PDA

Zobacz pełną wersję : JooWi - prywatny projekt dla Joomla



KYCu
30-10-2010, 03:24
Witam,

Pragnę podzielić się z Wami moim prywatnym projektem dla Joomla. Templatka, którą będę na różne sposoby udoskonalał, dodawał ciekawe funkcje itp
Będzie to dla mnie wyzwanie, może ktoś, kiedyś wykorzysta moją templatkę na swojej stronie :D

Obecna wersja to beta i udostępniam ją do testów.

www.kycu.pl/JooWi

Zapraszam do testów.

p.s. strona anglojęzyczna - tak wyszło :P

dkint
30-10-2010, 07:01
Witam

Pozwól, że użyję cytatu z jednego z seriali jakie czasem oglądam "it's gonna be legendary" ... ogólnie jestem pod wrażeniem, ciekawie się zapowiada :)

pozdrawiam
Krzysiek

Raveren
30-10-2010, 08:17
Przy próbie instalacji wywala błąd:

JInstaller::install: Plik E:\xampp\htdocs\joomla\tmp\install_4ccbb77190f58\J ooWi-beta\template_thumbnail.png nie istnieje
JInstaller::install: Plik E:\xampp\htdocs\joomla\tmp\install_4ccbb9cf89551\J ooWi-beta\images\background.png nie istnieje
JInstaller::install: Plik E:\xampp\htdocs\joomla\tmp\install_4ccbbc4b9c673\J ooWi-beta\css\css.css nie istnieje

alex51
30-10-2010, 08:47
@Raveren, dla przetestowania szablonu popraw plik templateDetails.xml usuwając tymczasowo 2 linie i poprawiając trzecią ( wszystko zaznaczyłem pogrubieniem) :

<files>
<filename>index.php</filename>
<filename>templateDetails.xml</filename>
<filename>template_thumbnail.png</filename>
<filename>images/background.png</filename>
<filename>css/css.css</filename>
</files>W efekcie w/w wpis powinien być taki:

<files>
<filename>index.php</filename>
<filename>templateDetails.xml</filename>
<filename>css/template.css</filename>
</files>

//Edycja:
Moja podpowiedź w żadnym razie nie jest próbą poprawki szablonu @KYCu, którego podziwiam za to co robił i zrobił obecnie, tylko podpowiedzią dla kolegi @Raverena, by mógł użyć instalatora.
@KUCu, gratuluję i zazdroszczę talentów. :)

palyga007
30-10-2010, 09:27
W dechę:)
Ja niestety mam lewe ręce do wszelkich projektów graficznych.;]

KYCu
30-10-2010, 09:35
@Raveren, trzeba troszkę czytać...


How to install

This is beta version to test, don't use Joomla Installer!

1. Download latest JooWi

2. UnZip

3. Upload directory via FTP to your_joomla/templates/

4. Make JooWi template as default in Template Manager (Joomla backend)

5. To show top menu, put menu module in user3 position

6. Test & Join!

@dkint, @palyga007 - dzięki ;)

josh
30-10-2010, 09:57
KYCu pomysl swietny i widze ze powstaje bardzo fajna i ciekawa rzecz, takze powodzenia i wytrwalosci przy dalszym rozwoju projektu

alex51
30-10-2010, 10:44
Cześć @KYCu, poprawiłem swoją wcześniejszą podpowiedź, by nie wyszło, że ośmielam się w swej niewiedzy poprawiać Twój świetny projekt. :)

Raveren
30-10-2010, 11:02
@Alex - dzięki za podpowiedź, ale sam sobie z tym poradziłem - chodziło mi o wyłapanie błędów
@KYCu - skoro prosiłeś o testy to nie licz, że użytkownicy bedą podążali tą samą ścieżką co autor. Na tym właśnie polega testowanie. A "How to install" rzeczywiście nie czytałem. Zawsze robię to na końcu. W ten sposób sprawdzam intuicyjność programu.

KYCu
30-10-2010, 11:16
W następnej wersji będzie już instalator, obiecuje :)

Raveren
30-10-2010, 11:26
Wracając do testów - pomimo odpowiedniego wpisu w "templateDetails.xml"

<positions>
<position>left</position>nie wyświetla mi się główne menu (LEFT)
Test na nowo zainstalowanej J1.5.21, XAMPP 1.7.1. Firefox 3.6.12, Win XP SP3
Na domyślnym szablonie "rhuk_milkyway" jest OK!
PS. @palagya007 - tu nie chodzi o "olewanie" instrukcji" tylko o jeden z etapów sprawdzania. Po prosu odnotowujemy fakt, że się nie da standardowo czegoś wykonać i sięgamy do pomocy. To nie jest lenistwo bo w rezultacie wykonujemy zwiekszoną pracę.

palyga007
30-10-2010, 11:27
@Raveren tutaj niestety nie mogę sie z Tobą zgodzić.
Intuicyjność programu, a pomijanie nawet krótkiego Howto przy instalacji to 2 różne rzeczy.
Cała masa kozaków (głównie my, faceci) generalnie olewa dołączane do programu/sprzętu instrukcjie instalacji bo przecież to tyklo "makulatura". Dopiero jak coś idzie nie tak i nie da się tego zrobić po naszemu to wtedy sięga sie po pliczek z instrukcją instalacji sprzętu.

Intuicyjność w obsłudze to łatwość w późniejszym poruszaniu się po programie, odnajdywaniu potrzebnych funcji oraz logicznych zależności między ścieżkami postępowania.
Nie czytanie instrukcji to po prostu lenistwo i "kozaczenie".

Takie moje subiektywne zdanie oczywiście :)

KYCu
30-10-2010, 11:30
Niestety ale templatka składa się (na razie) z trzech pozycji: user3, content i footer. Prawdopodobnie, w przyszłości dodam więcej pozycji ale nie planuję aby templatka służyła do stron typowo portalowych także pozycje typu left, right, banner i inne nie będą dostępne. Możliwe, że się to zmieni, no zobaczymy :)

http://www.kycu.pl/JooWi/typography.html

Także kolego @Raveren, jeżeli chcesz mieć menu, to tylko w pozycji user3 :]

moje
30-10-2010, 11:32
Nie wiem czy to wina grafiki czy js'ów ale strona przewija się strasznie (przy korzystaniu z rolki w myszce).

KYCu
30-10-2010, 11:36
Co do przewijania. Templatka korzysta z bibliotek jquery które dopasowują tło do okna przeglądarki i nadają efekt "płynnego pojawiania się" tła. Obciąża to nieco procesor, stąd takie brzydkie przewijanie. Wiem, do poprawy :)

Raveren
30-10-2010, 11:40
Oglądałem obrazek z pozycjami modułów. Wiem, że nie ma tam "LEFT". Ale skoro testujemy, to wyłapuję wszystkie błędy - czy nie o to Ci chodziło?
Jeśli chodzi o przewijanie strony to nie stwierdziłem problemów.

KYCu
30-10-2010, 11:49
@Raveren, tak, testowanie to wyłapywanie błędów, dziękuje Ci za szczegółowe testy, bardzo mnie to mobilizuje do pracy. Dziękuje także wszystkim, którzy pobrali i testują :D

Obecnie pracuję nad nowymi funkcjami i możliwościami.

trzepiz
30-10-2010, 14:06
@Kycu - a może lekka modyfikacja i wepniemy to jako strona startowa mov'AMP PL ? :) Niebawem biorę się za modyfikacje samego mov'AMP to i szablon startowy można by zmienić ...

KYCu
30-10-2010, 20:04
@trzepiz, dogadamy się :)

A tymczasem nowa wersja, nie wprowadza wiele zmian, jest już możliwość zainstalowania poprzez instalator :], dodałem IE6 sux page :P, można zerknąć do changelog

Zasugerowałem się opinią @moje i zmieniłem sposób wyświetlania tła, nie ma efektu fade-in podczas ładowania się backgroud-u

http://kycu.pl/JooWi/download.html

Jdwind
30-10-2010, 20:15
Cześć Piotrek, obrazek tła źle się skaluje i wygląda okropnie... poszarpany (Linux, rozdzielczość 1200 x 800). Może powinieneś go zrobić większy, wtedy powinien się dobrze skalować (np. wymiary 1920px min. skalują się super), no ale spróbuj z takimi, jakie Ci spasują.

KYCu
30-10-2010, 20:34
Dzięki, będę poprawiał. A czy w poprzedniej wersji sprawdzałeś? bo tam był inny sposób skalowania jQuery zastrosowany, gdybyś mógł sprawdzić, dzięki!

p.s dodałem do pierwszej wersji instalator :]

moje
06-11-2010, 23:31
A mój komputerek jest wyczulony na wszelkie 'wybryki" przewijania i dalej idzie to ślamazarnie.