PDA

Zobacz pełną wersję : Wyrzucanie pewnych pozycji z szablonu



pulpet12
31-10-2010, 12:58
Witam!

mam pewien problem:

zainstalowałem sobie pewien szablonik i on dodał mi do menu takie cos:

http://img259.imageshack.us/img259/9769/beztytuuqj.jpg

nie dodawałem tej pozycji do menu, wiec sila rzeczy nie ma jej w projektancie menu wiec nie moge tego wywalic.
nie mam pojecia jak to zrobic...

pomożecie???

zwiastun
31-10-2010, 13:05
Odpowiadaliśmy już wiele razy na podobne posty... A że na "takie dictum" brak nam słów, odpowiedź jest nieco złośliwa: z obrazka można to wymazać w każdym programie do obróbki grafiki. Bo cóż innego Ci można sensownie doradzić.
Mnie też jakiś grzyb wyrasta po prawej stronie na górze i za diabla nie wiem, co z tym zrobić. Może Ty wiesz?

pulpet12
31-10-2010, 13:11
moze na screenie tak to wyglada ale to nie tak. to jest w MENU. to co chce usunac pojawia sie gdy najade na start i gdy sie w to kliknie przekierowuje na inna strone.
ma ktos pomysl?

a_m
31-10-2010, 13:12
nazwa szablonu? link do strony?

zwiastun
31-10-2010, 13:22
Masz szablon z ukrytym kodem reklamowym, więc z niego po prostu nie korzystaj. Albo przeszukaj forum - @wojsmol swego czasu objaśniał, co i jak usunąć.

pulpet12
31-10-2010, 15:33
nazwa szablonu to themza_j15_62 a linku do strony nie moge podac bo ta strona jest nieaktywna, przygotowuje ja zeby ja wlaczyc jak juz ja skoncze...
nie moge jakos znalesc tego watku wojsmola a szablonu wolalbym nie zmieniac bo pasuje mi idealnie, drugiego tak dobrego nie znajdę...

bardzo prosze o pomoc!

a_m
31-10-2010, 16:35
jak themza, to może ten temat (http://forum.joomla.pl/showthread.php?43255-Gotowy-styl-problem-z-rozwijanym-menu&highlight=themza) naprowadzi na rozwiązanie

pulpet12
31-10-2010, 17:06
gościu jesteś genialny!!!!!
zrobilem tak jak tam pisało i działa bezbłędnie!!!!!! a juz straciłem nadzieję:)
dzięki wielkie!!!!!!!!!!!!

zwiastun
31-10-2010, 18:16
Tyle tylko, że z tych "bezpłatnych" szablonów można korzystać w zamian za te wstrętne linki. Wydawca gra nie fair, ale korzystający również.

pulpet12
04-12-2010, 22:09
hej to znowu ja mam problem z bardzo podobnym szablonem.
z ukrytą reklamą juz sobie poradzilem ale teraz jest inny problem.
robie to na cba.pl i jesli ktos nie wie to ona dodaje reklame na samej górze i teraz jest taki problem ze baner głowny tej strony "wtapia" się z tłem a przez ta reklame wszystko sie chrzani.
Tło zostaje na swoim miejscu natomias cała reszta strony wraz z banerem schodzi na dół przez ta reklame i teraz juz baner nie wtapia sie tlem.

macie jakis pomysl??

larry_krk
05-12-2010, 01:09
1. Nowy temat = nowy wątek
2. Gratuluję firmy hostingowej. Przyzwoity serwer można mieć za 4 - 5 zł/m-c
3. Bez linku to nawet Jackowski nie pomoże
4. Mogę zgadywać, że np. diva z tłem masz na absolute, top:0, ale kto wie....
5. Zainstaluj firebuga
6. Dobrej nocy

--------
setny post, powinienem być bardziej uprzejmy :hmm:

pulpet12
05-12-2010, 13:40
sorki za ten brak nowego tematu ale mysle ze to dosc blaha sprawa jak dla was tym bardziej ze problem dotyczy tego samego szablonu.
wiem ze cba nie jest genialna ale jest to strona ktora chce sprobowac i jesli wypali to na 100% przejde na lepszy serwer
patrzac na strone problem wyglada tak:

http://img263.imageshack.us/img263/355/problemfy.jpg
chyba widac ze baner nie zgrywa sie z tlem. powinien byc wyzej, lub tlo niżej zeby razem polaczylo sie w jeden niebieski pas

obecnie strona dziala na innym szablonie....
w jaki sposób mógłby mi się przydac firebug?

ps. w css jestem strasznie cienki
bardzo prosze o pomoc

larry_krk
05-12-2010, 14:26
To ja zacznę od końca - pora zacząć naukę css, bo będziemy mieli na forum kolejne never-ending-strory.

Firebug - wskazuje który plik, która linijka kodu odpowiada za interesujący nas element strony - jak chłop krowie na miedzy . Zainstaluj, pobaw się 15 minut i nie ma opcji, żeby tego nie ogarnąć.

Czy strona nadal siedzi na localu ?? Dlaczego nie podasz linka ? Na obrazku, zwiastun napisał jak wprowadzać zmiany. Bez wglądu w css nikt Ci nie pomoże, bo przyczyn takich i podobnych problemów może być kilka i nie zawsze są one oczywiste. Nie każdy ma też czas, żeby instalować templatkę, tylko po to, aby potem dzielić się oczywistą oczywistością na forum.

Nie chce prowadzić komuś kampanii reklamowej, więc konkretnych firm nie wskażę, ale hosting o którym pisałem w poprzednim poście zazwyczaj ma 7 - 14 dni darmowych testów.

pulpet12
05-12-2010, 17:42
nie podam linka dlatego ze ta strona dziala obecnie na innym szablonie i nie moge zmienic na dłuższy czas na ten bo nie jest przerobiony do tematyki mojej strony.

bawilem sie firebugiem ale jak na razie nic nie wyczailem.

probowalem cos z tym css tak na potrzeby rozwiazania tego problemu i udalo mi sie obnizyc tło i juz myslalem ze naprawilem a tu nagle baner i cala reszta tez poszly na dol... i dalej nie pasuje...
kompletnie nie wiem co robic

larry_krk
05-12-2010, 22:34
postaw joomle na porządnym testowym hostingu. jeśli problem będzie nadal występował (wątpię, bo tam nikt Cię nie będzie uszczęśliwiał reklamami) podaj linka. Innego sposobu aby Ci pomóc niestety nie widzę.
Pozdrawiam