PDA

Zobacz pełną wersję : szukam modulu do wstawiania ikon



Kamela
05-11-2010, 12:10
Jestem nowa,:obojetny: to sorki za brak rozeznania na forum, dorzeczy:
poszukuje modulu lub dodatku do dodawania do artykułów od strony frontowej obrazków lub ikon bo idą świeta i tak sobie wymyśliłam:hmm:, ze było by miło jak by w osobnym menu były
ikonki świateczne do wyboru aby czytelnik mógł dodać jedna z nich nad lub pod artykuł.
dopiero stawiam pierwsze kroki to tak zawile to tłumacze. plis pomocy, Kamela

Robster
05-11-2010, 12:42
Nad lub pod artykułem? Rozumiem, że chodzi o nad/pod ale treścią artykułu, bo inaczej byłby potrzebne prawa admina lub coś w tym rodzaju i dodatek to umożliwiający, ewentualnie odpowiednio zdefiniowany styl w CSS.
Jeśli chodzi o samo dodawanie grafik w artykułach, to przecież można to zrobić poprzez edytor, a jeśli chcesz dodać do niego więcej grafik, by użytkownik mógł sobie jakąś wybrać, to wystarczy że do katalogu images znajdującym się w głównym katalogu strony dodasz te grafiki. Wtedy użytkownik podcza tworzenia artykuły będzie mógł kliknać w button Grafika na dolnej belce edytora i wybierze z okna obrazek, który go interesuje.

Kamela
05-11-2010, 13:01
szybka odpowiedź to cieszy,dzieki
Chodzi o to, aby te ikony umieścić w oddzielnym module np. user1,user2 itd, nad artykułem lub w menu rait, ikony widoczne dla wszystkich i kliając na ikonę wskakiwala by nad lub pod artykuł , dając do dyspozycji button grafika muszę pozwolic na uruchomienie edytora i udostepnić zawartość katalogów stories czy nie tak, nie chce tego robić...:blink: poszukuje prostego rozwiazania, czyta ktoś artykuł, podoba się, stawia bąbkę złotą lub platynową do wyboru do koloru, np przez tydzień swieci.... ida swieta powinno być kolorowo i wesolo:D na necie, nie tak? pozdrowienia plis pomocy....
Zeby to unaocznic o do czego zmierzam i czego szukam to tak: gdy klikniesz na emotikona w edytorze np JCE to otwiera sie okno z emotikonami i one wskakuja w artykuł .
Ja szukam takiego modułu jak to okno zemotikonami zeby był pod menu moe być widoczny moze sie wysówć obojetne. I klik i dodane i wesoło:D:D

Robster
05-11-2010, 13:20
Hmmm nie powiem chyba wiem o co chodzi, ale trochę to zamotane :D Może zwyczajnie zmodyfikować nieco moduł oceny artykułu, tylko zamiast gwiazdek zrobić bombki, mikołaje lub choinki? Myślę, że to najprostsze i równie atrakcyjne rozwiązanie.

Kamela
05-11-2010, 13:26
"Najprostsze" to dla ciebie bo umiesz to robić , ja niestety nie, myslałam ,ze jest coś gotowego bo spotkałam takie gotowe jeśli chodzi o menu obrazkowe np menu ninja,
musze szukać bo nie umiem modyfikować kodów php css itd dzieki, jak to zrobic wiesz:podstep:

Robster
05-11-2010, 13:41
Żadna filozofia :)
Ściągasz dodatek (http://extensions.joomla.org/extensions/clients-a-communities/ratings-a-reviews/5510?qh=YToxOntpOjA7czo4OiJ2b3RpdGFseSI7fQ%3D%3D) i go instalujesz. Następnie wchodzisz do plugins/content/ji_votitaly/images i edytujesz plik stars.png. Znajdują się w nim 3 obrazki gwiazdek (nieoceniany, oceniony, "najechany przez myszkę"), podmieniasz je na odpowiedniki świąteczne i nadpisujesz. Pamiętaj by zgrać się mniej więcej wymiarami do oryginału. Obrazek jest zmieniany przez dyrektywę background-position i jeśli za bardzo przesadzisz, to będzie ucinało grafikę.

Kamela
05-11-2010, 13:51
Troche to zawiłe , ele bedę to na spoko próbowała zrobić, (robi sie ciekawie) a powiedz czy mozna dać wiecej niz trzy (nieoceniany, oceniony, "najechany przez myszkę"), bo myslałam o 10-12 ozdóbkach, czyli jak zkopiuje te obrazki to musze swoim zadać tai sam rozmiar w px. tak? dzieki wielki:)

Robster
05-11-2010, 14:36
Nie wiem co w tym zawiłego. Instalacja dodatku i nadpisanie pliku przez FTP, to żadna filozofia programistyczna i za przeproszeniem małpę można tego nauczyć (zależy też jaką, ale myślę o szympansie).
Co do większej ilości obrazków, to do zrealizowania, tego zagadnienia potrzebna by była głębsza ingerencja w kod dodatku. A rozmiar powinien być taki sam lub bardzo zbliżony, jest to jedna grafika z 3 obrazkami, a wyświetlanie poszczególnych obrazków polega na przesuwaniu tła, na którym się znajdują.