PDA

Zobacz pełną wersję : Restricted access - Pakiet XAMMP for Windows 1.7.3, Joomla 1.5.21



Alexpl
03-11-2010, 12:08
Witam serdecznie,

Jestem nowy na forum także proszę o wyrozumiałość i nie konieczność korzystania z opcji "szukaj" gdyż już nie mam siły na szukanie odpowiedzi na mój problem.

Od początku:

Zainstalowałem XAMMP

XAMMP Control Panel Version 2.5.8 (2009-07-28)
XAMMP for Windows Version 1.7.3

Włączone mam w XAMMP:

Apache - Running
MySql - Running

Pozostałe 3 opcje nie. (FileZilla, Mercury, Tomcat)

Następnie zainstalowałem JOOMLA 1.5.21 PL (zassany se trony Joomli)

Instalacja przebiegała bez problemów aż do momentu rejestracji admina i konieczności wysłania emaila wszystko ok jednak później nie moglem sie zalogować do panelu administratora ze względu na to ze żaden email z kodem czy linkiem nie został wysłany, co z tym zrobić ??


Kolejna srawa Błąd Restricted access

Joomle wrzucilem i zainstalowalem z katalogu

../xammp/htdocs/joomla/..

poszło gładko tak jak mówiłem wcześniej...


teraz wrzucam do katalogu SZABLON

../xammp/htdocs/szablon/...

i po od wyskakuje mi Restricted access

Co mam z tym zrobic ???

Nie mam pojęcia jak sie do tego zabrać co jest złe już jestem bezsilny przeszperałem Google ale nic nie pomogło,

Szablony Sciagalem ze stron gdzie widniała wersja 1.5.x także wykluczam błąd zlej wersji dla szablonu.

PS.

Przy instalacji Joomla świeciło mi się na czerwono coś tam z błędami nie pamiętam już co to było...

Prosze o pomoc.

Chętnie porozmawiam na GG: 2909295

Prosze o szybka odpowiedz, nie jestem biegły w tych sprawach także proszę prosto opisać rozwiazanie

zwiastun
03-11-2010, 12:10
A skąd pomysł, by szablon wrzucać do jakiegos innego katalogu w htdocs? Do utworzonego tam katalogu możesz wrzucić kolejnego Joomla!

Alexpl
03-11-2010, 12:13
a czemu, mialem tu na mysli zeby sobie wrzucic "n" ilosc szablonow i je sprawdzac po kolei. A to do jakiegos innego trzeba wrzucic ?? Jestem zielony takze prosze jak Krowie na rowie tlumaczyc ;)

zwiastun
03-11-2010, 12:19
Skoro, jak piszesz, jesteś "zielony", to zacznij od instrukcji obsługi, a nie od zadawania pytań na forum. Gdyby każdy zielony zaczął tu zadawać pytania o podstawy, to mielibyśmy postów jak ziaren piasku w piaskownicy, a wszystkie takie same lub prawie takie same.

Alexpl
03-11-2010, 12:45
Mozemy tak w kolo macieje sie przekomarzac, przedstawilem problem, jesli nie umiesz mi pomoc to moze jako admin nie udzialaj sie w tym tematcie i nie praw mi prosze moralo o instrukcji obslugi. moze dla ciebie jest wszystko jasne ale nie dla mnie jak i zapewne dla nie jednego innego urzytkownika. Wiec badz laskach i zacznij pisac o konkretach zwiazanych z problemem.

alex51
03-11-2010, 12:51
Kolego @Alexpl skoro masz problemy z interpretacją procedury instalacji w XAMPPie, to może zdecyduj się pobrać w naszej plikowni mov'AMPa. Zapoznaj się z opisem i możliwościami (http://wiki.joomla.pl/index.php/Mov%27AMP_PL_-_Joomla%21_wsz%C4%99dzie_tam_gdzie_chcesz), a Joomla! nie musisz w nim instalować, bo juz tam jest i na Ciebie czeka.

zwiastun
03-11-2010, 12:51
Mogę Ci jeszcze zablokować na jakiś czas konto, jeśli nie rozumiesz, co się do Cię grzecznie pisze. Twój problem to brak podstawowej wiedzy, a od tego są instrukcje i poradniki, a nie forum.

Alexpl
03-11-2010, 13:08
A sobie mozesz blokowac, skoro na tym ma polegac wasza praca i pomoc innym urzytkownikom, tyle ze gdyby instrukcje byly napisane jasno to nie bylo by problemu, a moze wystarczy MADRE GLOWY linki wrzucic do podobnych tematow lub jak juz gdzies taki temat byl poruszany a nie pastwic sie na mnie. Ja zapytalem grzeczenie i poprosilem o pomoc a Admin na mnie naskoczyl wiec kto tu czegos nie rozumie ?