PDA

Zobacz pełną wersję : Autoryzacja domenowa



motomeru
28-10-2010, 13:08
Witam,

Joomla 1.5.20 wykorzystuję jako intranet dla mojej firmy. z wielkim trudem uruchomiłem logowanie domenowe z powodu dość skomplikowanej struktury AD... Czy spotkaliście się z wykorzystaniem logowania domenowego do serwisu z poziomu logowania do systemu? Czyli użytkownik loguje się do systemu otwiera przeglądarkę i automatycznie jest rozpoznawany przez serwis?

Pozdrawiam

luk
29-10-2010, 22:42
ciekawy temat - również jestem zainteresowany...

mjmartino
30-10-2010, 09:28
Plugin standard w J Authentication - LDAP
lub http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/authentication-cloud-based/158

luk
30-10-2010, 18:52
Nie mam teraz możliwości tego sprawdzić - rozumiem, że po włączeniu tej autoryzacji nie będzie trzeba ponownie wpisywać hasła po wejściu na stronę?

mjmartino
30-10-2010, 21:15
Nie mam teraz możliwości tego sprawdzić - rozumiem, że po włączeniu tej autoryzacji nie będzie trzeba ponownie wpisywać hasła po wejściu na stronę?

Źle to rozumiesz... LDAP to autentykacja poprzez AD
user:pass = log:pass na stronie
Co do długości zalogowania masz opcje w PA/konfiguracja/system/ustawienia sesji

Właściwie to jutro z ciekawości sprawdzę jak LDAP się sprawuje ;) i jak to działa z domeną lokalną.

luk
31-10-2010, 23:13
Może nie jasno sie wyraziłem. Chodziło mi o to czy po zalogowaniu się do systemu przeglądarka będzie w stanie przejąć autoryzację z systemu - tzn. czy nie będzie trzeba się logować na stronie - tylko przy logowaniu się do systemu. :)

mjmartino
01-11-2010, 08:20
Napisać muszę szczerze że nie wiem.. wczoraj nie miałem czasu odpalić VB i przetestować..
Postaram się dziś sprawić czy jest taka możliwość.

UPDATE:

Odpaliłem moje stare maszynki z VB ... i no i nie widza mi się w domenie.. ale to drobny szczegół ..
Przy drugim podanym linku zalecam wykonać kopie ponieważ .. testowa po odpaleniu pluginu simple SSO wysypała całkowicie J...
Jak znajdę więcej czasu to postaram się powalczyć z tym...