PDA

Zobacz pełną wersję : [J1.0.15] Obciążanie serwera - jak sprawdzić przyczynę?



prezes
28-10-2010, 03:39
Mam joomlę 1.0.15 (nie aktualizuję jej bo działa na pomoście razem z forum by przemo).
Serwerownia (w tym przypadku dtb.pl) wysyła mi monity, że mój hosting generuje duże obciążenie CPU (np. 5% przy limicie 4,5%). Wysłano mi porady by powyłączać zbędne moduły itd. Natomiast, czy jest jakaś metoda, by sprawdzić, co tak naprawdę obciąża serwer, co obciąża działanie bazy? Czy jest do tego jakis wynalazek(komponent-działający z 1.0.15 to już byłoby super). Włączając debug mode wiem tylko, że np. generuje się 80 procesów podczas załadowania strony głównej. Czy to dużo? Dla porównania mam inny portal, tak samo na joomli ale inne treści itd. i generuje on dużo mniej procesów, nie obciąża innego konta serwera.
Podejrzewam, że joomla 1.5 jest bardziej "lekka" ale w moim przypadku nie mogę jej zaktualizować, gdyż baza ma wrzucony wspomniany pomost (http://www.stone.webd.pl/przemo/) (bardzo fajny zresztą, niestety trochę zaniedbany)

I jeszcze: Czy przesłanie listy modułów, czy tabel z mysql może wam jakoś pomóc w zdiagnozowaniu mojego problemu? Czy moduł zainstalowany ale wyłączony (X) obciąża serwer, chyba nie?

Mam ustawione cache-tak 900 sek. Pierwsze odświeżenie strony 91 zapytań, kolejne 77, po zmianie treści/wyłączeniu czegoś znów ok. 91 zapytań, odświeżenia ok.77. Czy zmiana cache na np. 4500 sek lub więcej coś tu pomoże?