PDA

Zobacz pełną wersję : z localhost na serwer



popek
21-09-2006, 10:14
Witam wszystkich

Zbudowałem sobie serwis na localhoscie i teraz należałoby przeżucić go na serwer - właśnie tylko jak nie jestem w tym najlepszy
Prosze o pomoc
Pozdrawiam

trzepiz
21-09-2006, 10:33
Wiec przenies na serwer potestuj a pozniej pisz w czym lezy problem ..>
generalnie wiekszosc sprowadza sie do wpisów w configuration.php ..

tutaj poczytaj najpierw :
http://www.joomla.pl/forum/showthread.php?t=2230

Pozdrawiam

popek
21-09-2006, 13:21
robiłem tak zainstalowałem na nowo joomla na docelowym serwerze
zmieniłem ustawienia w pliku configuration.php joomli która mam zaistalowaną na localhoscie, na te które otrzymałem na docelowym serwerze
Następnie skasowałem joomle z serwera i wrzuciłem joomle z localhostu
Wyczyściłem baze na serwerze
Zrobiłem export bazy z localhostu i przy próbie zaimportowanie jej dobazy na serwerze wyskakuje mi komunikat, że nie mozna odczytać bazy, baza nie posiada tabel
Importuje przez zapytanie SQl z phpMyAdmin
Robiłem to na localhoscie i wszystko pięknie działa
Dlaczego nie mogę tego wykonac na serwerze może mam jakieś opcję wyłączone czy niedostępne

trzepiz
21-09-2006, 13:35
hymmm . - u mnie export wyglada tak .>

/za duże zdjęcie - Stone/

sprawdz czy masz wszystko zaznaczone .. >
Wazne zebys exportowal jaki "Instert" a nie Update .. > jesli kasujesz baze na serwerze .

jak nie pomoze to sprawdz czy wejdzie ci - export XML .. >

popek
22-09-2006, 08:38
no i nic ustawiłem wszystko jak na zrzucie robiłem również i XML nic to nie dało bazy dalej nie mogę wczytać

trzepiz
22-09-2006, 08:44
wyslij mi ta baze na maila .. trzepiz1[at]tlen.pl - sprawdze u siebie

popek
22-09-2006, 09:54
baza została wysłana

trzepiz
22-09-2006, 10:12
1. Baza jest OK - u mnie pieknie sie zaimportowala


Mam nadzieje ze Importujesz ja nie w formie *.zip ..
tylko jako plik joomla.sql .. -

jest co prawda w phpMyAdmin :

Rodzaj kompresji importowanych plików zostanie automatycznie rozpoznany jako jeden z: Brak, gzip, zip

ale sprawdzilem import w zip'ie i u mnie nie dziala .. wiec wysylaj jako plik *.sql

popek
22-09-2006, 11:04
oczywiście nie importuje jako zip
wykonuje zapytanie SQL dla samej bazy joomla.sql

niewiem co się dzieje dzwoniłem do mojego admina sprawdzał baze i wszystkie uprawnienia mam prawidłowo nadane

tak się zastanawiam czy istnieje może jakiś program czy sposób aby tą baże załadować na serwer nie chciałbym odtwarzać wszystkiego od początku na serwerze

chętnie skorzystam ze wszystkich możliwości

trzepiz
22-09-2006, 11:13
mozesz na localhoscie zainstalowac komponent : eBackup PL

tutaj podaje linka : http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,101/

wyeksportowac nim baze .. a pozniej na serwerze poprzez ten sam komponet ja zaimportowac .. > powinno sie udac . :) ..

popek
22-09-2006, 13:43
tak sie jeszcze zastanawiam czy konieczne jest ustawianie
safe mode na off
allow_url_fopen
i short_open_tag

mam to sutawione na on na serwerze i chyba dlatego nie działają niektóre skrypty np nie mogę zaistalować komponentu ebackoup

czy wiesz może czy na home.pl joomla działa bez zarzutów i wszystkie ustawienia serera są dobrze dostosowane do joomli

trzepiz
22-09-2006, 13:51
tak sie jeszcze zastanawiam czy konieczne jest ustawianie
safe mode na off
allow_url_fopen
i short_open_tag

mam to sutawione na on na serwerze i chyba dlatego nie działają niektóre skrypty np nie mogę zaistalować komponentu ebackoup

czy wiesz może czy na home.pl joomla działa bez zarzutów i wszystkie ustawienia serera są dobrze dostosowane do joomli


co do ustawien - to zalecane ustawienia masz przecież podczas instalacji Joomla .

co do Home.pl - nie wiem ... > mam swoj server i nigdy nie korzystalem z usług serverowych Home.pl - ale przeciez mozesz zadzwonic do nich i zapytac ..
Infolinia: 0 801 88 55 55