PDA

Zobacz pełną wersję : Import Bazy Danych



keraj
23-12-2005, 17:50
Witam,
mam problem z importem bazy danych wy'exportowanej z JPortal'a i umieszczeniem danych (artykulów, newsów, itp. itd.) w Joomla!
Czekam na pomoc w rozwiązaniu.
:confused:
Pozdrowionka

zwiastun
23-12-2005, 18:10
A na czym polega problem?

arti
23-12-2005, 18:39
To nie jest trudne. Ja przerzuciłem cały portal z phpnuke do joomla bez najmniejszych problemów (no może małe były po drodze, ale było to spowodowane nieznajomością układu tabel joomla). Musisz porównać sobie sposób przechowywania danych w jportal i joomla a później przerzucić je najlepiej za pomocą skłądni SQLowej INSER ... SELECT (tutaj więcej na ten temat http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/insert-select.html).

Jak będą konkretne problemy to pisz, całości Ci przecież nie napiszemy ;-)

keraj
23-12-2005, 18:40
tzn... nie wiem jak artykul, ktory jest w jPortalu przegrac na Joomla! zeby zachowal autora i date. Jest inna struktura tabel w bazie danych!
Czy trzeba wszystko po kolei zgrywac do panelu administracyjnego?

arti
23-12-2005, 18:55
tzn... nie wiem jak artykul, ktory jest w jPortalu przegrac na Joomla! zeby zachowal autora i date. Jest inna struktura tabel w bazie danych!
Czy trzeba wszystko po kolei zgrywac do panelu administracyjnego?
Czytałeś co napisałem ??

keraj
23-12-2005, 20:22
Tak przeczytalem, dzieki... zaraz sie za to zapbieram i zobacze co wykombinuje

pipo
10-04-2006, 17:49
Czy jest mozliwość przejścia z phpnuke 7.01 na joomla? Chodzi mi w jaki sposób przekonwertować bazę danych!

Pozdrawiam!

Rybik
10-04-2006, 18:54
W calu uniknięcia nieprzyjemnych rozmówek w przyszłości, zaznaczajcie zawsze swoj stan wiedzy. Jako Joomla Support Team staramy się pomagać w sprawach dotyczących głównie Joomla i okolic, natomiast: nie chce nam się, nie mamy czasu, nie umiemy (wybrać właściwe w zależności od admina) przeprowadzać gotowych rozwiązań dotyczących: konfiguracji serwerów appache, knifów w php, zapytań sql, haków dhtml (wybór jak wyżej).

Chodzi głównie o to, zeby napisać zawsze coś w stylu:
- "znam sql ale chcę uniknąć kłopotów, więc jak ktoś to robił to proszę o porady..."
- "ratunku pomocy nie mam pojęcia o sql, oczekuję gotowych rozwiązań..."
- "robiłem to juz na innych cmsach ale tutaj coś mi non stop nie wychodzi"
- "jestem całkiem zielony, może powinienem sie za to jeszcze nie brać ..."

W ten sposób uczciwie stawiacie sprawę i taki sobie skromny Ja :D na przykład wie, czy chce mu się wogóle odpisywać.

Żeby było cos do tematu to na SQL sie znam tyle co nic, ale ogólna specyfika baz danych sugeruje, że jeżeli chcesz przenieść jedną tabelę do innej to trzeba poznać obie struktury, wiedzieć co gdzie i z jakimi parametrami jest umieszczane. Tabelę docelową najlepiej stworzyc programem, który będzie jej uzywał (tu Joomla). Napisać sobie na kartce co, z jakiego pola tabeli gdzie ma wylądować w docelowej, nastepnie stworzyć algorytm który będzie to przenosił (tu zapytanie SQL). Pomocnym faktem jest to, że phpMyAdmin przy eksporcie bazy danych tworzy nam gotowe zapytanie SQL wklejające właściwe pola we właściwe miejsca - więc na mój mały rozumek wystarczy wykonać eksport do pliku (bez kompresji) tabeli z Joomla i z JPortalu. Wyeksportowana tabela z Jportalu będzie naszym tworzywem, a tabela z Joomla posłuży do zgapiania :o co gdzie ma wylądować. W ten sposób, zupełnie jak na typowej klasówce tak zmieniamy tabelę Jportalu, żeby wypełniła interesujące nas pola w interesującej nas tabeli naszej ukochanej bazy danych w sposób, który nas usatysfakcjonuje czyli, tak żeby treść wylądowała w treści zamiast w polu autor.

Po przerobieniu wyeksportowanej bazy Jportalowej stanie się ona gotowym, zapisanym w pliku poleceniem (fachowo "zapytaniem") SQL, które można wykonac z poziomu panelu phpMyAdmin.

Oczywiście zdarzyć się może, że nasz gotowiec będzie za ubogi na dobrą ocenę, stąd warto dobrze przeanalizować strukturę obu tabel, żeby wiedzieć czy, gdzie i co trzeba będzie ewentualnie wyssać z palca. Na przykład tabela Jportalowa może wogóle nie zawierać jakichśtam pól a nasz wymagający nauczyciel Joomla, nie zadowoli się pustymi kratkami i trzeba będzie kombinować.

Owocnych działań i smacznych paznokci :D życzy,

Wasz Ulubiony DJ Punkfish :cool:

p.s. Jeżeli ktoś ma praktykę z tego typu operacjami, lub jest jakiś artykuł którego nie chciało mi sie poszukać, dajcie znać - pokajam się publicznie albo dorobimy stosowny artykuł w portalu. Interesujące byłyby tutoriale precyzyjne typu "SiakiśCMS na Joomla - jak bezpiecznie migować" albo ogólne "Narzędzia do konwersji baz danych poradnik dla Joomlanautów"