PDA

Zobacz pełną wersję : problem z instalowaniem i zmianami na stronie



Qbik
31-10-2010, 21:15
OD kilku dni mam problem z Joomla /backend/

nie mogę nic zapisać, ani zainstalować jak zmieniam i klikam zapisz to nic się nie dzieje jakby button nie działał, a po chwili nawet w niektóre części menu nie mogę wejść

sprawdzałem na kilku przeglądarkach

Joomle mam zainstalowaną na serwerach ehost.pl mam zainstalowaną 1.5.21

ostatnio równocześnie bawiłem się MovAMP-em ale raczej nie powinno mieć to wpływu

Jakiś pomysł?

zwiastun
31-10-2010, 21:18
Nie zmienili ci PHP?

Qbik
31-10-2010, 21:21
a tego nie wiem

w tej chwili mam PHP version 5.2.12

zwiastun
31-10-2010, 22:05
Odpowiedziałem na PW - problem z instalacją edytora JCE. Nie można załadować edytora.
Proponuję potestować najnowsze pobrania edytora lokalnie. Ktoś już dzisiaj zgłaszał problem z JCE.

Qbik
31-10-2010, 22:38
ok thx
spr

---------- Post dodany o 21:38 ---------- Poprzedni post był o 21:10 ----------

hmm, a wiec tak w backendzie nie mogę ani odznaczyć ani odinstalować

jak zrobiłem to ręcznie i usunąłem z bazy nadal to samo

więc to nie problem z JCE

na tym serwerze co wysłałem na PW wgrałem bazę bez JCE i nadal bez zmian

zwiastun
31-10-2010, 23:00
Byłem tam krótko, ale po przełączeniu na TINY MCE nie miałem problemu. Kłopot na 99% jest spowodowany przez JCE

Qbik
01-11-2010, 11:54
no to nie wiem
odinstalowałem JCE wyczyściłem cache i nadal nie mam pełnej kontroli :(

jak np chce zainstalować jakaś templatkę, wybieram ją i klikam zainstaluj i ... nic się nie dzieje

---------- Post dodany 01-11-2010 o 10:54 ---------- Poprzedni post był 31-10-2010 o 22:25 ----------

ok na szybko i świeżo na nowy dzień wgrałem nową joomlę 1.5.21 /1 na koncie/ czystą i jak chce coś wgrać to nie mogę. Nie mam pomysłu co z tym zrobić

nie mam możliwości zmian

np chciałem przypisać adminowi edytor na stałe i wybieram co chcę, klikam zapisz i ... nic

ręce mi opadają

coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że coś z serwerem jest nie tak :|

Robster
01-11-2010, 12:03
Fajnie by było gdybyś dokładniej opisał na czym to "nic" polega. Jakiś komunikat błędu lub cuś, bo tak to nigdy problemu nie rozwiążesz (jeśli oczekujesz rozwiązania od osób na tym forum).

Qbik
01-11-2010, 12:31
właśnie najlepsze jest to, że nic się nie pojawia, tak jakbym nie klikał na zapisz

większość zmian muszę robić albo bezpośrednio w bazie danych lub na lokalnej kopii MovAMP i przenosić na serwer

alex51
01-11-2010, 13:20
Nie myślałeś o nadpisaniu całości plików serwera plikami z instalatora? W niczym to nie zaszkodzi a pomóc może.

zwiastun
01-11-2010, 14:09
Zbadałbym dokładnie swój komputer.
Wczoraj wskazywałem na problem z JCE, bo taki występował. Zmiana na TinyMCE spowodowała, że edytor artykułów uruchamiał się bez problemu. Dziś, na innej instalacji, nie mogłeś zmienić ustawień użytkownika (edytor admina), mi poszło bez problemów.
A może to przeglądarka? Czego używasz?

Qbik
01-11-2010, 14:35
spr na kilku
na codzień korzystam z Opery, ale spr tez chrome

zresetowałem ruter i na szczęście zaczęło działać /pod chrome, pod Operą nie chciało/, po krótkim śledztwie na moim PC znalazłem czemu w Operze nie działało
parę dni temu zainstalowałem nową testową Operę 11 alpha i ona zaczęła wyświetlać się jako podstawowa, po zmianie na ostatnią stabilną działa ok

sorry za zamieszanie i dzięki za pomoc