PDA

Zobacz pełną wersję : Kunena 1.5.6 aktualizacja do Kunena 1.6.0



hizel
31-10-2010, 21:39
Jak aktualizuje się forum Kunena? Wystarczy nadpisać pliki? Czy to bardziej skomplikowane? Czy bezpieczne?

seba.adm
31-10-2010, 22:44
Witam

1. Kopia bezpieczeństwa
2. Pobierz Kunena Forum 1.6 PL (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/func,fileinfo/id,347/)
3. Jeżeli korzystasz z dodatkowych modułów (np. do wyświetlania ostatnich postów) - wyłącz je.
4. PA -> Rozszerzenia -> Instalator , wrzucasz paczkę i korzystasz z opcji migratora

hizel
01-11-2010, 13:31
Po migracji strona przestała działać, pojawia się pusta strona. :zly:

dkint
01-11-2010, 14:05
Witam

Hizel, migrator Kuneny działa raczej bez zarzutu, powodem błędu o którym piszesz może być używanie chociażby Multithumb'a w starej wersji ...

pozdrawiam
Krzysiek

hizel
01-11-2010, 15:26
Powodem błędu jest moduł do wyświetlania ostatnich postów na forum, po wyłączeniu go strona działa, pytanie czy da się ten moduł ożywić czy może trzeba zainstalować inny?

I jeszcze jedno wersja 1.6 ma tylko 2 szablony, czy znajdę gdzieś szablon w kolorze zielonym, tak by pasował mi do strony z polskim menu?

dkint
01-11-2010, 15:48
Witam

Prawdopodobnie masz moduł ze starej wersji Kuneny ... jest już do pobrania moduł obsługujący wersję najnowszą ... z tymi kolorami to chyba trochę przesadzasz, to nie jest problem, na forum wyjaśniamy problemy ... dlatego więc wybacz ale takie błahostki musisz sobie poszukać sam ...

pozdrawiam
Krzysiek

hizel
01-11-2010, 16:30
Moduł nazywa się mod_kunenalatest , na oficjalnej stronie kunena nie ma nowej wersji, szkoda bo by się przydał.

Ostatnia wersja jaką znalazłem to 1.0.47, niestety nie działa.

dkint
01-11-2010, 16:33
Witam

Po prostu szukać Ci się nie chce http://joomlacode.org/gf/project/kunena/frs/

lub masz na tacy http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/12798/54963/mod_kunenalatest_v1.6.0-RC2_b240_2010-08-31.zip

pozdrawiam
Krzysiek

hizel
01-11-2010, 16:58
Dzięki, ta wersja działa. Mam tylko jeszcze problem bo komunikaty wyświetlane są w module po angielsku, jak i gdzie zmienić żeby było po polsku? Np "Last post" . W starej wersji mogłem ustawić ile ma być wyświetlane ostatnich postów, w tej wyświetla się tylko 1 ostatni da się to jakoś zmienić?

alex51
01-11-2010, 17:37
Trzeba edytować kilka linijek kodu w pliku en-GB.mod_kunenalatest.ini:
MOD_KUNENALATEST_MORE_LINK="Pozostałe nowe posty »"
MOD_KUNENALATEST_IN_CATEGORY="kategoria:"
MOD_KUNENALATEST_LAST_POST_BY="Ostatni post:"
Co do ilości wyświetlanych postów to określa się to w ustawieniach modułu - Limit Posts.

hizel
01-11-2010, 17:51
1. Tłumaczenie zrobiłem, dzięki, ale coś mi nie gra z tym limitem bo ustawione jest 5 a wyświetla tylko 1.

2. Zauważyłem jeszcze jeden problem: zła szerokość treści posta, część posta jest obcięta z prawej strony. Gdzie to mogę poprawić? Efekt sprawdzałem na kilku szablonach kunena na wszystkich jest to samo. zmieniłem też szerokość części środkowej strony w szablonie strony ale nic to nie zmienia.

Efekt obcinania widoczny tylko gdy jestem zalogowany, jak jestem niezalogowany posty wyświetlają się w całości.

Problem 2 rozwiązałem przez ustawienie w Profile Position na TOP.

komin
06-11-2010, 12:41
1. Kopia bezpieczeństwa
2. Pobierz Kunena Forum 1.6 PL
3. Jeżeli korzystasz z dodatkowych modułów (np. do wyświetlania ostatnich postów) - wyłącz je.
4. PA -> Rozszerzenia -> Instalator , wrzucasz paczkę i korzystasz z opcji migratora
Robię tak i instalator wyrzuca błąd Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku

Mam wersje Kunena 1.5.9 | 2010-01-23

Jak inaczej zaktualizować kunena forum bo mi jakieś boty wpisy robią.

kerios83
22-11-2010, 15:24
Zmiencie nazwe tego pliku z txt na ini i wrzuccie do katalogu language\pl-PL

eastbamo
05-04-2011, 00:42
zrobiłem tak jak trzeba było, instaluje i zobaczcie co się stało...

(efekt w załączniku do posta)

Dobrze że mogłem wrocic do starej wersji forum...

Migrowałem z 1.5.9 do 1.6.3

alex51
05-04-2011, 07:10
Przedstawiłeś typowy obraz świadczący o braku plików językowych, zarówno języka polskiego jak i oryginalnych plików języka angielskiego. Sprawdzić należy czy w zastosowanej paczce instalatora znajdują się te pliki, a w szczególności czy masz plik en-GB.com_kunena.tpl_default.ini --> główny odpowiedzialny za komunikaty widoczne w załączonym obrazku, a także poszukać pozostałych plików językowych:
W części administracyjne są to pliki:
en-GB.com_kunena.ini
en-GB.com_kunena.install.ini
en-GB.com_kunena.menu.ini
en-GB.com_kunena.sys.ini
pl-PL.com_kunena.ini
pl-PL.com_kunena.install.ini

W części site są to pliki:
en-GB.com_kunena.ini
en-GB.com_kunena.tpl_default.ini
en-GB.com_kunena.tpl_example.ini
pl-PL.com_kunena.ini

eastbamo
16-11-2011, 22:54
Nie mogę nadal znależź tych plików językowych, zbytnio się nie znam, czy mógłby mi ktoś poradzić co zrobić krok po kroku??
Postanowiłem jeszcze raz zainstalować aktualizację z 1.5.9 na 1.7.1 i zrobiło mi się to samo i poznikały mi najnowsze posty. Wie ktoś może dlaczego?
Nie wiedziałem, że będzie z tym tyle problemów. Pozdrawiam.