PDA

Zobacz pełną wersję : Metadane a wyszukiwarka google



michxxx
29-10-2010, 15:18
Witam,

Mam problem, związany z wyszukiwaniem strony przez google. Otóż strona na stronach w google pojawia sie z opisem "Joomla! - dynamiczny portal i system obsługi witryny internetowej". Miałem taki opis w konfiguracjach globalnych w polu "Opis witryny". Teraz jak zmieniłem to pole to mimo to, wciąż jest opis: "Joomla! - dynamiczny portal i system obsługi witryny internetowej".
Czy ten opis niebawem sie zmieni na ten który niedawno ustawiłem? Czy muszę jakoś zmodyfikować pliki .php (który?) ?
Kolejny problem to że moja strona jest znjadywana w google po 1szym lub po 1szym i 2gim slowie kluczowym, kombinacja 1szego slowa z kolejnymi słowami nie daje porządanego wyniku w wyszukiwarce (mam ogólnie 5 słów w takiej konwencji: xyz,xyz,xyz,aaa xyz,bbb xyz).

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić ten problem i wskazać rozwiązanie?

P.S. Znalazłem taki wątek:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?43905-Problem-z-metadanymi

Ale chciałem się spytać czy bardziej "naturlanych" sposobów nie ma?

Z gory dzięki za odpowiedź

luk
29-10-2010, 21:39
Po zmianie trzeba odczekać aż google znów przeszuka Twoją stronę. Trudno powiedzieć ile to może potrwać. Żeby skrócić czas indeksowania możesz zgłosić swoja stronę na google - nie mam teraz linku.
Możesz sprawdzić jakie metadane są widziane przez przeglądarkę zaglądając do źródła strony (Ctrl+U w większości przeglądarek) - wiersza u góry strony zaczynające się od <meta...