PDA

Zobacz pełną wersję : SOBI 2 - Sigsiu Online Business Index 2 - Beta 2



neo_fox
21-09-2006, 13:06
SOBI 2 - Sigsiu Online Business Index 2 jest komponentem dla WCMS Joomla! w rodzaju "Panoramy Firm" lub "Yellow Pages"®, umożliwiającym wprowadzanie wpisów w różnych kategoriach.
SOBI2 posiada możliwość tworzenia wielu poziomów podkategorii, przy czym jeden wpis (firma) może być dodany do większej ilości kategorii (maksymalnie do pięciu).
Zarejestrowani użytkownicy mogą mieć możliwość, zależnie od zezwolenia administratora, edytowania własnych wpisów oraz ich kasowania.

W panelu administracyjnym wpisy oraz kategorie mogą być dowolnie kasowane, przenoszone, kopiowane, edytowane, itd.

SOBI2 posiada możliwość definiowania własnych pól danych (Field Manager) wymaganych lub możliwych do wprowadzenia przy dokonywaniu wpisu. Przy definiowaniu własnego pola możliwe jest ustalenie następujących parametrów:
- Pozycja pola w formularzu i danych z pola.
- Czy wprowadzenie danych jest płatne czy bezpłatne
- Długość pola w formularzu i ilość maksymalnie wprowadzanych znaków (inputbox)
- Typ pola: textarea / inputbox
- Gdzie (i czy) mają być wyświetlane dane z tego pola: w listing czy/i w details view
- Czy dane są wymagane
- Czy ma być udostępniony WYSIWYG Edytor (textarea)
- Czy dane z tego pola mają być uwzględniane w wyszukiwaniu.

W ten sposób SOBI2 nie musi być wykorzystany jedynie jako katalog branżowy. W bardzo łatwy sposób można ten komponent wykorzystać jako katalog muzyczny, książek, instytucji, członków klubu lub do zbierania i wyświetlania jakichkolwiek innych danych.

Do każdego wpisu można dołączyć płatnie lub bezpłatnie dwa obrazki które zostaną dopasowane do wymiarów ustalonych przez administratora w panelu administracyjnym.

Moduł płatności za wykorzystane odpłatne funkcje wyświetla po dokonanym przez użytkownika wpisie, sumę do zapłacenia oraz wyświetla dane konta na które ma zostać dokonany przelew. Możliwe jest również skorzystanie z PayPal w celu dokonania opłaty.

Moduł menu jest zintegrowany i instalowany razem z komponentem. Wyświetla on wszystkie kategorie w postaci drzewa katalogowego.
In a menu module all categories will be shown in tree view.

SOBI 2 działa również z wyłączonymi "Register Globals" i " Joomla! Register Globals Emulation".

Właściwości:
- Wielopoziomowy system kategorii
- Ochrona przed spamem (Security Images)
- Upload obrazków
- Dynamic Page Titels
- Way Search Function lokalizacja adresu firmy na mapie
- Możliwość edycji wpisów przez autora
- Wysiwyg-Editor
- Moduł płatności
- Dynamiczne meta tags (metadata) ułatwia indeksowanie stron przez wyszukiwarki internetowe (SEO)
- Zaawansowana wyszukiwarka
- Nieograniczona możliwość definiowania własnych pól (Field Manager)
- Plik definicji języka. Osobny dla strony frontowej i dla panelu administracyjnego
- Layout control poprzez plik CSS (edytowalny w panelu administracyjnym)
- Za większość opcji mogą być pobierane opłaty.

SOBI 2 is released under the GPU/GPL licence.

Więcej Informacji: http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,1113/Itemid,35/

galganka
21-09-2006, 23:34
Witam

Przetestowałam komponent SOBI2.
Konkluzje:
Na 20 pól typu inputbox - wypełnionych (nie ma znaczenia, czy wypełnione pole jest wymagane czy nie), wyświetla docelowo tylko 6, reszta informacji ginie w eterze,
można tworzyć własne pola, niestety system ich po prostu nie widzi,
opcja wyszukiwarki w części kryteriów określanych przez "select" nie działa - brakuje przycisku "szukaj",
Będę wdzięczna za pomoc. Włożyłam mnóstwo pracy w przygotowanie tego katalogu, po czym okazało się, że komponent nie działa jak należy.

Pozdrawiam.

neo_fox
22-09-2006, 09:03
Nie zrozum mnie źle ale gdyby błędy które opisujesz faktycznie były błędami w SOBI2 to musiałby je mieć każdy kto zainstalował SOBI2.
A jak dotąd jesteś jedyną osobą z taki problemami.

Zresztą zobacz tu: http://joomla.sigsiu.net/component/option,com_sobi2/Itemid,29/lang,pl/

Byłbym raczej skłonny stwierdzić ż Twoje problemy wynikają z czegoś innego. Ale może się mylę.
Co do wyszukiwarki to może faktycznie nie działa poprawnie. Może, bo nie byliśmy w stanie prawdopodobnie wszystkiego przetestować.
Zupełnie niewytłumaczalnym jest dla mnie fakt że nie wyświetla u Ciebie przycisku szukaj. To jest zwykły kod HTML więc naprawdę nie ma możliwości aby tam wystąpił jakiś błąd.

Jeżeli oczekujesz pomocy to musisz podać trochę więcej informacji
- Jaka wersja Joomla!
- Jaka wersja PHP
- Jaka wersja MySQL
- Jaki system operacyjny serwera



Włożyłam mnóstwo pracy w przygotowanie tego katalogu, po czym okazało się, że komponent nie działa jak należy.


Nawet nie wyobrażasz sobie ile pracy włożyliśmy my w ten komponent :)

galganka
22-09-2006, 11:03
Witam ponownie :)

Oto parametry:
MySQL: 4.1.18
PHP: 4.4.2
Joomla - wersja: 1.0.10
System operacyjny: IdeaWebServer z wersją FreeBSD dla home.pl
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że moja praca nad wdrożeniem i dopasowaniem komponentu SOBI2 to zupełnie co innego, jednak jest to jedyny komponent, który tak bardzo odpowiada moim potrzebom, że będę nadal próbować rozwiązać ten problem.
Jeśli chodzi o przycisk szukaj w wyszukiwarce - jest, lecz tylko w górnej części przy wyszukiwanych frazach, natomiast brakuje go w części dolnej, gdzie są listy wyboru, (select).
Problemem jest również czyszczenie wszystkich pól ( w moim wypadku dwudziestu), po kliknięciu na "zapisz", w sytuacji, gdy zapomniałam wypełnić jedno pole, otrzymuję komunikat o tym, następnie strona się przeładowuje i wszystkie tabele ponownie są puste, co jest ogromnym problemem, gdyż nie daje użytkownikowi szansy na uzupełnienie tych pól, tylko musi je wypełniać wszystkie od nowa.

Pozdrawiam

neo_fox
22-09-2006, 11:49
Mogłabyś dać linka do Twojej strony?
Ewentualnie na mail'a: http://informatyka.suski.eu/component/option,com_contact/Itemid,56/

Normalnie jeśli nie wypełni się jakiegoś wymaganego pola to powinien się pojawić komunikat (jeszcze przed wysłaniem) że nie wszystkie wymagane pola zostały wypełnione.
Wynikałoby z tego że masz jakiś problem z JavaScript.

Zobacz tutaj (http://joomla.sigsiu.net/component/option,com_sobi2/sobi2Task,addNew/Itemid,29/lang,pl/) czy Ci się taki komunikat pojawia.

zwiastun
22-09-2006, 13:25
gałganko. Zaktualizuj koniecznie Joomla do 1.0.11. To pierwsze co dla BEZPIECZENSTWA zrobić trzeba.
W pozostałych kwestiach bedziesz mieć wsparcie jak widć od autorów. Ważan jednak ta wcześniejsza aktualizacja, bo możliwe, że niektóre z błędów Ci znikna...

neo_fox
22-09-2006, 14:14
Teraz sobie coś przypominam :)

Jeśli chodziło o tą ankietę, to sprawdziłem na tej stronie do której link mi wtedy przysłałaś ... i coprawda nie dodałem żadnego wpisu, ale w każdym przypadku JS-Validator działa. Jeśli nie wypełnie jakiegoś wymaganego pola to pojawia się box z komunikatem "proszę wypełnić wszystkie wymagane pola" i po kliknięciu na "OK", zostaje nadal w formularzu i mogę go wypełniać dalej.

galganka
22-09-2006, 14:20
Witam ponownie.

Wyinstalowałam komponent, wyczyściłam bazę danych, zainstalowałam ponownie komponent, podmieniłam pliki językowe i teraz wszystko działa jak należy. Nie zaktualizowałam jeszcze Joomli ale zrobię to jeszcze dziś - mam nadzieję, że niczego nie zepsuję.

Wnioski:
Wina prawdopodobnie leżała po mojej stronie, lub komponent zainstalował się niepoprawnie, niemniej jednak nadal brakuje mi przycisku "szukaj w wyszukiwarce, w części dolnej, jak również radiobuttonów, ale mimo wszystko, komponent SOBI 2 spełnia moje oczekiwania, ponieważ wszystkie inne dostępne komponenty - szumnie nazywające się ankietami, sa tak naprawdę tylko sondami.
Dziękuję za pomoc i cierpliwość a link do ankiety - katalogu jest tutaj (http://aitech.pl/index.php?option=com_sobi2&Itemid=129) :)

Pozdrawiam :)

neo_fox
22-09-2006, 14:33
Co do drugiego przycisku "szukaj", no cóż myślałem że jeden wystarczy :)

Natomiast jeżeli chodzi o radio buttons i checkboxes, to prawdopodobnie w poźniejszych wersjach zrealizujemy taką opcję. Na razie jednak staramy się "dopieścić" SOBI2 w takiej postaci w jakiej jest.

Cieszę się że działa :D

Pozdrawiam
Radek

PS: Mamy zamiar w niedalekiej przyszłości stworzyć katalog w którym będą strony korzystające z SOBI. Miałabyś coś przeciwko temu aby Twoja strona się w nim znalazła?

galganka
22-09-2006, 14:56
Właściciel witryny nie ma nic przeciwko :) Ja tylko bawię się tworzeniem tego serwisu dla przyjemności :)
Jeszcze raz bardzo dziękuję i wcale nie obiecuję, że znów nie zawrócę "gitary"
Pozdrawiam serdecznie.

woju
14-06-2007, 19:53
Mam problem z SOBI2 RC 2.7.1 nie wysyła mi zdjęć ani z frontu ani backendu. Na razie lokalizuje przyczynę
Database Version: 4.1.21-standard PHP Version: 4.4.4 Web Server: Apache WebServer to PHP interface: apache Joomla! Version: Joomla! 1.0.12 Stable [ Sunfire ] 25 December 2006 01:00 UTC User Agent: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1) Pozdrawiam.

A i jeszcze kwestia google maps nie wiem czemu służy funkcja POKAŻ GOOGLE MAPS nie działa nie ma znaczenia czy jest włączona czy nie.
API key mam dobry przypisany do witryny. Funkcja SOBI2 - "pokaż na mapie" działa poprawnie, otwiera nowe okno i pokazuje lokalizację. Dane odbiera $_GET.

woju
14-06-2007, 20:36
Odpowiedź. Problemu ze zdjęciami nie ma na joomla 1.0.11. Sprawdzam dalej :). Może to wina spolszczenia.

grand
01-08-2007, 10:02
czy jest możliwe przeszukiwanie kategorii? Np. mam kategorie sklepy, podkategorie jubilerskie (wpisy z całej Polski). Jak przeszukać tą podkategorię wybierając np z listy rozwijanej województwo?

magdaa
01-08-2007, 17:14
obejrzyj ten plugin: http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,2370/Itemid,35/

demo: http://joomla.sigsiu.net/sobi-2/search.html

licencja :commercial license ...

grand
02-08-2007, 14:48
fajne, ale możesz przeszukiwać, albo kategorie, albo filtrować przez dystans - czyli bezużyteczne - bo jak wyszukać sklepy jubilerskie (podkategoria kategorii sklepy)z np. mazowieckiego? Nie możesz użyć tych 2 warunków naraz - i kategorii i regionu- tak wynika z moich testów.

grand
02-08-2007, 15:26
Kolejny minus: wpisujesz w wyszukiwarkę szukane słowo i klikasz [szukaj]. Wyskakują Ci firmy, które mają w np. w opisie tekstowym to słowo (pole z opisem może być przeszukiwane ogólnie). Niestety, jeśli dodatkowo jeszcze z listy rozwijanej zaznaczysz np. województwo - to niestety żadna firma Ci się nie pokaże, nawet jeśli fizycznie spełnia ten warunek. Słabością SOBI2 jest brak możliwości filtracji bazy danych na podstawie więcej niż jednego warunku.

grand
03-08-2007, 12:29
pomogła instalacja wersji 2.7.4

grand
20-08-2007, 19:56
Witam, jest opcja włącz extended search w sobi2. Po jej włączeniu wyszukiwarka nie pokazuje wyników szukania w miastach z polskimi znakami w nazwie (to samo np z województwami). Po jej wyłączeniu, czyli korzystaniu ze standardowej wyszukiwarki wyniki są pokazywane prawidłowo, czyli odnajduje wpisy firm w miastach których nazwy zawierają polskie znaki. Czy ktoś potrafi rozwiązać ten problem?

wolfen3
09-07-2008, 10:31
posiadam wersje sobi 2 - RC 2.6a
oraz joomla 1.0.15

po zainstalowaniu sobi2, wprowadzeniu API key do mapy googla, wpisaniu jakiegos tam wpisu nie pojawia mi sie mapka google. Pojawia sie sama ramka bez mapki. Co jest tego przyczyna ?

p.s tak samo bylo na wersji joomla 1.0.11

natomiast jak klikne na linik waysearch to normalnie przechodzi mi na mape googla w wyznaczone miejsce


teraz zainstalowalem wersje RC 2.8.6
i po wprowadzeniu danych nawet ramka sie nie pojawia :(

neo_fox
09-07-2008, 10:53
link?

wolfen3
09-07-2008, 10:55
www.studniowa.pl (http://www.studniowa.pl)

po lewej stronie w menu link "sobi" potem videoexpress

neo_fox
09-07-2008, 11:01
Przecież tam w ogóle nie ma mapy.
Masz w szablonie dodany kod?
Skonfigurowałeś poprawnie mape?

wolfen3
09-07-2008, 11:19
ok wszystko juz okey :) myslalem ze mapka google wyswietli sie tylko po wprowadzeniu danych a tutaj wazniejsze sa te koordynaty

galganka
25-07-2008, 00:03
Witam!

Czy Sobi mjest przystosowany do Joomla 1.5?

m1chul
06-09-2008, 02:13
ok wszystko juz okey :) myslalem ze mapka google wyswietli sie tylko po wprowadzeniu danych a tutaj wazniejsze sa te koordynaty
Mapka mi sie nie wyswietla, mozesz napisac co zrobiles ?
Robilem wedlug tej strony ale cos mi nie wychodzi
http://www.sigsiu.net/faq/how_to_fetch_geo_coordinates_in_add_edit_entry_for m_by_address.html
nie umiem dodac
Custom field for longitude 'field_longitude' assigned in SOBI2 View Configuration->Google Maps
Custom field for latitude 'field_latitude' assigned in SOBI2 View Configuration->Google Maps
Ktos moze pomoc ?

to dodałem
Custom field for post code 'field_postcode'
Custom field for city 'field_city'
Custom field for street 'field_street'
Custom field for country 'field_country'
Custom field of field type "text code" (formerly called custom code) to insert the script below. "field_wspolrzedne"
Prosze o pomoc w zrozumieniu arta ;)

porterr
22-10-2008, 17:54
Mam problem ja na początku - po zaktualizowaniu sobi do 2.9.0.1 nie dodaje żadnych pól a pola z poprzedniej instalacji wyparowały. Dodaje tylko tytuł i odrazy. Tragedia i z całym szacunkiem ale co tam można s************************yć bo nic nie przychodzi mi do głowy, a jest nad wyraz niepojęte,że wcześniej działało a teraz nie i mam nadzieję że wprowadzonych danych nie straciłem brak błędów w logu, reinstalacja nic nie daje.

Dane: www.katalogdrogownictwa.pl -> katalog firm

Server: Apache/2.2.3 (FreeBSD) DAV/2 PHP/4.4.5 with Suhosin-Patch mod_ssl/2.2.3 OpenSSL/0.9.7e-p1 Perfect Platform: FreeBSD nipress.com.pl 6.3-RELEASE- Perfect PHP Version: 4.4.5 (apache2handler) May cause problems MySQL Version: 5.0.51 Perfect PHP Memory Limit: 32 MB OK PHP Script Execution Time: 30 Seconds OK PHP Safe Mode: disabled OK PHP Register Globals: disabled Perfect CMS RG Emulation: disabled Perfect GD Library: installed OK iconv/mbstring Library: installed OK Charset: utf-8 Perfect Database Collation: utf8_general_ci Perfect CMS: Joomla 1.0.13 OK Admin Template:joomla_admin OK
Default Template Check: rt_chromatophore OKi co mam jeszcze napisać ? może "HELP" !

neo_fox
22-10-2008, 19:08
i co mam jeszcze napisać ? może "HELP" !

kilka przecinków od czasu do czasu byłoby nie najgorzej.

Poza tym jaką wersję miałeś poprzednio.
Wyłącz wyświetlanie błędów w SOBI2, zwiększ poziom raportowania błędów w SOBI2 is sprawdź plik błędów.

PS: Mógłby ktoś zamknąć ten wątek? Bo: 21-09-2006, 12:06 :eek:

crazyluki
22-10-2008, 19:15
zamknięty. osoby z problemami proszone są o utworzenie nowych wątków, nie podpinanie się pod stare i generalnei czytanie tematu wątków w których piszą.