PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana serwera przez f-mę hosingową - po zmianie brak tła i ogolny rozkład podstron



koza21
30-10-2010, 17:53
To mój pierwszy post więc Witam się ze Wszystkimi wyjadaczami :) Mam problem polegający na tym że firma Hostingowa (duuuża) zmieniła maszyny i sama przeniosła zawartość moich dwóch witryn na nowe i gdzie indziej mieszczące się maszyny. Po dzisiejszych przenosinach wysypało mi się prawie wszystko (wizualnie). Wygląda to tak, strona główna jest OK, natomiast po wejściu na podstrony wszystko jest rozsypane, nie wiem czy można, ale podam linki: głowna ta ok: lokatorzy . eu wysypane to wszystkie podstrony, np ta: lokatorzy. eu/index.php/deklaracja-czlonkowska.html. Przestały działać tez komponenty typu galeria i poll. Logowanie do witryny działa, hasła FTP nowe dali, zmieniłem (mogę sie logować FTPem). Zgłosiłem to, ale na razie zapadła cisza, może któryś z Was będzie wiedział o co chodzi? Pozdrawiam!

palyga007
30-10-2010, 18:02
Zazwyczaj problemy z wyglądem www (brak grafik i formatowania za pośrednictwem plików css. ) spowodowane są złym wpisem w zmiennej livesite w pliku configuration.php

Sprawdź czy na pewno tam wszystko jest ok.
Pozdrawiam.

//cześć bazyl :)

Bazyl
30-10-2010, 18:02
Witaj,

Wyłącz proste adresy, uzupełnij live_site w configuration.php

//hej, palyga007
//jeszcze raz cześć ;)

koza21
30-10-2010, 18:07
Witaj,

Wyłącz proste adresy, uzupełnij live_site w configuration.php

//hej, palyga007
//jeszcze raz cześć ;)

Dzięki, proste adresy wyłączone, a live site manualnie w configuration.php ? PS. Proste adresy pomogły !! czy mogę je zaraz wałczyc ponownie i jak z live site zmianiać i gdzie ?

Bazyl
30-10-2010, 18:10
Strona działa po wyłączeniu prostych adresów.
Ustaw live_site manualnie, włąćz adresy, kombinuj... ;)

koza21
30-10-2010, 18:14
Strona działa po wyłączeniu prostych adresów.
Ustaw live_site manualnie, włąćz adresy, kombinuj... ;)

Dziękuje !! no widzę że po włączeniu ponownie prostych adresów (jeszcze bez live site) wszystko się rozsypuje ponownie, zależy mi na nich bo spozycjonowana na nie, biorę sie za live site i wyłączam proste adr. na razie.

Bazyl
30-10-2010, 18:17
Widzę trzy index.php w pasku adresu...
http://www.wiki.joomla.pl/index.php/Proste_adresy_w_Joomla_1.5

koza21
30-10-2010, 18:27
Widzę trzy index.php w pasku adresu...
http://www.wiki.joomla.pl/index.php/Proste_adresy_w_Joomla_1.5

Bardzo dziękuje za wyszukanie :) teraz skupiłem się na $live_site tyko nie bardzo mam tam co zmieniać, domena aktualnie jest taka sama jak była i tam jest poprawnie wpisana, zmieniła się tylko maszyna na której to stoi..

---------- Post dodany o 16:27 ---------- Poprzedni post był o 16:24 ----------

przepraszam Was bardzo. ale muszę wyjść na 30 minut do Lidla kupić coś do żarcia na święta, zaraz wracam..

Bazyl
30-10-2010, 18:29
Sprawdziłeś działanie wg. poradnika?
Zainstaluj nowego J! i porównaj wpisy w configuration.php.
Bombarduj hostingodawcę - za coś w końcu bierze kasę...

koza21
30-10-2010, 20:00
Dziękuję za wszystkie porady, Palyga007 oraz Bazylowi!! Dzięki Waszym poradom znalazłem przyczynę problemu, otóż Hostingowiec zmienił adresację IP dla serwerów a do momentu zmian wpisów w serwerach DNS (część jest u nich, część u mnie i trochę poza nami) i ich propagacji postawił proxy na starych adresach kierując ruch na nowe IP. Przypomniałem sobie że kilka lat temu jak na moich debianach postawiłem squida to moja firmowa strona (nie joomla) na jednym z nich oszalała :(. Tytułem próby po dowiedzeniu się jakie są aktualnie IP zrobiłem wpisy w host - aktualne - nazwa wszystko wróciło do normy. A więc wiemy gdzie przyczyna, pozostaje zmienić wpisy w DNS, akurat ten jest poza mną, więc dopiero we wtorek. Na razie nie mogę wyłączyć prostych adresów, bo goooogle tak ma zaindeksowane strony i kieruje po nich na site, Nie kombinowałem jeszcze z innymi sposobami podanymi przez Bazyla, bo się skupiłem na IP, zaraz się przyjrzę, jeśli uda mi się innym sposobem uzyskać TAKIE SAME adresy jak przy włączeniu tej opcji którą wyłączyłem to zaraz zrobię tak, jeśli nie to zostanie zepsute do wtorku, bo nie mogę sobie pozwolić na "zrażenie" do strony googlarki, wolę żeby się czytający wkurzał :) Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Krakówka Wszystkich! na prawdę nie liczyłem na tak błyskawiczną i profesjonalną odpowiedź PS Hostingowcy dalej nie wiedzą o co chodzi, wacham się czy im powiedzieć :)