PDA

Zobacz pełną wersję : Różne tła w poszczególnych działach menu



kerios83
04-11-2010, 00:24
Istnieje taki dodatek w joomla ? Który zmieniałby wyświetlanie tła w zależności od tego w jakim dziale się znajdziemy ? Np na http://joomlapl.com/

Menu główne
.................
Strona główna - gdy klikniemy inne tło
Archiwum - gdy klikniemy inne tło
Artykuły - gdy klikniemy inne tło itd.
Czym jest Joomla?
Licencja Joomla
Napisz do nas

PeFik
04-11-2010, 11:29
Proste, u mnie na blogu znajdziesz rozwiązanie: http://blog.elimu.pl/3655-css2switch-kazda-pozycja-menu-ma-swoj-styl/

kerios83
04-11-2010, 14:23
THX czegoś takiego szukałem - zgadzam się, że to powinno być w standardzie.

kolus3d
11-11-2010, 13:45
Witam. Po części znalazłem tu rozwiązanie mojego problemu. Chciałbym jednak dowiedzieć się czy da się po mojemu. Na mojej stronie w zależności od tego gdzie przebywamy układ strony nieco się różni. Dokładniej: gdy gość jest na stronie startowej potrzebuję więcej divów niż na stronie ze zwykłym artykułem. Rozwiązałem to w pliku index przy poocy php.

<?php $strona = JRequest::getVar('id');?>


niepotrzebne divy ubrałem w IFy i gdy chodzę po artykułach to nie są wyświetlane. Gdy wchodze na front page to się pojawiają wraz zawartością. Problem polega na tym, że identycznie się dzieje gdy wejdę w Szukaj... Moje pytanie brzmi co, jak i z jakiego miejsca powinienem pobrać by uzyskać zmienną unikalna dla strony startowej??

Dodam, że na php znam się prawie w ogóle, na bazach danych nieco gorzej;]

Liczę, na pomoc, najlepiej w postaci linijki kodu(było by super gdyby pojawiło sie wyjaśnienie czy zasada działania).

Z góry dzięki!

EkleErs
11-11-2010, 14:40
Jak masz w na glownej ustawione przeglad strona startowa / Front Page Blog Layout
to moze takie cos

<?php if (JRequest::getCmd('view' , 0) == 'frontpage') : ?>

tresc........widoczna w frontpage

<?php endif; ?>

kolus3d
11-11-2010, 14:49
Dzięki! Działa idealnie tak jak chciałem!

primo
29-12-2010, 16:08
Mam zgryza z podobnym problemem.

Chcę dla każdego linka w menu załadować inny baner. Wiem jak to zrobić dla kategorii, ale gdy dany link ma podlinki to niestety klops:


<?php if (JRequest::getCmd('view' , 9) == 'category') : ?>
<ladowanie banera>
<?php endif; ?>
Jak przebudować ten kod, aby dany baner wczytywany był zarówno dla kategorii, sekcji jak i pojedynczego artykułu?

---------- Post dodany o 16:08 ---------- Poprzedni post był o 15:38 ----------

Przyszło mi do głowy oświecenie:


<?php

switch (JRequest::GetVar("Itemid"))
{
case 3:
include("templates/szablon/zalaczane/filmy.html");
break;
case 1:
default:
include("templates/szablon/zalaczane/glowna.html");
}
?>