PDA

Zobacz pełną wersję : problem z logowaniem do panelu, zmienione hasło



biznet1
02-11-2010, 18:31
Witam

Ktoś zmienił mi hasło do panelu administracyjnego Joomli. Tym kimś jest mój redaktor, który miał hasła również do serwera, je też zmienił (oczywiście miał swoje konto w joomli z uprawnieniem redaktora, mojego hasła nie znał do admina, ale do serwera niestety tak, a w dodatku serwer był na niego więc nie mogę przypomnieć hasła :( ). Jak mam teraz wejść do swojego panelu administracyjnego ? Proszę o pomoc

Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź.

mjmartino
02-11-2010, 19:12
Porozmawiać z redaktorem ? ;)
Opcja B poznać hasło redaktora...

biznet1
02-11-2010, 19:44
z redaktorem już gadałem, nic z tego.
Jak można poznać hasło redaktora>?

dkint
02-11-2010, 19:55
Witam

biznet1 wybacz za szczerość ale udzielanie instrukcji jak przełamać zabezpieczenia strony www, oprogramowania etc. jest niezgodne z prawem, z drugiej strony jaką my mamy pewność czy ty kiedykolwiek byłeś administratorem strony, o której piszesz, zakładając, że piszesz prawdę - wytłumacz mi jak redaktor mógł zmienić hasło administratora mając dostęp do serwera ... no chyba, że był na tyle zdolny, że zmienił Twój adres e-mail w bazie i skorzystał z opcji przypomnienia hasła ... ogólnie jeśli nie możesz się dogadać z tym człowiekiem i nie masz pełnej kopii serwisu to przykro mi ale masz problem ...

pozdrawiam
Krzysiek

mjmartino
02-11-2010, 20:50
@dkint podzielam Twoje zdanie :)
@biznet1 nie mając dostępu do bazy danych nic nie wskórasz.. niestety nie mając kopi serwisu też sobie nie odtworzysz.. przestroga na następny raz. Tu się potwierdza jedna mądra stara rzecz "Administrator może być tylko jeden"
Pozdrawiam

biznet1
02-11-2010, 23:07
wiem, że to głupio wygląda... szkoda że w joomli nie ma opcji przypomnienia hasła to by mi w tedy na e-maila przyszło... może jak wszedł na serwer to w pliku configuration wszystko znalazł, i wszystko przepadło....

dkint
02-11-2010, 23:19
Witam


szkoda że w joomli nie ma opcji przypomnienia hasła ... i tu się mylisz ...

pozdrawiam
Krzysiek

biznet1
02-11-2010, 23:22
może się mylę, ale nigdzie nie mogę jej znaleść...

rosciak
03-11-2010, 00:03
index.php?option=com_user&view=reset

biznet1
03-11-2010, 15:05
niestety zmienił już maila, bo wyskakuje komunikat żę nie ma takiego konta, to już po mojej stronie i serwerze...

palyga007
03-11-2010, 15:23
No to teraz na pewno masz już problem.

Jeśli to Ty jesteś właścicielem miejsca na serwerze możesz napisać do firmy hostingowej prośbę o przywrócenie dostępu do panelu administracyjnego hostingu. Dostęp do PA rozwiązuje w tym wypadku wszelkie problemy. Jeśli nie no to trudno, legalnymi ścieżkami jest "po ptokach"

A tak w ogóle to trochę dałeś się jak dziecko zrobić.

EkleErs
03-11-2010, 16:36
Dlatego warto zostawiac backdoor w kodzie czy to nie uczciwy zleceniodawca czy wspolnik mozna ich potem pomęczyć za kare

biznet1
03-11-2010, 19:37
Dlatego warto zostawiac backdoor w kodzie czy to nie uczciwy zleceniodawca czy wspolnik mozna ich potem pomęczyć za kare


No to teraz na pewno masz już problem.

Jeśli to Ty jesteś właścicielem miejsca na serwerze możesz napisać do firmy hostingowej prośbę o przywrócenie dostępu do panelu administracyjnego hostingu. Dostęp do PA rozwiązuje w tym wypadku wszelkie problemy. Jeśli nie no to trudno, legalnymi ścieżkami jest "po ptokach"

A tak w ogóle to trochę dałeś się jak dziecko zrobić.
No właśnie serwer jest na niego zrobiony... no to jestem w... zastanawia mnie tylko jak redaktor zmienił mi hasło do admina joomli

---------- Post dodany o 19:37 ---------- Poprzedni post był o 19:34 ----------


Dlatego warto zostawiac backdoor w kodzie możessz coś więcej o tych "tylnich dźwiach" opowiedzieć :) na pewno przyda się na przyszłość

palyga007
03-11-2010, 20:07
Hmm a mnie się ta sprawa zaczyna nie podobać.
Rzekomo ktoś zmienił Ci hasło, zablokował możliwość odzyskania go poprzez przypomnienie, do tego Ty nie jesteś właścicielem hostingu gdzie utrzymywana jest domena. Brak dostępu do FTP i wszystkiego innego
U mnie to zaczyna raczej wyglądać na próbę, uzyskania informacji, jak włamać się na cudzą domenę.
Wybacz, ale z ogólnych informacji wynika, że tak naprawdę, to tam nic nie jest Twoje.

Pozdrawiam

Gall Anonim
03-11-2010, 21:12
Tak sobie myślę że mamy tu sytuację że ktoś przyjął zlecenie, zrobił zlecenie i nie dostał zapłaty z jakiś tam powodów, a ponieważ nie zadbał właściwie o swoje interesy to skończyło się na tym iż nie dostał nic, bo zleceniodawca użył n.p. RA /zainteresowani wiedzą co to/, tak to dla mnie wygląda (wszak właściciel hostu i domeny inny od właściciela witryny - cóż jakoś nie chce mi się wierzyć :-).

a_m
03-11-2010, 21:19
off się robi; nie jest właścicielem konta > nie ma dostępu do "gdzie trzeba" > zamykamy