PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyświetlaniem w IE i Operze.



Tamiell
21-09-2006, 14:48
Witam,
Problem mam z wyświetlaniem templatki w IE i w Operze. W firefoxie jest ok.
Oto on http://www.drogowskaz.pl/dwz/
Szukałem na forum ale to co znalazłem nie pomogło wcale (odysyłacz do angielsko jężycznej strony) Proszę o pomoc. Myśle, że przyda się szersze rozjaśnienie tego problemu.
Dzięki wielkie z góry za pomocną dłoń :)

Pozdrawiam :)
Tamiell

Sova
21-09-2006, 15:32
Może to nie będzie rozwiązanie dokładnie takie jakie oczekujesz, ale możesz spróbować umieścić artkuły jeden pod drugim a nie obok siebie - zobacz czy wtedy też będzie "rozjechany" szablon.
Menu->mainmenu->start
ustaw ilość szpalt na 1

stone
21-09-2006, 15:33
Zobacz to na początek http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.drogowskaz.pl%2Fdwz%2F

Tamiell
21-09-2006, 18:32
Rzeczywiście nie interesuje mnie "obejście" problemu. Rozwiązanie go jest najlepszą sprawą.
Ta strona z walidacją... duża sprawa ale na prawdę nie dam rady to przejść...
Z moją wiedzą przydałoby się "kawa na ławę" i coś w stylu "popraw w lini tej w dokumencie tym, to na to" i gra. Nie ma tam kogoś kto by miał już podobny problem i go rozwiązał?
Proszę pomóżcie :) Dzięki wielkie za wasze staranie i energię :) oddaje ją w formie wdzięczności :) to też dużo.

Sova
21-09-2006, 20:24
Co masz poprawić pokazuje Ci właśnie walidator :)

Tamiell
21-09-2006, 20:44
Nie załamuj rąk... na prawdę nie wiem który to plik... patrze w index w głownym katalogu i na pewno to nie jest ten... powiedz który a postaram się to naprawić. Podumam trochę nad tym. Jak nie osiwieje to będzie fajnie a jak to naprawie to chyba zwariuje z radości! :):) o sucesie tudzież porażce nie omieszkam Was poinformować.... ;)
Dzięki i pozdrawiam :)

stone
21-09-2006, 23:11
Zacznij od pliku index.php twojej skótki w katalogu templates

Tamiell
22-09-2006, 12:43
Dzień Dobry :)
Stan się pogarsza. Jak wcześniej po tej walidacji maiłem wyświetlone 9 błędów to teraz 136... Ten raport dotyczy chyba generowanej dynamicznie strony i nipyty nie mogę znaleźć takiego pliku który by zawierał to co tam jest napisane... nie wiem na prawdę co mogę zrobić... możecie mi jakoś inaczej pomóc?? Będę wdzięczny tak że oooohhhoooohohooooo :):)
Dzięki wielkie za pomoc i chęci i pozdrowienia serdeczne zapodaje.. :)
Tamiell

Tamiell
24-09-2006, 13:26
Bardzo proszę pomóźcie bo na prawdę nie dam rady sam to poprawić. Może powiedzcie chociaż gdzie się udać po pomoc?
Dzięki wielkie i pozdrawiam :)

zwiastun
24-09-2006, 15:10
Trudna rada w tej mierze.
Wprawdzie w szablonie nie ma jakich istotnych błedów, ale jest około 140 usterek różnego typu.
Po prostu trzeba je, zaczynając od deklaracji XML (na samym poczatku są białe znaki, niedopuszczalne...) eliminowac.
W IE ale pewno i w innych przeglądarkach błędy te na poczatku powodują przejście w tryb wstecznej zgodności (quirks) i możesz sobie włosy z głowy wyrywać, zanim dojdziesz do jakiegoś sensownego efektu.

Jeśli korzystasz z FF, pobierz wtyczkę Developer Toolbar, zacznij od podglądu strony i eliminacji usterek.
Albo zleć poprawienie szablonu profesjonliście.

Tamiell
25-09-2006, 09:32
Witam.
Dziękuje za radę i chęć. Tak się obawiałem, że to nie będzie takie hop siup...
Napisałem maila do twórców templatki i ciekaw jestem czy odpiszą... a jak nie to będę się kłaniał do jakiegoś experta. A propos... polecacie kogoś? Ile by to kosztowało?
Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam :)