PDA

Zobacz pełną wersję : superfishmenu i simple image gallery gryzą się



kazik70
31-10-2010, 09:23
Witam wszystkich, jestem tutaj nowy, tworzę moją pierwszą stronę w joomla.
Nie jestem zbyt doświadzony a napotkałem poważny problem.

Mam zrobione dropdown menu na superfishmenu, które ładnie się animuje (rozwija w dół).
Co bardzo mi się podoba.

Problem z menu pojawia się gdy wyświetlone są miniaturki z simple image gallery.
Animacja przestaje działać, submenu poprostu pojawia się zamiast wyjeżdzać.
Co w cale nie jest jakimś dużym problem, mógłbym to przecierpieć. ALE!
Poważny problem jest gdy submenu nachodzi ną tą miniaturkę z simple image gallery.
W tym miejscu gdzie pod spodem jest miniaturka linkiem nie jest "prostokąt"
a jedynie tekst w tym prostąkącie co poważnie utrudnia przechodzenie do kolejnego poziomu menu.

Bardzo proszę o pomoc

zwiastun
31-10-2010, 10:09
Trzeba z czegoś pewno zrezygnować albo poszukać sposobu rozwiązywania konfliktów bibliotek ajaxowych, jeśli się na tym co nieco znasz.

kazik70
31-10-2010, 10:57
Nawet nie wiem co to jest :) mimo wszystko dzięki za pomoc, coś wymyśle.

kazik70
01-11-2010, 17:37
Chciałbym napisać o tym do czego doszedłem, poprostu wygadać się :) i przy okazji upewnić się/poprosić o radę.

Podmiana simple image gallery na multithumb 2.4.3 poleconego zresztą przez Pana Krzyśka z tego forum rozwiązuje problem. ALE!
w multithumb bez biblioteki SC jQuery nie działają metody wyświetlania Pretty Photo i Slimbox/Lightbox.

Bardzo ciekawie jest po zainstalowaniu owej biblioteki!!!
Wszsytkie metody wyświetlania multithumb po za standart przestają działać. Ale za to rozwiązuje to problem z simple image gallery i superfishmenu :lol:

Czyli mam wybór:
simple image gallery + superfishmenu + jQuery
lub
multithumb + superfishmenu - Lightbox...etc

Ponieważ serwer mam na ovh gdzie mocno ograniczona jest liczba zapytań do bazy danych.
Pytam, który wariant będzie lżejszy, domyślam się że drugi, ale czy na pewno?
Odwołuje się tu do waszego doświadczenia.

michxxx
09-11-2010, 13:38
Nie wiem czy bedzie Ci pomocne, ale ja mialem problem z SIG w ten sposob, ze jak klikalem obrazek w SIG to nie działał mi inny flash na stronce, rozwiazanie znalalzem na forum SIG, oto one (może sie przyda Ci):


Hi folks,

This applies to the Simple Image Gallery Free Version. I don't know if the Pro version has this problem. It probably does if it uses the same slimbox.js file.

The error in the slimbox.js code that is causing the removal of Flash headers and Flash graphics when closing the slimbox overlay is located on line 91 of the "slimbox.js" file.

Open the "slimbox.js" file located here (plugins/content/plugin_jw_sig)

Look for line 91. There are there about!

replace this code:

elements.each(function(el){ el.style.visibility = open ? 'hidden' : ''; });

With this:

this.overlay.style.display = open ? '' : 'none';

Then of course save the slimbox.js file.

That should work for you.

Now, less see if we can find the problem as to why the AllVideo plugin want install.

Kind Regards