PDA

Zobacz pełną wersję : banner nachodzi na tekst



michxxx
05-11-2010, 18:36
Witam!

Słowem wstępu przepraszam, za powielanie tematu, gdzies widziałem podobny problem na forum ale nie mogłem znalezc tego posta.
Mam problem z pewnym szablonem, który sobie ściągnałem. Otóż jest zdefiniowana w nim pozycja "top". Zainstalowlem sobie plugin który wyświetla zdjecia. Teraz jak nadaje mu pozycje "top" to ustawia się w tej pozycji ale nachodzi na obszar artykułów. Wyglada na to jakby pozycja "top" na sztywno była zdefiniowana. Chciałbym aby obszar artykułu dostosował się do bieżącego widoku strony, tzn. aby plugin w pozycji "top" nie zakrywał części gdzie są wyświetlane artykuły.
Czy ktoś może pomoc? Jakies wskazówki gdzie szukac? Czy szukac w pliku .php czy .css?

Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam

Bazyl
05-11-2010, 18:46
Hej,

W css szukaj. Użyj Firebuga.
Gdyby strona nie byłą ściśle tajna...

michxxx
05-11-2010, 22:45
Hej!

Dzięki bardzo za polecenie Firebuga! Świetne narzędzie! Od razu znalazłem gdzie i co trzeba zmienić.
Jeszcze raz bardzo dziękuje!

---------- Post dodany o 22:45 ---------- Poprzedni post był o 19:00 ----------

Hej, mam pytanie co do działania Firebug. Otóż chcę usunąć element z kodu - usuwam go po przez Firebug, element znika, ale jak odświeże strone to znowu sie pojawia - jak sie usuwa elementu na stałe przez Firebug?

Bazyl
05-11-2010, 23:01
Firebug słuzy do podglądania kodu.
Edytujesz właściwe pliki - wcale nie jest to łatwe.
Studiuj wiki i forum

michxxx
06-11-2010, 00:16
Wlasnie mam problem z szablonem, w glownym menu po najechaniu na "strone glowna" pokazuje sie komunikat:

Warning: trim() expects parameter 1 to be string, array given in C:\(...)\libraries\joomla\html\parameter.php on line 83

Znalazłem informacje zeby zrobic cos takiego:


CHANGE DE BLOCK IN LINE 83, TODAY THIS IS:

if (trim($data))
{
$this->loadINI($data);
}

CHANGE FOR THIS:

if (gettype($data) == 'array')
{
foreach ($data as $data_string)
{
if (trim($data_string))
{
$this->loadINI($data_string);
}
}
}
else
{
if (trim($data))
{
$this->loadINI($data);
}
}

Jak to zrobilem zniknal mi ten napis ale pojawila sie...nowa podpozycja menu o nazwie "hosting", gdzie po kliknieciu przenosi na strone www.ntchosting.com.
Niestety nie mogę namierzyc skąd w moim szablonie jest brany ten link, w index.php nie mogłem tego znaleźć.
Czy ktos moze mi pomoc? Jak sobie z tym poradzić?

larry_krk
06-11-2010, 01:19
zazwyczaj na każdym forum nowy problem = nowy wątek.

BTW. z tego co pamiętam, kwestia niechcianych linków w szablonie była poruszana kilkakrotnie i o ile się nie mylę, nawet w ciągu ostatnich kilku(nastu) dni. Wybacz, jest późna pora i jedyne co mogę poradzić to >> TEN LINK << (http://www.google.pl/search?hl=pl&q=ukryta+reklama+w+szablonie+joomla&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=), bo już zębami biję o klawiaturę .
Pozdrawiam

michxxx
06-11-2010, 11:13
Dzięki za linka, właśnie chodzi o szablon ThemZa. Jutro powalcze z tym, bo dzis juz oczy za mocno kleją się. A jeszcze takie prawne pytanie usuwanie tego linku tej rekalmy nie jest niezgodne z prawem? Bo z tego co wyczytalem to szablony ThemZa mozna uzywac za free zarowno komercyjnie jak i nie, ale nalezy zostawic w stopce informacje i linka do nich. Tak więc usuniecie linka z niechciana reklama nie jest zadnym wiekszym naruszeniem?

Pozdrawiam

---------- Post dodany o 11:13 ---------- Poprzedni post był o 01:30 ----------


larry_krk rzeczywiście ten temat był poruszany, znalazłem go. Dzieki