PDA

Zobacz pełną wersję : Pozwolenia Permissions 644 zainstalowanych składników



virgin71
27-10-2010, 20:05
czytałem już
http://forum.joomla.pl/showthread.php?11058-chmod-i-brak-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-edycji
i
http://forum.joomla.pl/showthread.php?39807-Instalacja-czego-kolwiek-problem...
Ale niestety problemu tam nie rozwiązano.

Rzecz jest w tym, że jak usuwamy joomlę to niestety katalogów/plików z prawami 644 nadanymi przez skrypt, nie możemy usunąć.

Przez to nie mogę np. edytować CSSów które są w katalogu z modułem, czy też dodać templejtów do virtuemart.

Ja chcę nadać plikom chmod 644, a nie, żeby joomla to zrobiła. Przez to mam ustawiony na serwerze katalog "smieci" i wszystkie joomle usunięte, tam wrzucam. Media też dostają prawa 644, przez co jest problem z wywaleniem nawet obrazków...

Jest jakaś rada? Jakiś gotowy skrypt? :)

pyziak
27-10-2010, 21:14
Sprawa jest prosta: nie napisałeś czy to dedyk czy hosting współdzielony - jeżeli dedyk zmiana ustawień Apache , jeżeli to hosting współdzielony zmiana hostingu na normalny.

palyga007
27-10-2010, 21:31
Opcja 3.
Kontakt z adminem hostingu aby Ci wywalił, zmienił itd.
Czasami z tego korzystam jeśli muszę, i nie wiem być może dobrze trafiłem , ale średni czas oczewikania wynosi ok 15 minut.

pyziak
27-10-2010, 22:27
kolega @virgin71 za mało opisał problem, oraz za mało podał informacji, jeżeli jest hosting współdzielony i sprawa dotyczy własności pliku a nie uprawnień tj. np: jeżeli instalujemy moduł poprzez www w tym przypadku Joomla to właścicielem jest user 99 lub nobody ( czyli Apache) dlatego nie możemy w nim nic zmienić to administracja z konta Root'a może zmienić nam właściciela plików, ale do momentu kiedy znów coś zainstalujemy, można też modyfikować za pomocą klienta ftp zainstalowanego w Joomla poprzez PA , na pewno nie zmienią ustawień serwera :) , a jeżeli jest to dedyk to trzeba zwolnic Gościa który go obsługuje :)

virgin71
28-10-2010, 10:10
hosting jest wykupiony w firmie w stylu home.pl - czy to wystarczająca informacja? na pewno nie jest to serwer dedykowany:)

jakiś przykład klienta ftp do PA, bo to myślę, że wystarczy:)


Kontakt z adminem hostingu aby Ci wywalił, zmienił itd. to jest pośrednie rozwiązanie z którego korzystam

zwiastun
28-10-2010, 12:08
Naprawdę, problem uprawnień do plików i katalogów na serwerach został przedstawiony w naszych materiałach wystarczająco jasno. Proszę sięgnąć do artykułów na www.pomoc.joomla.pl. Temat zamykam, bo nic nie wnosi i nie wniesie