PDA

Zobacz pełną wersję : Virtuemart - jak to zrobić?



damsaw
30-10-2010, 11:43
Witam,

Czy jest taka możliwość aby stworzyć w Virtue Mart np. dodatkowe informacje o produkcie? tzn. Dodaje produkt, klient ma wybór koloru, ilości, rodzaju itp., ale nigdzie nie mogę znaleźć, opcji dodania przez klienta jakiś informacji dodatkowych. np. proszę o szybką przesyłkę, albo proszę o wysyłkę po 10 grudnia, ponieważ dopiero wtedy będziemy mogli odebrać przesyłkę.

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam!

palyga007
30-10-2010, 11:50
W końcowym etapie zamówienia jest możliwość dodania swoich uwag. Nic więcej chyba nie da się zrobić.
Borykałem się z tym problemem jakiś czas temu i niestety nie znalazłem rozwiązania. Być może istenieje i wtedy sam je chętnie poznam

damsaw
30-10-2010, 12:03
Zależy mi, aby było to na początku. Dziwne, że przy tak zaawansowanych komponencie nie byłoby tak fundamentalnej opcji...:/

KYCu
30-10-2010, 12:13
Wg mnie troche nietypowa i rzadko spotykana opcja/funkcja. Nawet na allegro nie ma czegoś takiego jak wybór kiedy Twój kontrahent ma Ci wysłać przesyłkę. Zazwyczaj jest tak, że masz 7-14 dni na wpłatę za zakupy lub wybierasz "za pobraniem". Przy obu opcjach, jeżeli nie ma Cie w domu, otrzymujesz awizo i wówczas masz do 30 dni (nie wszędzie) na odbiór przesyłki z poczty / firmy kurierskiej.

Ale jak się już upierasz zawsze możesz do każdego przedmiotu dodać kilka opcji, tak jak to się ma np z wyborem koloru, dodaj parametry np

Wysyłka:
* natychmiastowa
* po tygodniu
* po miesiącu (i tutaj doliczane jest np 5zl więcej)

damsaw
30-10-2010, 12:21
Napisałem tylko przykładowe informacje. Co jeśli produkt kupiony przez klienta wymaga więcej szczegółów? Mam na myśli produkty tworzone dla indywidualnych osób: z imieniem, datą urodzin, życzeniami np. kartki okazjonalne, poduszki i ręczniki personalizowane, grawerowane upominki itp. takie jak np. na www.haftlandia.pl (http://www.haftlandia.pl) . Obecnie zamówienia są składane za pomocą prostego formularza, ale chciałbym przejść na virtue mart.

EkleErs
30-10-2010, 13:13
Jest przeciez takie cos jak VM-> Lista produktów ->moj produkt -> Stan -> Własna lista atrybutów: [podajemy np. Kolor;wielkosc w px;itp itd]
efekt przy dodawaniu do koszyka user ma mozliwosc podania/wpisania tych parametrow
W zamowieni wyglkada tak
Nazwa
Prod 1
Kolor: red
wielkosc w px: nie wiem

zwiastun
30-10-2010, 13:15
Do takiej personalizacji służą właśnie dodatkowe informacje oraz własna lista atrybutów. To, co Ty chciałbyś, wymagałoby napisania dedykowanego rozwiązania kosztującego niemałą fortunę.

damsaw
30-10-2010, 13:42
OK dzięki wszystkim za informację!
pozdrawiam