PDA

Zobacz pełną wersję : artisteer klonowanie ustawień css dla konkretnego wywołania



Tor_
02-11-2010, 18:03
Witam wszystkich .User3 w templacie do joomla wykonanej w artisteerze to jak wiadomo górne menu.Jego wywołanie znajduje się zaraz po class="art-Header" Chciałbym stworzyć dodatkowy box po za całym ustawiniem w pozycji zaraz po div id="art-main .I teraz pytanie jak sklonowąć ustawienia css dla tego boxu który nazwe powiedzmy "nawigacja góra" aby były takie same (od strony funkcjonalno wizualnej)jak user3 Żeby nie pisać tego od poczatku dla konkretnego Div-a . A chciałbym żeby user3 pozostał na swoim miejscu .Do jakiej klasy podpięty jest user3??? W kodzie css to wygląda mi na "kilometr linijek " od /* begin Menu */ /* menu structure */* MenuItem */* MenuSeparator */* MenuSubItem */.Może jakaś mała podpowiedz ?

a_m
02-11-2010, 18:05
jeśli dobrze rozumiem chcesz mieć dodatkowy moduł w user3? przypisz moduł do user3; style - gdzie są i co w nich jest podglądaj Firebugiem; (http://getfirebug.com/)
czasem warto też podać link do strony

Tor_
02-11-2010, 19:55
Na wstępie powtórzę że sprawa tyczy tylko szblonów generowanych w artisteerze i tego w jaki sposób ten progs buduje css :)

Nie ma co ukrywać pozwala zaoszczędzić sporo czasu który trzeba poświęcić na ustawianie boxów za pomocą arkusza css (w których wywołujemy konkretne moduły jakie tam sobie zaplanowaliśmy w szablonie) .Z tym że narzuca sztywne kanony .Ma kilka schematów które nie zawsze panują do przygotowanego wcześniej layouta w psd .I często wąłsnie pojawiają sie sytuację w których trzeba dodać jakiś box w którym pojawi się moduł.I tu zaczynają się schody .Konkretne id jakiegoś div-a umieszczonego w php.index ma "150 miljonów" podpiętych klas rozbitych na rózne pierdoły .A co za tym idzie jak na mój góst nie ma prostego odniesienia typu :div id="user3" a w arkuszu css nie ma #user3 .I pod nim całe ustawienie tego wywołania.

Tak chcę wywołać dodatkowy moduł.Najprościej było by .<jdoc:include type="modules" name="user3" /> Wpakowac tam gdzie chcę czyli na samą górę zaraz po div id="art-main"> .Spokojnie zachowa ustawienia z css .A zmieni jesdynie swoje miesce na szablonie I wtedy będzie to pierwszy moduł jaki pojawi się licząc od samej góry czyli menu z rozwijanymi pod pozycjami

Wszystko ok.W miejscu gdzie był poprzednio user3.Trzeba wywołać coś innego bo inaczej pojawią się te same pozycje. Ale ja chciałem z samej ciekawości pozostawić wywołanie user 3 na swoim miejscu tam gdzie wpakował je artisteer .A na samej górze stworzyć menu wykorzystując ustawienia
pozycji user3 jakie przypisał mu w css artisteer.(Takie kopiuj i wklej z user3 do mojego menu góra)

Dziekuje za link sprubuje tego użyć . Sprwa tyczy strony która ma być poprawiona od strony layouta www.ekoenergia.org.pl Próbuje wymyśleć coś sensownego.Ale póki co graficzna pustka w głowie :)
Pozdrawiam

a_m
02-11-2010, 20:45
1. wstaw tam gdzie chcesz pozycję User333 i tam wrzuć swoje menu
2. opublikuj sobie menu w User3
3. Firebugiem zobacz gdzie i jak są stylizowane elementy User3
4. i tak jak masz dla elementów User3 pisz/dopisuj css dla User333;

bez opublikowanych menu w pozycji User3 i User333 nic więcej teraz nie powiem

Tor_
02-11-2010, 20:47
ok.dzieki