PDA

Zobacz pełną wersję : Homepage/Tytul - brak Parameters w Edit Menu Items



xantii
21-09-2006, 10:20
Witam!
Uzywam Joomla 1.0.8. Przejrzalem juz google, i prawie , ale nie do konca, znalazlem rozwiazanie problemu.
Chcialbym zlikwidowac tytul ktory pojawia sie na wstepie contentu Homepage'a. W Content Item strony domowej mam ustawione "Hide Title" ale oczywiscie pomimo tego zawsze na jej poczatku dodaje mi sie automatycznie tytul. Nie ja jeden mialem ten problem, wiec znalazlem w sieci wskazowke, ze to powinno sie zrobic z poziomu " Menu Manager" -> mainmenu -> pierwszy item z listy i tam w parametrach ustawic cos takiego jak "Item Titles" -> "Hide".
Problem w tym, ze w tych parametrach Menu Item'ow znajduje sie u mnie tylko i wylacznie listbox "Menu Images" i to jest absolutnie wszystko.
Czemu nie widze tych innych parametrow Menu Itema, o ktorych mowia wszystkie porady rozwiazujace moj problem???

pozdrawiam!
xantii

stone
21-09-2006, 15:27
A co jest pierwszym linkiem z Twojej listy?
I zalecałbym aktualizację do 1.0.11 gdyż wtedy będziemy pewni że jeżeli jest błąd to nie został on jeszcze poprawiony

xantii
21-09-2006, 21:33
Pierwszy element w mainmenu to u mnie Menu Item o nazwie "Home" ktory jest "Link - Content Item"em do Content Item o tej samej nazwie (Home). Ten Content Item ma "Page Ttile" ustawione na "Hide" i to ustawienie dziala, gdy ten Content Item nie jest ustawiony jako Homepage. W przypadku ustawienia jako Homepage tytul pojawia sie niezaleznie od ustawienia "Page Title".
Caly czas nurtuje mnie pytanie, czemu nie widze tych dodatkowych parametrow w " Edit Menu Item" ???
Pozdrawiam
xantii

stone
21-09-2006, 23:14
Możesz dać link do strony?

xantii
21-09-2006, 23:54
Możesz dać link do strony? Bedzie ciezko, bo mam to tylko lokalnie, strona czeka na dopracowanie szczegolow przed wrzuceniem na serwer providera , tylko ze... wlasnie jeden z tych "szczegolow" to nieszczesny tytul homepage' a ;)
Czy jest cos co moge wkleic tutaj w poscie na forum i co pomogloby Ci dac mi jakas wskazowke? Fragment zrodla strony lub tez jakis screenshot ustawien?

Pozdrawiam
xantii

stone
22-09-2006, 07:53
Ok, faktycznie tak jest.
Można jednak to obejść ale na około.
Czyli
Tworzysz sekcje i kategorię tylko dla tekstu który ma byc na stronie głównej.
Dajesz link do tej kategorii typu "Blog" który ma opcję ukrycia tytułów wyświetlanych pozycji. Dostosowywujesz pozostałe parametry i powinno grać

xantii
24-09-2006, 21:26
Tworzysz sekcje i kategorię tylko dla tekstu który ma byc na stronie głównej.
Dajesz link do tej kategorii typu "Blog" który ma opcję ukrycia tytułów wyświetlanych pozycji.

Dziekuje za porade. Jest jednak jeden problem - Menu Item typu Blog tworzy sie dla Kategorii, a ta nie ma atrybutu "Frontpage" (istniejacego tylko dla Content Itemow), ktory niestety jest mi potrzebny.

Pozdrawiam,
xantii

xantii
26-09-2006, 12:45
Ok, faktycznie tak jest.
Można jednak to obejść ale na około.
Czy jest to problem Joomli, ktory bedzie wymagal poprawienia? Czy to oznacza, ze przy moich zalozeniach (pierwszy Menu Item z mainmenu jako link do Content Item'a, Content Item ustawiony z atrybutem Frontpage), na razie nie ma mozliwosci rozwiazania tego problemu?
Pytam w ten sposob, gdyz musze powiedziec osobie, ktora mnie poprosila o poprawki do strony, z ktora zostawila ja agencja (niestety z zawodu jestem programista aplikacji windowsowych , tylko ze znikomymi doswiadczeniami webowymi, stad moje prostackie pytania), czy "da sie" czy "nie da sie i na razie daj z tym spokoj".

Pozdrawiam,
xantii

zwiastun
26-09-2006, 13:01
Trochę to niejasne
1. Pierwsza pozycja w menu start [Home ] powinna prowadzić do komponentu FrontPage, a nie pojedynczej pozycji. To menu raczej nie powinno się dać usunąć, w każdym bądź razie w najnowszej wersji J!.
2. Na stronie frontowej (FrontPage] można umieśić dowolną ilość materiałów, zarówno 1 jak i 1000
3. Jeśli ma to być jeden tylko tekst (nienajlepszy pomysł), to w całości powinien być umieszczony w prologu (wstępie, introtext) artykułu
W parametrach należy wówczas ustawić przy wstępach i odnośnikach na stronie 0
4. Raczej należałoby rozważyć umieszczenie artykułu statycznego (jeśli ma być publikowany jeden artykuł) jako pierwszej pozycji menu, natomiast FrontPage ustawić np. jako drugą czy którąkolwiek pozycję zawierającą aktualności!

xantii
26-09-2006, 13:41
Trochę to niejasne ...
Cholera, dla mnie jeszcze bardziej :( Podszkole sie jeszcze troche i wroce z pytaniami. Rzecz w tym, ze "zastany stan" wyglada tak, ze sa dwa Site Template'y i po wpisaniu adresu strony glownej laduje najpierw na stronie z wyborem jezyka, i nastepnie po wbraniu jezyka z menu, pokazuje sie "glowna strona",ta z mainmenu, ktorego pierwsza pozycja to "Home" = "Link to Content Item", ktory to Content Item ma ustawiony atrybut Frontpage. Tylko w takiej konfiguracji to dziala. W kazdej innej po wpisaniu adresu laduje od razu na stronie glownej (z artykulem lub z komunikatem bledu, jesli Frontpage nie zostalo ustawione na jakis Content Item), z pominieciem tej strony z wyborem jezyka. Co ciekawsze, po kliknieciu na ten link "Home" wychodzi sie z powrotem do strony z wyborem jezyka.
Za cholere nie wiem, jak to jest zapetlone. Podejrzewam, ze w taki zdalny sposob nie moge tez oczekiwac od nikogo z Was wrozenia z fusow.
Rzuccie jednakze prosze jeszcze kilka fachowych okreslen i wskazowek, w jaki sposob moglbym poszukac rozwiazania, to zaczne sie szkolic dalej w okreslonym kierunku.

Dzieki za cierpliwosc i pozdrawiam,

xantii