PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę zalogować się do zaplecza (odświeża stronę). - 1.5.20 -



Nartenlener
03-11-2010, 22:59
Witam,
Na początku zaznaczę, że szukajka nie jest mi obca i przed utworzeniem tematu poszukałem trochę u was jak i w internecie sposobu rozwiązania mojego problemu. Niestety żaden z przedstawionych nie pomógł. A mianowicie...

Wczoraj wszystko było ok, mogłem się zalogować, edytować i ogólnie wszystko działało. Wieczorem zaczęły się schodu. Po wpisaniu loginu i hasła do zaplecza strona po prostu się odświeżała zamiast mnie zalogować. Poszukałem trochę u was i znalazłem sposób aby zakomentować

$session->fork();w odpowiednim pliku, ale zamiast tego podmieniłem plik tak jak napisano:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?40208-Nie-mozna-sie-zalogowac-wracam-na-strone-logowania/page4. I o dziwo, działało...

Niestety dziś znów się problem powtórzył, objawy podobne. Zauważyłem też, że w liczniku gości na głównej wzrasta ich ilość podczas odświeżania, albo przełączania artykułów (czasami), czy wielokrotnej próbie logowania do strony. (widzi mnie, ale nie loguje)

Nie wiem czy to może być przyczyną, ale od wczoraj dodałem kod do google analytics do indexu w templatce
www.szekla.sycow.pl (http://www.szekla.sycow.pl) - problematyczna strona.

Dodam jeszcze, że joomlą zajmuję się od oo 2 tyg więc moje umiejętności są jeszcze w fazie testów.

Gall Anonim
04-11-2010, 00:08
http://www.szekla.sycow.pl/administrator/
u Mnie ok :-) wsio
Widać i nie odświeża, a zatem rozumiem że już ok?
Pzdr

Nartenlener
04-11-2010, 10:02
Hm... skoro znasz login i hasło to ciesze się, że działa bo na moje nie chce się zalogować. Po prostu odświeża stronę i muszę ponownie wpisywać login i hasło i znowu, i znowu... efekt wiadomy.

Dodam jeszcze, że strona stoi od końca wrześnie gdzie to administracja konkretna zaczęła się 2 tyg temu.

Gall Anonim
04-11-2010, 11:00
Sorki, nie znam loginu i hasła tylko myślałem że wogóle nie dopuszcza cię nawet do logowania od strony zaplecza, nie mam zamiaru włamywać się na czyjeś strony - bo to po prostu nie fair.
Przepraszam wobec tego za błędną informację. (zresztą było późno jak to czytałem - wówczas ślepnę i myśli mi kostnieją :-)
Wiesz co spróbuj logowania przez http://www.szekla.sycow.pl/administrator/index.php (http://www.szekla.sycow.pl/administrator/)
Według tego co Piszesz tak sobie myślę że jednak albo Zmieniłeś hasło i Próbujesz zalogować się na starym, albo ktoś Ci je podmienił, - spróbowałbym najpierw resetu hasła i przypomnienia na e'mail http://www.szekla.sycow.pl/index.php?option=com_user&view=reset (http://www.szekla.sycow.pl/administrator/)
Kiedy już dostaniesz się do zaplecza proponowałbym utworzyć nowe konto z uprawnieniami Mastera, a na starym zmienić uprawnienia na rejestrowanego.
Pzdr

Nartenlener
04-11-2010, 11:17
Spoko, z tym włamywaniem się to mój czarny humor.. :P
Nie działa logowanie ani z */administrator, ani z */administrator/index.php. Co więcej próba logowania się z pierwszego linku skutkuje odświeżeniem do drugiego (z indexem)
Oczywiście hasło mogę spróbować zmienić, ale wątpię aby mi ktoś tam buszował bo strona działa dopiero od kilku dni i oprócz mnie i dostawcy nikt o niej nie wie (no i robota google), a po za tym to przedwczoraj miałem podobne objawy po czym pod koniec dnia ustąpiły i znów się pojawiły trwając przy swoim do dzisiaj...

Gall Anonim
04-11-2010, 11:22
No to co się dzieje, DB "daje d? :-)"
Bo jak nie toperz, to nie wiem?
:-)
Jak się jednak Dostaniesz do zaplecza to ponownie proponuję Zmień MA, żeby nie siedział na kibelku 62 :-)
Pzdr.

Nartenlener
04-11-2010, 20:16
Czyli jest tak jak się spodziewałem. Po nadpisaniu wszystkich plików i katalogów problem nie zniknął. Czyżby winowajcą była baza danych?? Jak mam to sprawdzić a jeszcze lepiej temu zaradzić ?!

Co to jest MA bo kibelek 62 to przypuszczam chmod do czegoś...

Gall Anonim
04-11-2010, 21:36
:-) Master Admin ma ID 62 w standardzie i jeżeli ktoś lub coś ma przy nim pogrzebać to szuka go właśnie tam, i odnosi się do tego użytkownika również w DB,
więc warto jest jako element zabezpieczenia utworzyć nowego użytkownika jako n.p. trzeciego zarejestrowanego, nazwać go n.p. X4zBB8 i nadać mu uprawnienia Master Admina, a użytkownikowi admin zjechać z uprawnieniami do użytkownika zarejestrowanego i tak faktyczny administrator będzie nazywał się X4zBB8 na ID 65. A dziadka admina mogą się czepiać :-)
Ot i wszystko odnośnie MA na kibelku 62 :-)

Nartenlener
04-11-2010, 22:08
Ok, tak zrobię. Ale jak się dostać do zaplecza aby zmienić prawa userowi lub dodać odpowiednie rekordy do DB?

palyga007
04-11-2010, 22:22
@Gall Anonim pierwsze słyszę o czymś takim jak Master Admin. Jak już chcesz komuś udzielać porad to używaj właściwego nazewnictwa. Super Administrator a nie jakis tam master admin...
że o "kibelku" nie wspomnę...

Gall Anonim
04-11-2010, 22:36
1. Register new users and confirm
2.Go to PHP Admin Login Go To jos_users go to view end change for new users usertype.
3. Save
4. Now go to backend and login new user and pass
All
MfG
zanm Zapytasz co to MfG
(Mit ferundlichen Grussen
Gall Anonim

---------- Post dodany o 22:36 ---------- Poprzedni post był o 22:30 ----------


@Gall Anonim pierwsze słyszę o czymś takim jak Master Admin. Jak już chcesz komuś udzielać porad to używaj właściwego nazewnictwa. Super Administrator a nie jakis tam master admin...
że o "kibelku" nie wspomnę...
No dobra, czy muszę zawsze być nieomylny i doskonały oraz poważny jak playga007 :-)
Cóż daleko mi do mistrza,
widocznie ostatnio za dużo czasu spędziłem przy innych tematach,
Natomiast mam prośbę -
Pomóż koledze, bo ja nie mam pojęcia czy dobrze myślę, i chciałbym się dowiedzieć?
Pzdr
Ab alio exspectes, alteri quod feceris.

palyga007
04-11-2010, 22:38
Z powagą to ja raczej mało wspólnego mam:) Po prostu nie wprowadzajmy na forum pojęć, których nie ma.

W celu wykluczenia błędu serwera pobierz stronę i zainstaluj ją lokalnie. Nawet jeśli błąd nie zniknie to i tak lepiej jest majstrować na lokalnej kopii niż na działającym w sieci organizmie.

Gall Anonim
04-11-2010, 22:45
Z powagą to ja raczej mało wspólnego mam:) Po prostu nie wprowadzajmy na forum pojęć, których nie ma.
No to co pozycja ID 62 dla SA nie może być nazwana kibelkiem skoro na nią idą ataki ? Ja tam uważam że to kibelek, żeby nie powiedzieć Kibe.......
Pzdr



---------- Post dodany o 22:45 ---------- Poprzedni post był o 22:44 ----------




W celu wykluczenia błędu serwera pobierz stronę i zainstaluj ją lokalnie. Nawet jeśli błąd nie zniknie to i tak lepiej jest majstrować na lokalnej kopii niż na działającym w sieci organizmie.
Tyż racja :-)
Tyle że to już może koledze sprawić pewne problemy.
Po za tym jeżeli kwestia jest w DB to przy pobraniu i tak nic nie zmienisz bo niby jak wypisy w pliku *.sql mają się same naprawić?
Zresztą prościej będzie stworzyć nową BD i zrobić na sub-domenie kopię akeebą bezpośrednio przez ftp i w niej grzebać :-)

palyga007
04-11-2010, 22:59
@Gall Anonim Nie napisałem o kwestii bazy danych a ewentualnych możliwych błędach serwera. A to dwie zupełnie inne sprawy.

Gall Anonim
04-11-2010, 23:01
Po za tym ta witrynka jest na razie jeszcze malutka,
może więc zamiast kombinować postawić na szybko nową, zainstalować skórkę i przykleić treść artykułów.
Tam zu samen do kupy jest raptem 38 line, z czego tylko 11 artykułów.
Ja bym tak zrobił i porządnie zabezpieczył nową, zrobił kopię DB i katalogu root z zawartością.

---------- Post dodany o 23:01 ---------- Poprzedni post był o 23:00 ----------


@Gall Anonim Nie napisałem o kwestii bazy danych a ewentualnych możliwych błędach serwera. A to dwie zupełnie inne sprawy.
Znowu nie doczytałem
To co, Myślisz że coś im się wali o back'upują non stop?
Słyszałeś więc coś o "Interaktywnej Polsce"?

Nartenlener
04-11-2010, 23:06
Szczerze to myślałem nad tym, aby olać to co w sieci, zrobić na lokalu nową, konkretną stronę z doinstalowanymi wszystkimi dodatkami i innymi pierdołami i wrzucić owy gotowy twór na serwer. Tylko czy tak się da? tzn czy jak poinstaluje galerie, fora, shoutboxy... to po wrzuceniu wszystkiego online będzie to tak samo działało jak na lokalu?

Mam jeszcze pytanie co do DB.
aktualną bazę będę musiał usunąć z serwera aby ją zamienić z tą na lokalu? Bo nie wiem czy mogę usunąć tą bazę kiedy za nią już zapłaciłem... Czy stworzenie nowej nie zostanie mi policzone jako kolejny wydatek?

palyga007
04-11-2010, 23:14
Szczerze to myślałem nad tym, aby olać to co w sieci, zrobić na lokalu nową, konkretną stronę z doinstalowanymi wszystkimi dodatkami i innymi pierdołami i wrzucić owy gotowy twór na serwer. Tylko czy tak się da? tzn czy jak poinstaluje galerie, fora, shoutboxy... to po wrzuceniu wszystkiego online będzie to tak samo działało jak na lokalu?

Na 99% tak.



aktualną bazę będę musiał usunąć z serwera aby ją zamienić z tą na lokalu? Bo nie wiem czy mogę usunąć tą bazę kiedy za nią już zapłaciłem... Czy stworzenie nowej nie zostanie mi policzone jako kolejny wydatek?

Nie wiem jaki masz hosting, ale na tych które ja znam masz limit baz danych wykupiony i bazę możesz tworzyć i kasować do woli w granicach wyznaczonego limitu.

Pozdrawiam

Gall Anonim
04-11-2010, 23:16
Ciekawe warunki współpracy,
ja tam płacę za host, a w pakiecie mam określony transfer roczny i wielkość przestrzeni na wirtualnym serwie, ilość BD to już moja sprawa, bylebym się zmieścił w dostępnej przestrzeni, a na 1.2 Gb to spokojnie mogę sobie postawić 60 prostych instalacji Joomli równocześnie,
Można zrobić tak: Exportować (naturalnie) BD na twardy lokalny, wyczyścić tą co masz na servie i zaimportować nową. Może to jest jakaś opcja ?

Nartenlener
04-11-2010, 23:17
Co do bazy popytam adminów bo hosting to jak widać subdomena :)

Co do porady utworzenia nowego konta i zmiany jego parametrów na Super A. - nie działa.

Co do diabła mogło się zepsuć?

edit:
Na razie zajmę się stroną na lokalu. Jak będe miał jakieś problemy z wrzuceniem na serw strony czy bazy to dam znać...

Gall Anonim
04-11-2010, 23:30
Na 99% tak.


Podpisuję się,

---------- Post dodany o 23:30 ---------- Poprzedni post był o 23:20 ----------


Co do porady utworzenia nowego konta i zmiany jego parametrów na Super A. - nie działa.

Pytanie, skoro nie działa to jak do Czarta Dostałeś się na zaplecze?
Jeżeli n.p. Masz komponent telepatia to Podeślij, chętnie przetestuję (wszak widzę że witrynka w trakcie prac ...............), o ile pamiętam to tylko od zaplecza :-) (albo znowu czegoś nie wiem - to chętnie się dowiem).
Pzdr

palyga007
04-11-2010, 23:53
Oj nie wiesz, nie wiesz....
Można tego dokonać poprzez modyfikację pliku configuration.php

//@Gall Anonim proszę Cię nie odbiegajmy od istoty problemu przedstawionej w temacie. Takie dyskusje są zupełnie niepotrzebne i wprowadzają tylko bałagan na forum i późniejsze problemy w szukaniu rozwiązań.

Pozdrawiam.

Gall Anonim
05-11-2010, 00:10
Kurcze, zaraz zerknę, nigdy nie musiałem tak robić, ale dzięki za info :-)
Aut viam inveniam aut faciam

---------- Post dodany o 00:10 ---------- Poprzedni post był o 00:05 ----------


Oj nie wiesz, nie wiesz....
Można tego dokonać poprzez modyfikację pliku configuration.php
No dobra, jeszcze raz dzięki, coraz głupszy jestem :-)
var $offline = '0';

a ty @playga007 Czarcie jeden zaraz się będziesz musiał do mojego psychoanalityka dołożyć, jak mnie jeszcze raz zdołujesz :-)
Popadam w deprechę :-)

Jola
05-11-2010, 00:15
Witam,
czy sprawdzałeś ten (http://forum.joomla.pl/showthread.php?44661-Problem-z-logowaniem-do-zaplecza) temat (#7)?

Nartenlener
05-11-2010, 12:16
Adminuje Joomle od 2 tyg i kilku dni i wiem więcej o "obejściu" zaplecza niż Ty Gall, W-S-T-Y-D

Co do uwagi jolaass to wszystkie wartość authentication które kazałaś sprawdzić są poprawne. Problem nadal jest i coraz mniej w to wątpie, że uda się go w jakiś magiczny sposób zażegnać...

Gall Anonim
05-11-2010, 12:23
Adminuje Joomle od 2 tyg i kilku dni i wiem więcej o "obejściu" zaplecza niż Ty Gall, W-S-T-Y-D
To przepraszam że chciałem pomóc, i że nie wiem wszystkiego, cóż nie wszyscy mogą być wielcy oraz doskonali.
P.S. Wstyd mi nie jest, bo będę się uczył do końca świata, natomiast czuję że bez sensu jest mieć chęć pomocy jeżeli spotykam się z tego typu komentarzem.
P.S. II Dlaczego więc masz te problemy mistrzu i pamiętaj że o niektórych sposobach po prostu się nie mówi, wiem tylko tyle że większość z nich jest u mnie zablokowanych.
P.S. III Baw się dobrze, bo mi jest szkoda czasu w takiej sytuacji.

palyga007
05-11-2010, 12:26
Portal nie był rozbudowany może zamiast spędzać kolejne kilka dni na grzebanie i szukanie błędów szybciej będzie postawić go na nogi od nowa.
Zawartość skopiujesz nadpisując odpowednie tabele z bazy.

Pozdrawiam

// Że tak powiem Panowie: "Nie drapać się... koty!"

Gall Anonim
05-11-2010, 13:09
Portal nie był rozbudowany może zamiast spędzać kolejne kilka dni na grzebanie i szukanie błędów szybciej będzie postawić go na nogi od nowa.
Zawartość skopiujesz nadpisując odpowednie tabele z bazy.

Pozdrawiam

// Że tak powiem Panowie: "Nie drapać się... koty!"
@playga007 - Masz rację, jednak jak ktoś mi za przeproszeniem dowala próbując się dowartościować to szkoda mojego czasu i chęci na przynajmniej próbę znalezienia rozwiązania - po prostu nie chce mi się z nim gadać.
A co do wielkości portalu to był już post o jego wielkości i nie sądzę żeby nawet tabele DB trzeba było nadpisywać - tam jest tylko kilkanaście artykułów które można spokojnie przykleić - ja bym tak zrobił, tyle że ja to głupi jestem i prowadzę ludzi do piekła :P
Pzdr.

Nartenlener
05-11-2010, 18:57
Gall spokojnie :) Mówiłem na początku, że mam specyficzne poczucie humoru...

Decyzja podjęta - portal buduje od nowa na localu i przerzucam na docelowy.

Dzięki wielki za pomoc i życzę miłego czego tam chcecie...

Gall Anonim
05-11-2010, 19:14
//"Nie drapać się... koty!"
A tak z ciekawości @playga007, te "koty" to Ci z armii przeskoczyły, czy jakiś kolejny termin informatyczny którego nie znam :lol: