PDA

Zobacz pełną wersję : zdjęcie tylko na stronie startowej



nosorożec
04-11-2010, 13:18
Usiłuję zrobić pierwszą stronę z wykorzystaniem Joomla, do tej pory były grane samodzielne bez zaawansowanego CMSa.
W związku z czym nie wiem jak to ugryźć.
Tzn cała strona pięknie działa, artykuły itp itd. Tyle, że zamysł jest taki, że na stronie głównej ma być tylko obrazek, na dole pola używanego gdzie indziej jako tekstowe.

Wydaje mi się, że należy bawić się z przyrostkami i napisać osobny kawałek CSS dla startowej i super, tylko nie wiem jak to wsadzić do index.php i jak zapisać w CSS, żeby działało pod Joomla - bo tak jak próbuję - nie nada.

W index powinno siedzieć w divie "main" - tylko nie wiem jak to zapisać, żeby joomla dobrze zinterpretowała (tak, widziałam pomoc.joomla) ...
W tym siedzi sobie cała treść czyli:
<?php include ("mainbody.php"); ?>

przyrostek do głównej brzmi 'startowa'

Dodam, że szablon sama robiłam - chociaż to chyba niewiele zmienia...
z góry dzięki

Wybaczcie, ale bawię się z tym już bardzo długo i jeśli jest proste rozwiązanie to już kompletnie nie jestem w stanie go wymyślić...

tomaszek83
04-11-2010, 13:37
a może podasz jakiś link, będzie zdecydowanie łatwiej

nosorożec
04-11-2010, 14:29
nie wątpię, tyle, że strona przebywa na moim domowym serwerze...
A wklejenie kodu z index chyba niewiele da.

Czy się mylę?

<?php
defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' );
?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="<?php echo $this->language; ?>" lang="<?php echo $this->language; ?>" >
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; <?php echo _ISO; ?>" />
<?php mosShowHead(); ?>

<link href="<?php echo $mosConfig_live_site; ?>/templates/dietetyczka/css/template_css.css" rel="stylesheet" type="text/css"/>
<meta name="www.tereferestudio.pl" content="www.tereferestudio.pl" />


</head>


<body>
<div id="alles">
<div id="kontener">
<div id="head">

</div>
<div id="left">

</div>
<div id="menu">
<?php mosLoadModules ( 'left' ); ?>

</div>
<div id="right">
<div id="main">
<jdoc:include type="component" />

<!--mainbody = <?php include ("mainbody.php"); ?> -->



</div>
<div id="bottom">

</div>
</div>

</div>
</div>
<div id="feet">
<br>

</div>

</body>

</html>

i tak wyglądać mają podstrony- no mniej więcej :)
A tak główna:
32083209

I diabeł tkwi w tym, żeby panienkę z jabłkiem i ciachem umieścić na głównej...

I jeszcze jedno pytanie- jak wypośrodkować całość (do różnych rozdz. monitorów)- kiedyś działało mi zamknięcie całości w diva i wypośrodkowanie w CSS, ale tu nie reaguje.
Oj chyba jeszcze troszkę pytań będę miała...

tomaszek83
04-11-2010, 21:35
Po pierwsze załączniki się nie otwierają.
Po drugie o ile dobrze zrozumiałem to zamiast newsa na głównej chcesz mieć foto.
A więc sposób pierwszy. Utwórz artykuł, w treść wstaw foto, parametry takie jak "Pokaż autora, data utworzenia, tytuł etc..." ustaw na ukryte. Ustaw żeby artykuł wyświetlał się na głównej i zobacz czy chcesz aby o to chodziło.
Drugi sposób to zaimplementowanie modułu o nazwie np. nad lub pod <jdoc:include type="component" /> i utworzenie w PA modułu "Własny kod HTML" ze zdjęciem i ustawienie go w pozycji która ma być w środku.

A tak pozatym to czasem nie używasz joomli 1.0.x bo takie
<?php mosLoadModules ( 'left' ); ?> implementowanie modułów coś mi nie pasuje do joomli 1.5.x. Tam jest chyba coś takiego

<jdoc:include type="modules" name="left" />

nosorożec
04-11-2010, 23:27
druga opcja genialna! spróbuję, mam nadzieję, że ogarnę - tzn trafić na opcję w PA bo stronę już mam zrobioną :)

Na pomysł a artykułem wpadłam, ale nie dało się go tak wypozycjonować, żeby pasowało. W załącznikach były tylko obrazki.
ALe świetnie zrozumiałeś o co mi chodzi, więc są już niepotrzebne :)

Dzięki dobry człowieku!

mam joomle 1,5 - masz rację- zmienię- dzięki!