PDA

Zobacz pełną wersję : tło artykułu



karol84n
28-10-2010, 22:15
Witam wszystkich wszechwiedzących :) szukałem ale nie znalazłem odpowiedzi więc pytam Was drodzy joomlowicze. Jak mogę wstawić tło w danym artykule? interesuje mnie dane tło do danego artykułu, nie chce, żeby było wszędzie. Znalazłem jakiś kod z tym związany <div style="background-image:......> ale po jego użyciu cała strona mi się sypie, czy jest jakiś inny sposób by to zrobić?

Bazyl
28-10-2010, 22:20
Witam,

Wyłączasz edytor, artykuł wsadzasz w div-a z id="tlo".
Tlo dodajesz w css.

karol84n
28-10-2010, 22:58
dzięki za szybką odpowiedź ale czy mógłbyś mi napisać bardziej dokładnie? bo jestem początkujący w tych sprawach i trochę mało mi to mówi, po momencie: wyłączasz edytor.

Z góry dzięki

Bazyl
29-10-2010, 00:16
Zakładam, że znasz podstawy css i html.

Artykuł piszesz w edytorze, prawda?
Pod edytorem masz przycisk "przełącz edytor". Zobaczysz kod html, a dalej już pójdzie... ;)

karol84n
29-10-2010, 00:30
Dzięki wielkie, już poradziłem. Ale mam kolejny problem i mam nadzieję, że jeszcze mi pomożesz, a mianowicie chciałbym pozmieniać wielkość wszystkich marginesów w artykułach, wiem, że to się robi w css-ie templates ale nie wiem w którym miejscu.

Bazyl
29-10-2010, 00:36
Cieszę się, że mogłem pomóc.

Na forum obowiązuje zasada: jeden wątek - jeden problem.
Użyj Firebuga i zmieniaj w plikach css. Jeśli chcesz to robić musisz sam poznać, jak to działa. Sorki.

Nawet jeśli ktoś chciałby Ci ppomóc to - wybacz - musiałby byś jasnowidzem, by wiedzieć jaki masz szablon i co w nim jest