PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przenieść zawartość forum AGORA do KUNENA ?



hl3b4n
04-11-2010, 15:25
Witam, jak w temacie, mam troche już rozwinięte forum AGORA i chce zainstalować forum KUNENA, jest możliwość jakoś przeniesienia wszystkich działów postów itp do nowego forum Kunena ? Bez możliwości tworzenia ich od nowa ??

rosciak
04-11-2010, 15:43
Wątek poniżej jest link do konwertera.

hl3b4n
04-11-2010, 22:50
Jak chcę skonwertować to jakiś błąd wyskakuje i nie można ? :/ A komponent zainstalował mi się poprawnie :/

---------- Post dodany o 22:50 ---------- Poprzedni post był o 22:41 ----------

Dałem konwersacja i mi znikneły wszystkie posty itp :(( jak to teraz przywrócić ? Co zrobić ? Nic nie ma :/

rosciak
05-11-2010, 03:12
A zrobiłeś kopię przed operacją? Nigdy nie konwertowałem w tę stronę, zawsze odwrotnie i nie było problemów. Poza tym dlaczego miałyby zniknąć posty? Chyba konwerter nie niszczy bazy danych Agory?

hl3b4n
05-11-2010, 09:54
kopii nie zrobilem bo nei wiedziałem jak :/ po prostu wszedłem w forum agora - konserwacja - konertuj i tam wybrałem kunena... Znkneły wszystkie posty itp aby zostali sami użytkownicy :/ Idzie cos z tym zrobić ? A jak dam w Komponenty i Kunena konwerter i wybiore AGORA to jest jakiś błąd :/

rosciak
05-11-2010, 10:37
Tam jest napisane wyraźnie Konwertuj z Kunena. I to służy do konwertowania forum Kunena na Agora. I działa poprawnie. Zresztą o ile pamiętam, tam pojawia się komunikat, czy chcesz konwertować i że to zainstaluje czystą bazę dla Agory. Tak, twoje posty zniknęły i po instalacji czystej bazy dla Agory sa nie do odzyskania. A błąd który Ci wyskakuje, informuje że nie znaleziono komponentu Kunena. Nie jest to jakiś błąd.

palyga007
05-11-2010, 10:52
@hl3b4n
Napisz do administratorów swojego hostingu z prośbą o przywrócenie danych z kopii zapasowej.
Następnym razem uważnie czytaj a nie bezmyślnie klikaj. Gdybyś doczytał problem by nie istniał.
I co najważniejsze. ZAWSZE PRZED DZIAŁANIAMI TEGO TYPU WYKONAJ KOPIĘ ZAPASOWĄ!

Pozdrawiam.

hl3b4n
05-11-2010, 11:39
Ale to co mam dokładnie napisać ? żeby przywrócili mi dane z Forum czy jak ? Bo posiadam również portal ? A nie chce żeby znowu coś zniknęło :/

---------- Post dodany o 11:39 ---------- Poprzedni post był o 11:38 ----------

I może ktoś mi powiedzieć jakie forum jest lepsze ? Kunena czy Agora ?

palyga007
05-11-2010, 11:48
Wątpię aby chciało im się wydłubywać z ich kopii pojedyńcze tabele Twojej bazy danych. Po prostu przywrócą stan całego portalu ze swojej kopii zapasowej (może to być stan z czwartku, poniedziałku, tygodnia wstecz to zależy od tego jak często je robią).

1. Zrób kopię zapasową tego co masz w tej chwili
2. Napisz do administratorów o przywrócenie serwisu z kopii zapasowej
3. Uzupełnij powstałe różnice (artykuły itp) wykorzystując swoją kopię zainstalowaną na serwerze lokalnym.

hl3b4n
05-11-2010, 16:03
a jakie forum jest lepsze ? Kunena czy agora ?

hl3b4n
17-11-2010, 23:07
Nadal nie wiem jak przenieść zawartość AGORA na KUNENA ??

palyga007
17-11-2010, 23:17
A niech kolega mi odpowie na pytanie czy zainteresował się samodzielnym wyszukaniem rozwiązania problemu czy czeka na gotowca?

Wpisałem w wyszukiwarce how to migrate agora to kunena i.... o dziwo dostałem wyniki.

To nie jest nietypowy problem.
Ech..

hl3b4n
17-11-2010, 23:22
szukałem na extensions joomla i znalazłem tylko z kunena na agora

palyga007
17-11-2010, 23:38
A nie przyszło koledze na myśl żeby poszukać na stronach kuneny?
Np. TUTAJ (http://www.kunena.org/ked/kunena-converters/68)

Zaznaczam, że nie miałem styczności z tym komponentem, nie wiem jakie dokładnie jest jego działanie i nie biorę za to żadnej odpowiedzialności.

hl3b4n
18-11-2010, 14:09
już mam, przeniosłem, ale widze że w najnowszej wersji duzo rzeczy mi nie działa, np. edycja profilu, awatary, czy paski do edycji teksy jak chce zrobić nowy temat :/