i zapewne pewniejszych sposóbów poprawienia bezpieczeństwa witryny.


Jak zmienić login?
Kolega sobie chyba żartuje...
Edit:
Temat poruszony TUTAJ (http://forum.joomla.pl/showthread.php?11532-zmiana-domyslnego-katalogu-administrator)
Edit 2:
temat dla Joomla ver. 1.0 (Przepraszam nie zwróciłem na to uwagi). Ale można się wczytać w pewne rozważania za takim grzebaniem :)

PeFik
27-10-2010, 19:43
Można zmienić na /administrator?dodatkowyLogin - moim zdaniem pomocne , bylo u mnie na blogu w dziale bezpieczeństwo opisane

lepsze jest nawet najgłupsze hasło w pliku .htaccess dla panelu , ograniczy próby robotów

Ogólnie temat na usługę lub/oraz długi artykuł... a nie na skrócone wypowiedzi i darmowe porady

MusicWarrior
28-10-2010, 18:23
Nie żartuję, zmieniłem login, w artykułach wyświetla się taki jaki zmieniłem, ale nadal loguję się do panelu jako admin.

palyga007
28-10-2010, 18:56
Jak ja się lubię kopać z koniem...

Kolega zmienił pole "Nazwa własna" czy pole "Użytkownik"?

TomaszBr
01-11-2010, 13:17
Witam
dodatek nazywa się jsecure authentication
http://www.joomlaserviceprovider.com/

wiem że były narzekania na poprzednie wersje i upgrady, u mnie sprawdza się na kilku sajtach.

Pozdrawiam
Tom

fenix75
25-11-2010, 15:16
a nie lepiej jest utworzyć nowego usera z nazwą taką jak chcesz mieć, nadać mu uprawnienia super administratora, a dla administratora dać uprawnienia tylko do podglądu. Za czasów joomla 1.0.x (jak się nie mylę) to kiedyś szukano/skanowano (właśnie niepamiętam jak to robiono) hasła bo znano już login, a będąc n-tym userem trudniej będzie znaleść login i hsało, no chyba że na stronie jest podane kto to dodał.